TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Šťastná domácí výhra s Řepištěmi

V sobotu jsme měli v Bašce pouť a ke každé správné pouti patří kolotoče. Ten, který přivezly a na který nás posadily Řepiště, trval 90 minut s 15-ti minutovou přestávkou na změnu směru. Jenže, za mého mládí se za svezení platilo a když to majitel kolotoče odmítl, tak se jelo zadarmo. My jeli za tři body a prodělali hosté. Tím nám jen vylepšili už tak super pouťovou zábavu.

Hosté hráli krásný celoplošný fotbal plný pohybu, technicky na výši a téměř nás nepustili do hry. Určitě mohou litovat nevyužité šance Toma Golky, který minul z pětky branku. Navíc se hostující záloha dostávala k častému zakončení zpoza vápna a tak vyzvala našeho gólmana Pavla Škarabelu k opět vynikajícímu výkonu, který byl konečně odměněn nulou na jeho kontě. My jsme se dostali do dvou akcí, které stály fotbalově za to. První po rychlé rozehrávce trestného kopu na půli soupeře Radimem Čížem na Frantu Végha, kdy sám postupoval z boku na brankáře hostí. Bohužel pro nás trefil pouze tyč. Když už se zdálo, že týmy půjdou do kabin smírně, kopali hosté standardku na naší půlce a ubráněný míč se dostal k Frantovi Véghovi, který jej poslal bez váhání vpřed na Radima Číže. Rozhozená obrana hostí propadla, stoper míč podběhl a Radim Číž vstřelil podél vyběhnuvšího brankáře první, a jak se později ukázalo, rozhodující gól.

Druhá půle začala podle očekávání ještě větším tlakem hostí. Nejhorší bylo, že jsme kazili už první přihrávku a trefovali prvního hráče hostí. Samozřejmě, je to vždy o tom, co dovolí soupeř a ten náš byl hodně skoupý. Přesto ten tlak pramenil i našich hrubých chyb v rozehrávce. Hrálo se prakticky na naší půlce a hosté dále zkoušeli střelbu ze střední vzdálenosti. Ovšem Pavel Škarabela sundal závoru a lapal jak Pán Bůh. Z tlaku rezultovaly naše chyby a po jedné z nich byl vyloučen Eda Stanczak. Hrát v deseti už bylo opravdu na pováženou. Přesto naše obrana hosty do žádné vyložené šance nepustila a platonický tlak hostí k úspěchu nevedl. Výsledek se již nezměnil. O náročnosti utkání svědčí i fakt, že někteří hráči si ani nevšimli, že jsme hráli 25´ pouze v deseti lidech.

Samozřejmě jsem velice rád, že všichni zápas odjezdili, jak se říká po prdeli, a že za hráči, kteří ještě nedávno působili v Řepištích, zůstala v utkání vcelku výrazná stopa.

Děkuji všem hráčům i ostatním účastníkům za naprosto korektní průběh utkání, bez jakýchkoliv excesů. Věřím, že hosté museli být velice zklamáni, ale i v životě ne vždy vítězí ten lepší, ale často jen ten šťastnější nebo vyčuranější.

K hostím se vyjadřovat nebudu mimo to, že hráli super fotbal. Přeji jim do další sezóny hodně úspěchů. Na hodnocení mají trenéra, případně širokou fanouškovskou obec.

TJ Sokol Baška : TJ Řepiště 1:0 (1:0)

Sestava TJ Sokol Baška: Škarabela - Kowalczyk, Hrubý, Stanczak, Boháč M. - Baran (75´Korbáš) (86´Vavřík), Plonka, Horňák (30´Pokluda), Tománek - Číž, Végh
Trenét: Eduard Oslejšek
Autor gólu: Radim Číž (45´)děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Hnojník : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 3:6

 

příští kolo

Muži

 

Mladší žáci

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

 

1 Oldřichovice 31
2 Věřňovice 24
3 Sedliště 22
4 Vendryně 21
5 Petřvald 21
6 Baník Orlová 20
7 Nýdek 20
8 Hnojník 20
9 Inter. Petrovice 17
10 Horní Žukov 17
11 Dobrá 16
12 Lískovec 14
13 Baška 13
14 Dětmarovice 4
© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist