Odložená dohrávka vyšla lépe Palkovickým

K sobotnímu utkání k nám přijel další tým z čela tabulky-Palkovice. Viděl jsem je hrát domácí utkání s Řepištěmi a snažil jsem se připravit manšaft na jejich hru. V tom mi však Juraj udělal totální guláš, protože protočil jednotlivé hráče a změnil úplně hru. Lesniak v útoku se neustále nabízel do hry a míči z jedné na rychlé spoluhráče byl soupeř nebezpečný při každém útočném výpadu. Merta vzadu zase oplýval klidem a přehledem. No a Huška ve středu pole si svůj standard udržuje dlouhodobě. Navíc k sobě mají moc šikovné mladé hráče.

Jak už se stalo naším zvykem, opět jsme velmi brzy inkasovali. Ve 2´ přihrávka z obrany na tři naše hráče, kteří si dávali přednost, najednou propadla k bekovi soupeře a ten geniální křížnou přihrávkou našel zcela volného útočníka, pro něhož nebyl problém sólo úspěšně zakončit. 0:1. Ve 20´jsme vyrovnali po pěkné akci, kdy na jejím konci stál Martin Vavrinec. 1:1. Snažili jsme se o kombinační fotbal, což se nám i dařilo, měli jsme snad i víc ze hry, ale soupeř měl fantastické kontry a prakticky kdykoli hrozilo nebezpečí inkasování další branky. Což se nakonec ve 27´ stalo. 1:2 Špatné přebrání hráče u naší lavičky, jeho milimetrový centr přes obranu a rána z jedné, gól jako z učebnice fotbalu. První poločas se hrál velmi pěkný, rychlý fotbal nahoru, dolů, s šancemi na obou stranách, ale skóre se již nezměnilo.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním konečně přerušit řadu zápasů bez bodu. Bohužel stav lavičky je, jaký je, takže proběhla pouze jedna změna za unaveného hráče. To už ale bylo za stavu 1:3 po zmatku v našem malém vápně, který jsme si zapříčinili sami a důrazném zakončení střelce Palkovic. Vrhli jsme se do útočení, ale dílem velmi dobrým pohybem soupeře, dílem našimi nepřesnostmi bylo naše snažení vcelku jalové. Navíc, jak se čas krátil, hnali se hráči dopředu, čímž vznikaly v obraně velmi povážlivé trhliny. Lehkomyslnost a lajdáckost soupeře v jejich potrestání se mohla hostím hrubě nevyplatit. Jejich trenér odešel asi v pravý čas a ušetřil své nervy při mnoha vypjatých okamžicích. Nám se po rohu v 85´podařilo jít opět do kontaktu po hlavičce Martina Vavrince,2:3, ale času už bylo málo a výsledek se nám už zvrátit nepodařilo. V utkání byly v soupeřově šestnáctce tři, z mého pohledu, sporné situace ( ruka při trestňáku v první půli, postrčení hráče při centru na pětce a prošlápnutí útočníka ve vápně v poslední minutě ). Ale to je jen mé subjektivní vidění, rozhodčí to vyhodnotil jinak, nepískal, takže penalta ani v jednom případě nebyla. Utkání jsme prohráli po svých hrubých chybách, s výborným, rychlým soupeřem, který se může opřít o své mladé naděje a vydatně toho využívá. Asi byl o ten gól lepší, takže nezbývá, než poblahopřát a jít do dalšího utkání s čistou hlavou. Hra opravdu není špatná, jen ta deka, která na nás padla, je hodně těžká a my ne a ne z z ní odkopat. Tak chlapi v sobotu!

TJ Sokol Baška vs. TJ Sokol Palkovice 2:3 (1:2)

sestava TJ Sokol Baška: Bernatík – Kowalczyk, Baran, Horňák, Tománek – Bílek, Číž, Plonka, Sloboda – Bugna (52' Carbol), Vavrinec
trenér: Eduard Oslejšek
autor golů: 20', 85' Vavrinec