V Trojanovicích vítězně

Po nevydařeném domácím zápase jela Baška ke svému prvnímu venkovnímu utkání do Trojanovic, které v prvním kole rovněž prohrály. Bodovou ztrátu z domácího utkání, tak chtěli nahradit bodovým ziskem z Trojanovic. I v tomto utkání se Baška musela ještě obejít bez svého kanonýra Kocúra, naopak už byl k dispozici Šnyta, kterému se vyvedl druhý poločas. Hřiště v Trojanovicích patři k menším, takže se čekalo víc soubojů a méně prostoru pro brejky po kolmých pasech dopředu.

Oproti domácímu utkání došlo ke změně v sestavě v obranných řadách Bašky a také vysunutí kapitána Matěje Křenka do středové řady. Ve velmi teplém počasí se nezačalo ve velkém tempu a mužstva se oťukávali. Domácí spoléhali na svého špílmachra Špačka a obranné řady řídil Štika. První střelu na branku zaznamenala Baška v 6. minutě, když si nepodařený centr Horňáka našel Šnyta, ale mířil vedle branky domácích. Ve 13.minutě přišel první roh Bašky, když po průniku Horňáka vystihl domácí obránce kličku a odvrátil míč na roh. Domácí se dostali do protiútoku a ke svému prvnímu rohu v 17. Minutě. Po něm následovaly hned dva další po obranných zákrocích Bašky. Ten třetí byl nejvíc nebezpečný, ale domácí hráč nereagoval dostatečně rychle, takže následující pokusy byly zablokovány. Baška reaguje jen slabou střelou zpoza šestnáctky Dobiášem. Následující minuty patřily bašťanskému brankáři Michálkovi, který nejprve lapil přízemní střelu po trestném kopu domácích a za malou chvíli bravurně zneškodní hlavičku domácích po centru Špačka do šestnáctky Bašky. Když se domácím nepodařilo dostat do vedení, tak přišel trest a vedení Bašky 1:0. Ve 36.minutě podnikne Baška po pravé straně Horňákem protiútok do rozhozené domácí obrany, přenes míč přes Dobiáše na Slobodu, který jde do souboje s domácím brankářem Antošem, od něj se míč dostane k Dobiášovi, kterou střelou z šestnáctky trefuje na vzdálenější tyč opuštěnou domácí branku. Trojanovice měly velkou příležitost ve 39.minutě, ale Špaček hlavičkuje těsně vedle branky. O další dvě minuty měla Baška ještě šanci, když přetažený centr Kovala vrací Horňák zpět před branku domácích, ale Dobiáš se už k míči nedostal. První poločas uzavřeli domácí trestným kopem, po kterým se míč dostal do branky Bašky, ovšem gól neplatil, neboť domácí hráč, který zakončoval stál v ofsajdu.

Do druhého poločasu nastupovala Baška s cílem své vedení navýšit a neikasovat branku. To se povedlo Bašce celkem rychle, protože ke změně skóre a navýšení vedení na 2:0 došlo v 53.minutě. Pěkná akce začala u šestnáctky Bašky, kde Vavřík získal míč, který posílá na Slobodu, ten míč přenese doprava na volného Jakuba Křenka, který si míč přebere a zatáhne po pravé straně k domácí brance. Následně najde na jedenáctce domácích Šnytu, který zakončí přesně a započne své střelecké umění. O čtyři minuty později se situace opakuje. Jakub Křenek na vlastní polovině uprostřed hřiště vybojuje míč a pošle kolmici dopředu na Šnytu, ten neváhá a obstřeluje vybíhajícího domácího brankáře. Zvyšuje tak na 3:0 pro Bašku. Domácí se přesto nevzdávají a za malou chvíli se jim po zahraném signálu po rohovém kopu podaří snížit přízemní střelou k tyči na 1 : 3. Za dalších pět minut následuje další domácí roh, který stejně jako předchozí roh zahrával Špaček. Tentokrát signál trochu obměněn a míč se dostává zpět k Špačkovi, který se přiblížil na roh šestnáctky. Svou střelu z jedné zatočil obloučkem přímo do šibenice pod břevno na vzdálenější tyč. Hra se tak trochu zdramatizuje a Baška místo klidného dohrání musí o tři body bojovat až do konce. V závěru se hra a souboje přiostří zejména ze strany domácích, kteří chtějí ještě změnit výsledek utkání.

Rozhodnutí nastane v 87. Minutě, když se do šestnáctky domácích dostal střídající Virág, který byl faulován a rozhodčí odpískal pokutový kop. Toho se ujal Šnyta, aby završil hattrick. Svou příležitost proměnil a uzavřel tak skóre utkání na konečných 2:4 pro Bašku. Ta tím svůj cíl splnila a nahradila ztracené body z domácího utkání s Jistebníkem.

Věříme, že na tohle vítězství naváže v dalším kole, kdy v domácím prostředí bude hostit tým Stachovic.

TJ Sokol Trojanovice I. - TJ Sokol Baška 2:4 (0:1)

Branky: 58. D. Drozd , 64. R. Špaček - 36. M. Dobiáš , 53. M. Šnyta , 57. M. Šnyta , 87. M. Šnyta (p.)

Sestava TJ Sokol Trojanovice: I. D. Antoš - R. Špaček , P. Skoupil(56. T. Janáč ), R. Vaverka, J. Štefek, A. Šušla(77. T. Balada) , J. Štika(77. J. Nárožný) , R. Kaša(40. A. Plachký), J. Myšinský, D. Drozd, R. Sládeček (46. P. Vrána)

Sestava TJ Sokol Baška: P. Michálek - L. Vavřík (61. J. Šponiar) , M. Křenek, D. Adámek - J. Křenek, L. Sloboda (86. M. Virág) , T. Horňák, J. Koval, P. Třeštík- M. Dobiáš(75. Židek) - M. Šnyta

ŽK: 93. T. Balada - 82. J. Šponiar