Premiéra v "D" skupině se nepovedla

Do nového ročníku krajské soutěže 1.B třídy byl tým Bašky přeřazen do skupiny D, vzhledem k tomu, že do skupiny C postoupily Nebory a Tošanovice, dále Těrlicko a ze skupiny D sestoupil Staříč. Tým Bašky tak čeká nová výzva, noví soupeři. Uvidíme zda navážou na své skvělé jarní výsledky, když celkově skončili na 3 místě tabulky a v tabulce jarní části jim patřila první příčka.

První soupeřem Bašky v novém ročníku byl tým Jistebníku, který ještě loni hrál I.A třídu. Tam by se určitě chtěli co nejdříve vrátit, o čemž svědčí velká obměna kádru (omlazení) a také příchod nového trenéra Petra Veselého - bývalého hráče Baníku Ostrava, který zaznamenal i 2 reprezentační starty. Domácí tým Bašky vede nadále trenér Josef Ručka. Do prvního utkání nastoupila Baška bez svého kanonýra Romana Kocúra, který se stal nejlepším střelcem loňské sezóny sk. C, když nastřílel 35 branek. Hostující tým přijel do Bašky se zančnou podporou fanoušků, takže přítomní se měli na co těšit.

Fotbalisty čekala těžká šichta, neboť se vrátily tropické teploty. Ovšem od začátku utkání se přítomní nenudili. Utkání mělo celkem dobrý náboj, hosté měli na začátku utkání míč více na svých kopačkách. Domácí si zvykali na hru bez kanonýra Kocúra, který Bašce bude chybět ještě i v druhém utkání. Domácí trenér Ručka, tak zvolil variantu na dva útočníky, konkrétně Dobiáš se Slobodou. Díky dalším absencím v domácím týmu (Šnyta, Michálek J., Šponiar J.) dostal příležitost i vyšlý dorostenec Židek. Mužstva se oťukávala a chtěla proniknout do šestnáctky soupeře. Hráči Jistebníku přeci jen více ohrožovali domácího brankáře Kimlu. První branka přichází po trestném kopu asi z 19 m, když se kopu ujal dobře technicky vybavený Roman Bystrý, který míč uklidil k pravé tyči z pohledu střelce. To nám běžela 21. ninuta utkání. Domácí útoky směřovaly především po pravé straně přes Horňáka, kterého zásoboval přihrávkami dopředu Jakub Křenek. Do první větší příležitosti Bašky se dostal Dobiáš, který dostal kolmici dopředu, hostující hráč promáchl a tak se řítil do šestnáctky Jistebníku Dobiáš stíhány dalším hráčem. Svou střelou ovšem trefil boční sít branky. V obranných řadách u obou týmu vyčnívali kapitáni - u Bašky Matěj Křenek a u Jistebníku Červeňák Michal. Bašce se podařilo srovnat skóre ve 32. Minutě, když Podžorný zablokoval hostujícího hráče, míč se dostal k volnému Židkovi, který si navedl míč z boku do šestnáctky a obstřelil hostujícího brankáře Lindovského na zadní tyč. Do poločasu se už skóre nezměnilo a týmy šly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Divákům se předváděná hra líbila, mezi hostujícími fanoušky dokonce vlály i vlajky. Čekalo se, kterému z týmu se podaří dát gól a strhnout vedení na svou stranu. Hosté byli živější a ne jeden protiútok musel hasit domácí kapitán Křenek M. Hosté spoléhali v útoku především na Romana Bystrého, který své umění předvedl i při svém druhém gólu. Svůj průnik zakončil lobem přes vybíhajícího Kimlu, který už nestačil míč zachytit. Bylo vidět, že Bašce chybí vepředu hbitý Kocúr. Nadále své útoky Baška směřovala především přes Horňáka, ale jeho centry nebyly přesné. A tak přišel další trest, když hosté přehráli před šestnáctkou domácí hráče. K volnému míči se za šestnáctkou dostal jistebnický Tilscher a ke smůle domácích se míč dostal do šibenice bašťanské branky. To nám běžela 76. minuta. Domácí se ještě nechtěli vzdát a po trestném kopu v 79.minutě nacentroval míč do šestnáctky hostů Sloboda, kde našel Horňáka, který hlavou snižuje na 2:3. Jenže k vyrovnání už nedojde, naopak se skóre ještě mění v neprospěch Bašky. Hosté zaútočí po levé straně a přízemní centr na pětku před domácí branku zužitkuje Dub, který v 86.minutě uzavře stav utkání na 2:4 pro hosty.

TJ Sokol Baška - TJ Jistebník 2:4 (1:1)

Branky: 32. V. Židek , 79. T. Horňák - 21. R. Bystrý , 63. R. Bystrý , 76. J. Tilscher , 85. D. Dub

Sestavy

TJ Sokol Baška: F. Kimla - D. Adámek, L. Vavřík (62. J. Pavlik) , M. Křenek, T. Podžorný (77. J. Koval) , D. Baran - J. Křenek , T. Horňák, V. Židek , L. Sloboda - M. Dobiáš(62. P. Třeštík)

TJ Jistebník: L. Lindovský - J. Horváth, T. Pěchovič, M. Červeňák, P. Štandl - R. Holub, J. Rašek(72. A. Kropka) , D. Horkel, D. Dub- R. Bystrý, J. Tilscher(86. P. Ožvolda)

ŽK: 21. D. Baran , 78. J. Koval , 80. T. Horňák - 33. M. Červeňák , 35. T. Pěchovič , 78. D. Horkel , 80. J. Tilscher , 90. D. Dub