TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Neproměníš šance, nemůžeš vyhrát!

Ve druhém domácím utkání přivítala Baška ambiciozní tým Ostravice, takže utkání slibovalo zajímavý a pro diváka atraktivní utkání. V dresu domácích došlo k několika změnám v sestavě, když do utkání nastoupil po zranění od začátku Gonda a také už hostující Jan Plonka. Domácí vstoupili do utkání zodpovědně a po úvodní střele hostů, měla převahu a kombinační hrou a narušením rozehrávky O stravice se dostávala do šancí. Po jednom průniku z pravé strany centr domácích trefil ruku hostujícího obránce. Následoval pokutový kop, kterého se ujal Číž – proměňuje a Baška jde do vedení! Nadále Baška soupeře přehrává, hostující trenér Vranay reaguje střídáním a posunutím Procházky do středu zálohy. Divákům se musí utkání líbit, především těm domácím, neboť domácí si vytváří další příležitosti. Jenže ty jsou pro Bašku momentálně největším nepřítelem, protože i ty nejvyloženější nedokáže proměnit. A bez gólu nelze vyhrát! První půle pokračuje v rytmu šachové partie a probitím se do soupeřovy šestnáctky. Ke smůle domácích se to Ostravici podařilo ke konci poločasu díky špílmachrovi Stýskalovi, který se po narážečce dostane do šestnáctky a křižnou střelou bohužel prostřelí domácího Bernatíka.

Do druhé půle se jde za vyrovnaného stavu.Hosté posilují ofenzívu a posílení vyrovnávacím gólem z konce první půle chtějí zvrátit vítězství na svou stranu. To se jim povede poměrně brzy, když v 51.minutě opět zaúřaduje Stýskala, všimne si trochu vyběhnuvšího domácího gólmana z branky a lobem dostává hosty do vedení. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl v zakončení, kdy domácí své šance nejsou schopni proměnit. Naopak Ostravice po své akci z pravé strany, kdy překonává domácí obranu, dokáže proměnit ve třetí gól v domácí sítí. Domácí pokoušející se ještě něco s nepříznivým stavem udělat posílají na hrot k Vavrincovi Gondu, ale také on neproměnil svou šanci, když si v úniku na bránu těsně před gólmanem ukopl míč. Hosté tak zmar domácích potrestají ještě čtvrtou brankou. V druhé půli se hra domácích zhoršila v kombinaci a také podpora a zastoupení jeden za druhého už nebylo vidět jako v první půli. Největším kamenem úrazu ovšem zůstává neproměňování i těch největších šancí! A tak Baška nadále čeká na své první podzimní vítězství. Hráči by měli na sobě zapracovat a přistupovat už v tréninku při nácviku kombinací a střelby s plným nasazením a vážnosti, a pak by neměl být problém se zakončováním v utkáních!


TJ Sokol Baška vs. TJ Sokol Ostravice 1:4 (1:1)


sestava Bašky: Bernatík - Horňák, Stanczak, Gonda, Tománek - Plonka, Halama (57' Sloboda), Dudek (75' Michálek), Číž - Vavrinec, Juřica (65' Boháč M.)
autor gólu: 22' Radim Číž
trenér: Eduard Oslejžekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist