TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Den a noc v Neborech

K dalšímu utkání zajíždělo mužstvo Bašky do Nebor, tedy soupeři proti kterému se v posledních vzájemných zápasech braly 3 body. Varováním mohla být remíza Nebor na půdě Ostravice. Začátek utkání začal pro Bašku hodně tragicky, neboť hned první akce domácích skončila gólem v síti Bašky! Takže opět stejný scénář jako při ostatních venkovních zápasech, kdy se soupeř dostává lacino do vedení. Hráči Bašky jako by se venku začali věnovat hře až po obdržené brance! (další poznatek k zamyšlení pro samotné hráče). Potom Baška přebírá na chvíli iniciativu a má více ze hry, dostává se do dvou příležitostí – kdy při první promáchne skluzem boční centr Tománek. Při druhé příležitosti je na kraji šestnáctky sestřelen při souboji s výběhnuvším domácím gólmanem Číž, když se mu podaří poslat balón obloukem k brance a končí na tyči. Penalta se nepíská, ta přijde až za několik minut na straně domácích. A tak vedení domácích narůstá na 2:0. V první půli hra Bašky vázne, především co se kombinace týče… Při přechodu do útoku kazí přihrávky. Ke konci první půle přidají domácí ještě třetí gól a s týmem Bašky to nevypadá dobře!

Do druhé půle nastupuje Baška se změnou v útočné formaci, Vavrince vystřídal Carbol a k němu do útoku posílá trenér Gondu. Tato změna přinesla oživení a Baška přebírá míč víc pod svou kontrolu. Krátce po zahájení druhé půle odstupuje kapitán Tománek pro zranění třísla. Nahrazuje ho Michálek. Všichni střídající hráči přinesli zlepšení hry a Baška se snaží něco udělat s nepříznivým stavem. Přibývá více útočných akcí ohrožujících branku Nebor. Při jednom průniku po kombinaci Bašky přichází faul domácích v pokutovém území , po němž Číž snižuje z pokutového kopu na 1:3. Nadále má Baška převahu i díky zlepšenému napadání domácích hráčů. V útoku aktivní Gonda po obdržené přihrávce proniká dopředu až se odhodlá k střele zhruba z 21 m. Jeho střela končí pod břevnem domácí brány a je sníženo na 2:3. Hra nabírá spád a každé družstvo chce vstřelit branku. Po velké hrubce domácího brankáře, který přihrává míč hostujícímu Gondovi, jenž vyrovnává do prázdné branky na 3:3. Bašku podrží v následných akcích brankář Kimla a domácí mají štěstí po šanci hostů, kdy po boční střele Čiže končí míč na tyči. Nakonec už se žádnému týmu nepodaří strhnout vítězství na svou stranu a tak po dvou rozdílných poločasech jako noc a den končí utkání remízou. Baška díky ostatním výsledkům bod nestačí a propadá se na dno tabulky okresního přeboru. Hráče teď čekají dvě domácí utkání, ve kterých snad navýší počet získaných bodů. Tuto skutečnost a postavení v tabulce by si měli hráči uvědomit a udělat vše proto, aby se počet bodů a postavení v tabulce změnilo!

TJ Nebory vs. TJ Sokol Baška 3:3 (3:0)


sestava Bašky: F. Kimla - Horňák, Halama, Gonda, Boháč M. (30' Baran) - Tománek (53' Michálek), Plonka, Dudek, Sloboda, Dudek - Vavrinec (46' Carbol), Číž
autor gólu: 57' Radim Číž, 60' a 70' Marek Gonda
trenér: Eduard Oslejžekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist