Metylovská prohra

K dalšímu utkání zajížděli hráči Bašky k derby do Metylovic. Utkání mělo pikantní příchuť i díky tomu, že v týmu Metylovic působí někteří hráči, kteří v minulosti v Bašce hráli. Na lavičce Metylovic sedí trenér Uherek, jenž v Bašce také trénoval. Baška chtěla konečně získat 3 body v novém ročníku OP. Jenže vstup do utkání ji moc nevyšel. Hned v páté minutě po standartce domácích, kdy směřoval míč do šestnáctky na vysokého Hradila a agilního Végha se míč odrazil do ruky bašťanského hráče a rozhodčí odpískal přísný pokutový kop. Toho se chopil kanonýr Végh a posílá domácí tým do vedení. Baška je rychlým gólem zaskočena, domácí naopak v laufu. A tak zásobují míči utočníky. Při jednom protiútoku zůstal chvíli osamocen Végh, míč mu poskočil a střelou z voleje překonává Kimlu v brance Bašky. To běží zhruba 15 minuta. Naštěstí hráči Bašky zvedají hlavu a snaží se odvrátit nepříznivý stav. Přebírají iniciativu, drží míč na zemi a začínají se kombinačně prosazovat k brance Metylovic. Ve středu zálohy hrající Halama rozděluje míče dopředu a do stran na dobře hrajícího Číže. Po několika nahrávkách se dostává do šancí bašťanský Vavrinec, ale ty mu hatí domácí Galuszka, který v poslední chvíli blokuje jeho střely. Po jedné takové akci zahrává Baška roh, na centr nejlépe vyskočil Vavrinec a hlavičkou snižuje na 1:2. Baška nadále kombinuje a pokračuje ve snaze vyrovnat. Nadále ovšem musí věnovat pozornost metylovickému Véghovi, který zůstal na hrotu osamocen, neboť druhý útočník Hradil se zranil při zákroku na gólmana Bašky Kimlu a musel střídat. Několik akcí Bašky zastavil pomezní rozhodčí Vojkovský odmáváním ofsajdu. Utkání se hraje ve svižném tempu a divákům se musí líbit. Při další akci je před šestnáctkou domácích faulován Juřica a Baška zahrává trestný kop. Zhostil se ho Číž a levačkou krásně vymetá pavučinu v šibenici domácí brány. Je vyrovnáno. Za zmínku stojí ještě průnik Horňáka, který se pomocí narážečky vydává na sólo přes celé hřiště. V poslední chvíli ho opět zablokuje Galuszka. Poločas končí za vyrovnaného stavu 2:2.

Do druhé půle vstupují obě mužstva s cílem přetáhnout vedení na svou stranu. Domácím vychazí trochu lépe začátek druhé půle. Po jedné akci směřuje míč na křídlo, kde byl zřejmě v ofsajdovém postavení hráč Metylovic, ovšem pomezní Vojkovský v první půli tak pilně zvedající praporek nyní nechává dole… Míč se pak dostává z boku do šestnáctky Bašky, v ní se nejlépe orientuje kdo jiný, než střelecký naladěný Végh. Nadvakrát prostřeluje brankáře Kimlu a završuje hattrick. Baška má chvíli odmlku při které měly Metylovice jeden větší závar. Naštěstí své vedení domácí nenavyšují. Pak Kimla ještě dvěma bravurními zákroky likviduje šancí domácích. Do poslední půlhodiny posílá trenér Oslejšek do hry po zranění vracejícího se Gondu (hostování z Frýdlantu) a posílá ho dopředu k Vavrincovi. Baška opět přebírá otěže zápasu a snaží se vyrovnat nepříznivý stav. Zahrává několik standartek, po jedné z nich si v šestnáctce nabíhá na centr Vavrinec a posílá míč do sítě Metylovic. Ale tady gól neplatí, protože pomezní Pokluda mává údajný ofsajd. Ve hře se trochu přiostřuje, Baška se začíná vysouvat víc dopředu a domácí tak mají větší prostor pro brejky. Při jednom z nich ještě Végh hlavičkuje do tyče. Čas se krátí a blíží se konec utkání. A když při poslední šanci hostující Bašky, kdy hlavičku Vavrince k tyči vyráží brankář Valas, uhájí domácí tým vítězství. Spravedlivější by byla v tomto utkání zřejmě remíza, kdy by si obě družstva body rozdělily za předvedenou hru. Bašku čeká v dalším kole fotbalový tým Ostravice, k dispozici už bude Jan Plonka (hostování z Řepišť) a tak věříme, že přinese do týmu vítězného ducha!

SK Metylovice  vs. TJ Sokol Baška 3:2 (2:2)

sestava TJ Sokol Baška: Kimla – Horňák, Stanczak, Tománek, Boháč M. – Číž, Halama, Dudek, Sloboda (60' Gonda) – Juřica, Vavrinec
trenér: Eduard Oslejšek
autoři gólů: 10‘ Vavrinec, 19' Číž