Zasloužená výhra palkovických fotbalistů

K dalšímu utkání zajížděli hráči Bašky do Palkovic, kde se střetli v přímém souboji o druhé místo tabulky OP. Tak trochu se čekalo, jak se mužstvo vyrovnalo s kolapsem ve druhém poločase v posledním domácím utkání proti Janovicím, když přišlo o tříbrankové vedení. Kádr je velmi úzký, tak se nedaly dělat nějaké velké rošády či změny.

Utkání nezačalo pro Bašku vůbec příznivě, domácí získali uprostřed hřiště míč, který kolmici posílají do šestnáctky. Vybíhající gólman Škarabela má chvíli míč ve své moci, než se střetne jeho hlava s kopačkou domácího útočníka, poté zůstává ležet na zemi. Hlavní rozhodčí Malinovský ovšem nechává pokračovat ve hře a po menší „trmě vrmě“ dávají Palkovice do opuštěné branky první gól utkání. Což nebyl pro Bašku dobrý začátek prohrávat už ve 4.minutě utkání.

Přišla snaha o nápravu, jejichž výsledkem byly dvě vyložené šance, když nejprve minul domácí bránu hlavou Tománek a v druhé šanci se ocitl Číž, kdy jeho střelu pravačkou zastavuje na brankové čáře domácí stoper Merta. To bylo ze strany Bašky v první půli vše. Domácí navýšili své vedení v první půli po dvou standartkách, když po dorážkách trestných kopů vstřelili druhou a třetí branku utkání. Baška tak opět propadla při standartách soupeře.

Na začátku druhé půle byl ještě pokus o nějaké snížení, ale po jedné akci, kdy šla Baška ve čtyřech proti dvěma domácím, špatnou přihrávkou ztrácí míč, následuje rychlý protiútok Palkovic, který trestají čtvrtým gólem. Domácí se dostávají do „laufu“ a Bašku zcela přehrávají. Hosté tak dostávají další ránu a jejich výkon není odpovídající. Kazí přihrávky, jsou později u míče v soubojích. Palkovice se dostávají do několika dalších šanci. Promění až tu v 70. minutě kdy zvyšují na nepěkných 5:0. Baška se dočká aspoň čestného úspěchu, když po přihrávce Végha překonává domácího brankáře Číž křížnou střelou k tyči. Konečnou podobu výsledku 6:1 upravuje krásnou střelou do šibenice z trestného kopu z šestnáctky domácí Jaroslav Lesniak.

Baška tak přišla o vítěznou sérii z venkovních utkání a dostala se do útlumu. Po katastrofální druhé půli doma s Janovicemi, přišla mizérie i v utkání s Palkovicemi. Snad se hráči vzchopí a navážou na vítězná utkání v minulých kolech, i když to nebude jednoduché, neboť v příštím kole hostí vedoucí Ostravici.

TJ Palkovice : TJ Sokol Baška 6:1 (3:0)

sestava TJ Sokol Baška: Škarabela – Stanczak, Hrubý, Horňák (80´Bugna), Boháč M. – Baran (36´Boháč T.), Plonka, Tománek, Sloboda – Číž – Végh
trenér: Eduard Oslejšek
autor branky: Radim Číž