TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Vítězná tečka proti Neborům

Je to neskutečný fičák. Ani jsme se nenadáli a je tu konec sezóny. Poslední utkání jsme přivítali fotbalisty Nebor, které na jaře konečně začali vyhrávat a potvrzovat, že hrát umí a bodově nás téměř dostihli a tak jsme hráli o celkové 6-té místo v konečné tabulce tohoto ročníku.

Proti minulému utkání chyběli někteří hráči, ale našemu dorostu už skončila soutěž, takže nám pomohli, za což jim děkuji. Byl bych rád, kdyby to fungovalo i do budoucna. Je to vklad pro bašťský fotbal do perspektivy dalších let. Ono se říká, že všechno zlé je na něco dobré. A tím, jak nás ubývalo, jsme mohli vyzkoušet hráče na, pro ně, nezvyklých postech, případně se zapojili kluci, kteří už na fotbal rezignovali.

Jak v Metylovicích nefungovalo prakticky nic, tentokrát to bylo zcela opačně a byla radost se dívat na hráče obou týmů, jak si poslední špíl užívají. Návrat Martina Boháče do sestavy vrátil obraně důraz a i proti výškově silnějším soupeřům jsme najednou vyhrávali hlavy. Záložní řada pracovala jako dobře namazaný stroj a i útočníci se snažili našemu úsilí pomoci. Ale jsou to mladí kluci a nemají toho v mužské kategorii moc odehráno, takže trochu chybí zkušenosti. Důležité ale je, že nechybí chuť a vůle se o vítězství poprat. Hrálo se nahoru dolů, nikdo se nešetřil v osobních soubojích a přesto to bylo zcela korektní utkání. Po půl hodině hry vystřídal Pepa Michálek ne zcela zdravého Vojtu Korbáše. Šance byly na obou stranách a gólmani se proti střelcům činili, takže se šlo do kabin s bezbrankovou remízou.

Druhý poločas byl pokračováním první půle a tempo hry bylo stále velmi svižné. Po 60´ přišel za Frantu Carbola Lukáš Vavřík a hned po dvou minutách na hřiště prodloužil do sítě hlavičku Radima Číže a dal tak svou první dospělou branku a jak se později ukázalo, rozhodl toto pohledné utkání.

Nechci nikoho zvlášť vyzdvihovat, protože příkladně makali všichni, ale u jednoho se přeci jen zastavím. Konečně s nulou odchytal Míša Bernatík. Je to výborný kluk do kabiny, hodně na sobě pracuje a už si to opravdu zasloužil. Ale velmi mu pomohl poctivý přístup celého manšaftu.

Tak jsme nakonec skončili na 6-tém místě. Takže by mohla být s umístěním spokojenost, kterou kalí pár hodně nepovedených utkání a malý bodový zisk v jarní části soutěže. Teď si hráči od sebe a ode mne odpočinou a v polovině července se dáme opět do práce, aby nám příští sezóna udělala ještě více radosti a přilákali jsme na naše domácí utkání více lidí, než chodilo letos. Samozřejmě nejlepší pozvánkou bude pěkný fotbal. Předpoklady pro to jsou a je to na nás.

Závěrem bych chtěl opravdu ze srdce poděkovat všem lidem, kteří nám pomáhali s fotbalem, ať už členům výboru, či chlapům, kteří se starali o hrací plochu, pořadatelům, trenérům, klukům u občerstvení. Samozřejmě nesmím zapomenout na ty, kteří se tak úžasně starali o naše žaludky, ať už dámy nebo mistr kuchař. Dík patří také našim fanouškům a i když to s námi mají těžké, věřím, že se našly chvíle, které je potěšily. A nakonec patří mé poděkování vám, hráčům, kteří to se mnou taky občas nemáte jednoduché, ale chápete, že nám jde o společnou věc. Přeji vám hezkou dovolenou, mnoho krásných chvil a hlavně pevné zdraví.

TJ Sokol Baška vs. TJ Nebory 1:0 (0:0)

sestava TJ Sokol Baška: Bernatík – Baran, Horňák, Tománek, Boháč M. – Bílek, Číž, Plonka, Sloboda – Korbáš (30‘ Michálek), Carbol (60' Vavřík) 

autor gólu: 62‘ Lukáš Vavříkděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Odry : TJ Sokol Baška 7:4

Dorost | 2. kolo

SK Návsí : TJ Sokol Baška 0:2

Starší žáci | 1. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 10:1

Mladší žáci | 3. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 2:2

 

příští kolo

Muži 23.03. | 15:00

TJ Sokol Baška : Odry

Dorost 01.05. | 10:00

TJ Sokol Baška : Písek/Bukovec

Starší žáci

 

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 31
2 Stachovice 28
3 Jistebník 26
4 Palkovice 25
5 Jeseník n. O. 25
6 Skotnice 20
7 Odry 20
8 Baška 18
9 Veřovice 17
10 Fryčovice 16
11 Trojanovice I 10
12 Klimkovice 10
13 Vlčovice 6
14 Spálov 2

 

DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist