TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Čekání na první výhru skončilo

V šestém podzimním utkání hostili fotbalisté Bašky na domácím hřišti tým Chlebovic. Všichni věřili, že už bude konečně vítězný! Cíl byl jasný od začátku na soupeře „vletět“, nedat mu prostor k rozehrávce a co nejvíc ohrožovat branku hostů. A také především zachytit úvod utkání, což se v minulém zápase nepovedlo. Na hrot útoku poslal domácí trenér od začátku utkání Gondu s Vavrincem, do branky se postavil Kimla a do sestavy se také vrátil matador a minulý týden oslavenec čtyřicátin Stanczák. Domácí měli od začátku mírnou převahu, snažili se dostat míč do stran a z nich pak centrovat do šestnáctky Chlebovic. To se vcelku i dařilo zprava útočil Sloboda, zleva Číž. V útoku od začátku napadal soupeře a chodil tvrdě do soubojů Gonda. Brzy dostal hodně přísnou žlutou kartu za faul tělem. V soubojích neuhýbal a jelikož utkání řídil nevyzpytatelný rozhodčí Pokluda, tak ho raději trenér stáhnul z hřiště. Je zarážející, že za útočný faul tělem dává rozhodčí žlutou a za obranný faul, kdy zachytí Smíchovič rukama zezadu pronikajícího Číže do šestnáctky hodnotí stejně žlutou… Domácí z této standartky míjí bránu hostů. Domácí si za svou hru zaslouží vedení. Do něj se dostanou po průniku Slobody do šestnáctky, když jeho střelu brankář vyráží. K odraženému míči se dostává Michálek a Baška vede 1:0. Svou převahu Baška potvrzuje i počtem zahrávaných rohových kopů. Pokud se dostali hosté dostali do šance tak ji zlikvidoval včasným vyběhnutím domácí Kimla. Do kabin se odcházelo za veselejšího stavu pro domácí, protože vedení Bašky navýšil gólem hlavou po rohovém kopu oslavenec Stanczák.

Druhá půle byla pro diváky už míň pohledná než ta první. Na kopačkách domácích bylo víc nepřesností a to hlavně ve finální fázi, když míč nedorazil k volnému hráči. Baška dovolila hostům trochu víc se dostat do utkání a hra se vyrovnala. Naštěstí hosté nabídnuté šance nevyužili a v útoku – zakončení moc nebezpeční nebyli. A když už tak je zneškodnil velmi dobře chytající Kimla. Domácí měli také několik příležitostí, ale rovněž je neproměnili. Nejhezčí akci druhé půle, kdy Bašce vyšla kombinace po níž vyšachovali hráče Chlebovic tak, že dali gól do prázdné brány, zazdili rozhodčí! Ti gól neuznali pro údajný ofsajd. Výsledek se už nezměnil a Baška získala tolik potřebné body za vítězství 2:0. V porovnání s ostatními zápasy, ve kterých byla hra Bašky pohlednější, jenže bez bodů! Což potvrzuje, že pro zisk bodů je důležité využití šancí a vstřelení branky. To se Bašce povedlo a k tomu navíc ještě uhájit čisté konto díky brankáři Kimlovi a také zlepšenou hrou obrany vedenou zkušeným Stanczákem. Příští kolo hraje Baška opět doma se zvedajícím se týmem Hukvald. Věříme, že navážeme na vítězství a opět zůstanou body doma, už proto, že máme v obci pouť!

TJ Sokol Baška vs. TJ Chlebovice 2:0 (2:0)

sestava TJ Sokol Baška: Kimla - Stanczak, Michálek (85´ Faldyna), Horňák, Boháč M. - Halama, Sloboda (80´ Baran), Plonka, Číž - Vavrinec, Gonda (34´ Juřica)
autoři branek: 29' Michálek, 45' Stanczak
trenér: Eduard Oslejšekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 8. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Fryčovice 4:0

Dorost | 7. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Oldřichovice 3:3

Starší žáci | 7. kolo

TJ Nebory : TJ Sokol Baška 1:4

Mladší žáci | 8. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 8:4

 

příští kolo

Muži 30.09. | 15:00

Veřovice : TJ Sokol Baška

Dorost 01.10. | 12:30

Milíkov/Hrádek : TJ Sokol Baška

Starší žáci 30.09. | 15:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Lískovec

Mladší žáci 30.09. | 12:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

St. přípravka A 04.10. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Palkovice

St. přípravka B 04.10. | 17:00

FC Kozlovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 16
2 Jistebník 15
3 Odry 13
4 Baška 13
5 Jeseník n. O. 12
6 Stachovice 12
7 Palkovice 10
8 Skotnice 10
9 Fryčovice 9
10 Veřovice 8
11 Klimkovice 6
12 Trojanovice I 4
13 Vlčovice 2
14 Spálov 1

 

DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist