TJ Sokol Baška

oddíl kopané

V Nošovicích se body dělily

Za nádherného, ale pro hráče velmi náročného počasí, jsme nastoupili v krásném areálu Nošovic proti domácím, kteří stále ještě nemají jistotu záchrany. Jejich hra ale není špatná a věřím, že se soutěži udrží. K naší škodě byl nádherný pažit příliš vysoký a hodně brzdil přihrávky po zemi, na čemž to máme postavené. Ale v tomhle počasí by se krátký trávník mohl spálit, takže se není co divit.

Začátek utkání patřil více domácím, měli častěji míč na svých kopačkách, dobře kombinovali a my jsme se vepředu teprve rozkoukávali. Měli jsme pár náběhů po krajích, ale do ničeho vážnějšího jsme se nedostali. V 15´ jsme dostali první branku, když Michal Bednatík těžkou střelu vyrazil za sebe, ale obrana nereagovala, nepomohla mu a hráč soupeře tělem gólmana odstavil a míč skončil v síti. Od té chvíle jsme převzali iniciativu a byli jsme lepší. Výborně jsme nabíhali za obranu, míče v pravý čas nacházely rozběhnutého adresáta a přicházely šance. Po jedné z nich ve 24´ Petr Bílek zatáhl míč ve vápně k lajně a přesně pod sebe našel nabíhajícího Frantu Carbola, který si zpracoval a s přehledem zavěsil pod břevno.

Dále jsme pokračovali v pěkné hře, ale i domácí chtěli hrát, takže se bylo stále na co dívat. Bohužel ve 39´ přišla série chyb, která vyústila ve druhý gól v naší síti. Úplně na konci půle jsme po rohovém kopu dali ve vápně mnoho prostoru domácímu útočníkovi a málem inkasovali potřetí.

Do druhé půle dostal příležitost Pepa Michálek a rozhodně nezklamal. Postavil se do útoku k Martinu Vavrincovi a naše hra se ještě více rozhýbala. Byla radost sledovat, jak kluci i v tom pařáku pumpovali a šli za vyrovnáním. Do obrovské šance se dostal Michalík, ale gólman ho vychytal. V 60´ si to ovšem parádně vynahradil. Po zatáhnutí Davida Barana a jeho přihrávce Pepa z nějakých 20-ti metrů napřáhl a krásně trefil levý horní růžek domácí brány. V těchto chvílích nás bylo plné hřiště a měli jsme tolik situací, kdy jsme šli do otevřené obrany, že bylo opravdu hříchem nedat třetí branku. Bohužel přišla 61´ a naše úplně zbytečná ztráta míče na lajně uprostřed hřiště, po které přišel žlutý faul Pavla Kowalczyka. Bohužel už druhá žlutá a najednou jsme byli v deseti a domácí zpět ve hře. Ke cti nám slouží, že jsme se nespokojili s bodem a dál jsme hráli na vítězství. Tím se samozřejmě otvíralo více prostoru i pro domácí a tak až do konce to byla napínavá podívaná a věřím, že si diváci přišli na své. Stínem utkání je nezaviněné obnovení zranění Míši Červeného, což mne velice mrzí. Tímto mu přeji co nejrychlejší zotavení, aby zase mohl hrát.

Máme mladé mužstvo a bude ještě radost sledovat jejich hru, jen musí zůstat spolu v manšaftu a pracovat na sobě. Pokud se ještě uzdraví marodi a podaří se doplnit kádr, rozhodně se není třeba bát budoucnosti.

I když to bodově není slavné, tak já jsem velice spokojený s přístupem a fotbalem, který poslední dobou (mimo Dobrou) hrajeme. A časem i ty body budou. Tedy hlavně v další sezóně.

SK Nošovice-Lhoty vs. TJ Sokol Baška 2:2 (2:1)

sestava TJ Sokol Baška: Bernatík – Baran, Horňák, Tománek, Kowalczyk – Bílek, Číž, Plonka, Sloboda – Carbol (46' Michálek), Vavrinec (84' Faldyna)
trenér: Eduard Oslejšek
autor golů: 24' Carbol, 60' Michálekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 8. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Fryčovice 4:0

Dorost | 7. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Oldřichovice 3:3

Starší žáci | 7. kolo

TJ Nebory : TJ Sokol Baška 1:4

Mladší žáci | 8. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 8:4

 

příští kolo

Muži 30.09. | 15:00

Veřovice : TJ Sokol Baška

Dorost 01.10. | 12:30

Milíkov/Hrádek : TJ Sokol Baška

Starší žáci 30.09. | 15:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Lískovec

Mladší žáci 30.09. | 12:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

St. přípravka A 04.10. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Palkovice

St. přípravka B 04.10. | 17:00

FC Kozlovice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 16
2 Jistebník 15
3 Odry 13
4 Baška 13
5 Jeseník n. O. 12
6 Stachovice 12
7 Palkovice 10
8 Skotnice 10
9 Fryčovice 9
10 Veřovice 8
11 Klimkovice 6
12 Trojanovice I 4
13 Vlčovice 2
14 Spálov 1

 

DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist