TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Prohra v Metylovicích

Právě jsem dočetl svůj komentář k poslednímu utkání v Nošovicích a znovu se potvrdilo, že sotva má člověk pocit, že už je vše v pořádku, přijde po zásluze facka. Tentokrát to nebyla facka, ale tvrdé K.O na bradu. Velice se omlouvám za svůj, jak se ukázalo, ničím nepodložený optimismus.

Takže po pořádku. Přijeli jsme do Metylovic, které na jaře mají velice dobrou formu, přesto ještě neměli jistou záchranu. Za definitivou šli opravdu odhodlaně a zcela po zásluze porazili asi nejslabšího soupeře, kterého v této sezóně doma potkali. Už začátek byl jak ze zlého snu. Jistou hlavu hned v první minutě ještě jistěji minul Horňák, po něm propadl Halama a hasilo se ve vápně. Penalta 1:0. Začátky poločasů máme „hodně dobré“! Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo, které dominovalo v osobních soubojích nejen při hře „po zemi“, ale hlavně ve vzduchu. Paradoxně o to více jsme při přihrávkách balóny zvedali a nakopávali na osamocené útočníky. Ve 31´ při jedné z mála akcí po zemi se po odraženém míči v šestnáctce domácích nejlépe orientoval Martin Vavřinec 1:1 a poločas tak skončil asi nezaslouženou remízou.

Do druhé půle jsme si řekli, že budeme hrát kombinační fotbal v pohybu s míčem na zemi. To byl zřejmě jednoznačný signál pro naše hráče a od zadu už chodily jen dlouhé vysoké pasy na stopery či brankáře soupeře, čímž jsme prakticky vymazali záložníky, bohužel i ty své. Výsledkem toho bylo, že útočníci v tom zůstali úplně sami. To by museli dát bekulu, běžet do zálohy, zpracovat míč, naběhnout si a zároveň si přihrát a snad potom zakončit. Opravdu neměli z čeho ten fotbal hrát. V 78‘ tak zákonitě přišel trest v dobobě vítězné trefy domácích.

Metylovští si tak i s ohledem na ostatní výsledky s definitivní platností uhájili soutěž.

TJ Metylovice vs. TJ Sokol Baška 2:1 (1:1)

sestava TJ Sokol Baška: Bernatík – Halama, Baran, Horňák, Tománek – Bílek (82‘ Carbol), Číž (90‘ Boháč M.), Plonka, Sloboda – Michálek, Vavrinec

autor gólu: 31‘, Vavrinec