TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Nejmladší bašťanští fotbalisté si vyzkoušeli profi trénink

Červen bývá již předzvěst letních prázdnin. Někdo odletí na dovolenou, někdo pojede stanovat k prarodičům, někdo bude sportovat. Ale konec školního roku je pro každého školáka hlavně časem odpočinku a očekávání, co přinesou dva měsíce volna. V bašťanském fotbalovém oddíle to letos tak trochu neplatilo. Mladí fotbalisté celé jaro poctivě trénovali. A když už se jim blížily letní prázdniny, naši trenéři mládeže jim přichystali jedno překvapení. Hodina a půl trvající ukázka tzv. létajících trenérů".

Kdo to vůbec je takový létající trenér? Jsou to trenéři, kteří prošli vyššími licencemi, zahraničními stážemi a mají za sebou mnoho seminářů. Jsou to tedy chlapi, kteří mají plno zkušeností v trénincích a chtějí je předat nejen malým prckům začátečníkům, ale i mládežnickým trenérům. I trenér mládeže má tak možnost si rozšířit své zkušenosti, inspirovat se a naučit se něco nového. Byl jsem zvědavý a zašel se podívat, jak to kluci zvládnou. Do Bašky přijeli dva "létající trenéři". Jeden si vzal ty nejmladší a druhý ty starší. V obou případech jsem rozpozoroval, že prakticky pořád byly proti sobě nějaké skupinky hráčů. A skoro pořád se o něco soutěžilo. Musím říct, že jsem si vzpomněl na svá mladá léta, kdy jsme se v Bašce proháněli ještě po škváře. Neustále jsme dělali nějaká družstva a soutěžili proti sobě. V rychlosti, gólech, slalomech, cvičeních atd. A kupodivu i po 30 letech to funguje. Starší kluci 90 minut zvládli výborně a vypadalo to, že by si dali ještě přídavek. Mladší kluci dali do toho všechno a někteří ke konci již padali únavou. Ale to nebyla žádná ostuda. Ba právě naopak. Kluci se snažili a v rámci soutěžení prostě zjistili, že fotbal je o nějaké fyzické kondici, přemýšlení a rozvržení sil. Myslím, že i naší trenéři zjistili, že se dá z kluků vymáčknout mnohem více. A až za pár měsíců budou ovládat ty základní fotbalové cviky, určitě si vzpomenou, že když k tomu přidají trochu kreativity, lehkosti a spolupráce se spoluhráčem najednou zjistí, že ten fotbal nemusí být zase tak složitá hra. Létající trenéři určitě předvedli, že tento projekt má smysl. Malí fotbalisté si mohli vyzkoušet něco nového. Teď už si všichni užívají zasloužených prázdnin.

Velice děkujeme trenérům našich nejmladších fotbalistů nejen za uspořádání neobvyklého tréninku, ale hlavně za celoroční práci s dětmi. Za do žáků přecházející starší přípravku Janu Richterovi a Lukáši Vrškovi, za mladší přípravku a předpřípravku Martinovi Boháčovi, Tomáši Bílkovi, Martinu Freithovi, Davidu Mlýnkovi, Romanu Niemczykovi, Petru Otipkovi, Borisi Pánkovi, Jirkovi Šimoňákovi a Honzovi Tlučkovi. Bez Vás by to chlapi nešlo! A stejně tak by to nešlo bez úžasných rodičů bašťanských benjamínků! Díky moc všem za celou sezónu. Nová fotbalová sezóna tady bude coby dup. Takže užívejte, prožívejte, hlavně bez nějakého zranění a za pár dní zase u kulatého nesmyslu. Sportu zdar, fotbalu zvláště.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist