TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Baška zahazovala šance a s Palkovicemi prohrála

Za pochmurného počasí se v sobotu 20.4.2024 v 16. hod utkali hráči Bašky s TJ Sokol Palkovice. Domácí měli soupeři co vracet, podzimní porážku 1:8. Ale hosté, kteří jsou v tabulce třetí, byli v dnešním zápase favority.
Baška nastoupila se čtyřmi hráči, kteří na ještě jaře nehráli. Kimla Filip v bráně, Novák Pavel, Lys Michal a Žilavý Filip. První šanci měla Baška v 1. minutě kdy Sloboda nahrál Žídkovi a ten z hranice šestnácky pálil prudkou ranou ale vedle. Hned po odkopu od brány bylo znát, že si hosté přijeli pro body. Lépe kombinovali a dostávali se i do šancí. Během dvou minuit kopali dva rohy. V 9. minutě po špatné rozehrávce domácích šanci hostů likvidoval Kimla. Za další minutu hosté zahrávali další dva rohové kopy ale domácí se ubránili. Pak se hráči Bašky začali více tlačit do útoku a od 17. minuty se rodily šance, které zůstaly bohužel nevyužity. Hra se pak začala více odehrávat na půlce hostů. A byly z toho hned dvě tutovky Slobody. Nejdříve pálil z blízka do brankáře hostů a pak poslal hlavičkou míč do břevna. V 38. minutě hosté dali branku a ta po hraní rukou neplatila. Ve 39. minutě opět brankář Kimla vychytal šanci hostů. Poločas skončil 0:0.

Druhý poločas nezačali domácí zrovna nejlépe. Hosté zahrávali 2x rohový kop, ze kterých se skore neměnilo. Z toho třetího už hosté skorovali. Pak se hra vyrovnala.Hosté se snažili přidat pojistku další brankou, domácí alespon vyrovnat. Šance se rodily na obou stranách. V 64. minutě se ocitl domácí hráč sám před brankářem ale nedal. V 68. minutě se totéž podařilo i hostům, ale bez úspěchu. Od 72. minuty se domácí nadechli k závěrečnému náporu, ale všechny příležitosti zůstaly nevyužity.

Baška prohrála 0:1, byť by utkání více slušela spravedlivá remíza. Mohlo to skončit i obráceně, ale domácí mohou litovat tolika neproměněných šancí.

TJ SOKOL BAŠKA—TJ SOKOL PALKOVICE  0:1

TJ SOKOL BAŠKA—KIMLA F--ADÁMEK D--VAVŘÍK L--MROVIEC P-ŽÍDEK V--FIŠER D--KŘENEK M--SLOBODA L—MROVIEC J—PODŽORNÝ T—KŘENEK J—((CHÝLEK L—NOVÁK P—LYS M—RECMAN D—ŽILAVÝ F--)

TJ SOKOL PALKOVICE:--FILIPEC J—KOCICH P—FARSKÝ J—NEURWITH T—MRKVIČKA A—SLANINA L—KAVKA A—KOŽUŠNÍK P—SVOBODNÍK M—KAULINEC L—VRTNÝ J--((BURDA P—PAVLAS V—BAČA D—ZÁVODNÝ M-))

ŽLUTÉ KARTY: 73 ‚KŘENEK M, 89 ‚LYS M,----77 ‚SLANINA  L ,,90 KOŽUŠNÍK P

ROZHODČÍ: JAN ŠEVČÍK---VACHIK YEGHIAZARYAN,JA ŠAŠINKA J