TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Se Stachovicemi vítězně

Ve druhém domácím utkání přivítali hráči Bašky na svém hřišti tým Stachovic. Trenér Ručka už měl k dispozici kanonýra Kocúra. Utkání začalo ve slušném tempu a hráči Bašky od začátku utkání věděli, že je nečekaná snadná cesta za vítězstvím. Hosté měli dobrý pohyb a snažili se přerušit akce Bašky v samotném počátku. Domácí vyzkoušeli hostujícího brankáře Divína v 16.minutě, když střelu Židka vyrazil. O tři minuty později zkouší jeho pozornost Kocúr z dálky. Ovšem týmem, který se radoval vedení byly Stachovice. Ve 22. Minutě se protáhl stachovický hráč po levé straně až k šestnáctce a poslal míč mezi pětku a jedenáctku, kde byl připraven pohotový Vašina a poslal hostující tým do vedení. Baška se snaží o vyrovnání ještě do konce poločasu. Domácí Jakub Křenek svými nahrávkami dopředu vybízí své spoluhráče k brejku. A po jeho akci ve 40. minutě, kdy vyveze míč z vlastní poloviny a následně svou přihrávkou dopředu najde Kocúra, který jde sám na hostujícího brankáře Divína. Jeho střelu brankář hostí vyrazí, k odraženému míči se dostane Žídek, který pošle míč do branky hostí a vyrovná na 1:1. Za další dvě minuty se situace opakuje, kdy Křenek J. opět najde Kocúra, tentokrát jeho střela míří do boční sítě branky. Týmy tak odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle začala aktivně na obou stranách. Baška vstupuje do druhé půle opět brejkem Kocúra, který hosté odvrátí na rohový kop. Po rohovém kopu se v šanci ocitá domácí Horňák, ale jeho střela z voleje míří vedle. Hosté nenechávají nic náhodě a v 52.minutě zahrávají rohový kop, po kterém se Baška snaží míč odkopnout, což se podaří jen z části, neboť došlo k faulu a hosté měli možnost trestného kopu z rohu šestnáctky. Trestný kop Korčeka vyráží brankář Michálek na rohový kop, po němž vytahuje další svůj bravurní zákrok, když tzv. Hazenkářským zákrokem vyráží nohou míč na břevno. Hosté chtějí po těchto šancích urvat vedení na svou stranu. Jejich další možnost znemožnil svým skluzem Vavřík, který tak přerušil na šestnáctce brejk hostů. Domácí se dostávají znovu do hry v 60.minutě, kdy Šnyta vybojuje u lajny míč a centruje do šestnáctky hostí, kde najde Kocúra, který netradičně hlavou posílá domácí Bašku do vedení 2:1. Za malou chvíli se obdobná situace opakuje, tentokrát Kocúr míč hlavou jen tečuje. V 68 minutě mohla Baška své vedení potvrdit a navýšit skóre, když rychlý brejk podnikl po získání míče Horňák, zatáhl míč po pravé straně, přihrál pod sebe na Kocúra, který míč nahrává ještě do leva, kde se nachází Křenek J. Ten si míč přebere a vniká do šestnáctky, jeho střelu ovšem likviduje hostující brankář. Naštěstí tentokrát neplatí tzv. Nedáš - dostaneš. Hosté měli možnost skóre srovnat v 71. Minutě, když zahrávali pokutový kop po faulu domácích obránců. Výborně chytající Michálek je ovšem proti a pokutový kop chytá. I přesto Stachovice domácí tým nadále tlačí a snaží se vyrovnat. Domácí naopak podnikají rychlé protiútoky. Stachovice měli ještě příležitost v 77.minutě, kterou opět likviduje domácí brankář Michálek. Baška naopak nevyužije svou příležitost, když do rozhozené obrany vyšle Křenek J. Fišera, který uniká po pravé straně, jeho střelu Divín vyráží a následně i dorážku bašťanského Virága. Skóre se už tak do konce utkání nemění a Baška vítězí 2:1 nad Stachovicemi.

TJ Sokol Baška - TJ Slavia Stachovice 2:1 (1:1)