Z Klimkovic bez branek

Ke svému devátému utkání podzimu 1B třídy sk. D zajížděla Baška na hřiště Klimkovic. Vzhledem k rozměrům hřiště a jeho nerovnosti se čekalo, že fotbal dnes nebude moc pohledný a plný souboujů.

Domácí vstoupili do utkání na začátku trestným kopem z rohu šestnáctky, který brankář Michálek vyrazí na roh. Sestava Bašky byla v utkání opět pozměněna oproti minulému zápasu, chyběl Adámek s Kocúrem, naopak se do sestavy vrátil Horňák s Michálkem Josefem. Většina útoku Bašky šla po pravé straně právě přes Horňáka. Ten se dostal do první šance v 10 minutě spolu s Dobiášem do šance, ovšem jeho střelu vyráží brankář na roh. O čtyři minuty později se do své první příležitosti dostane Šponiar, ale i jeho střelu zpoza šestnáctky vyrazí domácí brankář Sikora na roh. Následuje další možnost Horňáka, který získá míč na půlce hřiště, a běží k domácí brance. Svůj průnik celkem zpomalil a místo tvrdé střely se snažil nahrát pod sebe v šestnáctce. Situace opět končí rohovým kopem Bašky. Kombinace na daném hřišti vázne a oko diváka dnes trochu trpí. Baška se snaží dobývat domácí branku a otevřít skóre utkání, ale není ji přáno. Do další šance se dostává ve 30. Minutě Šnyta, kterého posílá dlouhým míčem za obranu Slobodu. Jeho možnost, ale přeruší vyběhnutý brankráč, odražený míč se snaží dorazit do branky Židek, ale jeho střelu domácí hráči zablokují. Za další čtyři minuty najde Křenek Šponiara, který zprava putuje sám na branku Klimkovic. Ovšem i nyní jeho střelu brankář domácích likviduje a chytá, Domácí kromě několika rohů si nějakou větší šanci nevytvořili. Za zmínku stojí také situace, kdy se při jednom útoku Bašky dostane míč na ruku domácího hráče, určitě víc viditelná a jasnější, než při utkání Slavie v Liberci, kde se na rozdíl od utkání v Klimkovicích penalta píská, A Baška nemá dostatečně přesnou mušku, aby své možnosti proměnila, tak se jde do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začne opět Baška lépe a hned v úvodu může zlomit skóre na svou stranu. Ale Šponiar nemá dnes přesnou mušku a také jeho třetí nájezd na domácího brankáře, když ho vyšle Šnyta, končí střelou vedle levé tyče domácí branky. Nápor Bašky nadále pokračuje, po jednom rohu se míč dostává k Dobiášovi, ale také jeho střela těsně míjí pro změnu pravou tyč. Domácí si v průběhu druhé půle vytvořili pouze dvě šance. Při jedné po pokusu z dálky skončila pumelice na břevně a druhá šance vznikla po chybě obrany, ale Michálek skvělým zákrokem vykryl prostor u levé tyče. Minuty běžely a skóre se neměnilo. Další šanci bašky, do které se dostal Šnyta a zaznamenal i branku, přerušil rozhodčí pro údajný ofsajd. O několik minut později se znovu Šnyta prokličkoval mezi domácími obránci až do šestnáctky, kde si položil i domácího brankáře Sikoru, který mu na poslední chvíli strčil ještě prsty do míče a následně jeho střela, stejně tak dorážka Mroviece byla zblokována. Další možnost přichází po centru zprava, ale i hlavičku střídajícího Virága klimkovický brankář chytá. Hráčům Bašky střelecky prach dnes vyschl, takže utkání končí bezbrankovou remízou. Je to škoda, protože příležitosti na vstřelení branky Baška určitě měla, ale nevyužila je. Proto si z Klimkovic odváží jen bod a v tabulce klesá 7.místo tabulky. V příštím domácím utkání se Skotnici se snad už dočkáme tři bodů a také posunu v tabulce před Skotnici.

TJ Klimkovice z.s. - TJ Sokol Baška 0:0 (0:0)

Sestavy:

TJ Klimkovice z.s.: V. Sikora [-] - J. Vaněk [-] , V. Šrom [-] , P. Dluhoš [-] (70. M. Bača [-] ) , J. Drábek [-] (46. D. Gelnar [-] ) , F. Čavoj [-] , M. Lubojacký [-] , J. Niemczyk [-] (88. J. Huspenina [-] ) , J. Gelnar [-] (77. D. Guňka [-] ) , J. Čejka [-] , D. Žižka [-]

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - M. Křenek [-] - V. Židek [-] (63. T. Podžorný [-] ) , J. Křenek [-] - M. Šnyta [-] - M. Dobiáš [-] (63. J. Mroviec [-] ) , L. Sloboda [-] , J. Šponiar [-] (84. M. Virág [-] ) , T. Horňák [-] , J. Michálek [-] , L. Vavřík [-]

ŽK: 83. J. Niemczyk - 90. T. Horňák Počet diváků: 140.

Rozhodčí: TĚŽKÝ Michal - THIEMEL Karel, POPOVSKÝ Zbyněk.