Domácí bída s Dětmarovicemi

Hráči Bašky měli anglický týden, neboť ve středu odehráli utkání prvního kola Krajského poháru, ve kterém zdolali tým I.A třídy Horní Suchou 1:0 a postoupili do dalšího kola, kde 24.5. 2023 v 17 h přivítají na svém hřišti tým krajského přeboru Petřvald na Moravě. V pohárovém utkání odstoupili pro zranění Marek Šnyta a Josef Michálek. V sobotu čekalo Bašku na domácím trávníku utkání proti Dětmarovicím, kteří v minulém kole na svém hřišti přestříleli vedoucí celek Oldřichovic 6:5. Domácí trenér Ručka pro tohle utkání nemohl počítat se zraněnými Lysem, Šnytou, Michálkem a k tomu ještě také s kanonýrem týmu Romanem Kocúrem. V útoku tak dostali příležitost se předvést další hráči týmu.

Do útoku nastoupil Jakub Pavlík s Matějem Křenkem, a byl to Jakub Pavlík, který mohl rozhodnout o vývoji tohoto utkání. Jenže dnes neměl svůj den a nenavázal na vítězný pohárový gól ze středečního utkání. Baška mohla jít do vedení již ve 4 minutě, když Matěj Krenek po kolmé přihrávce od Horňáka zatáhl míč do šestnáctky a míč předložil na pětku Pavlíkovi, ten ovšem nestřílí z jedné, míč si zpracuje a při střele se už stačil brankář hostů přesunout na vzdálenější tyč a jeho střelu kryje. První branky se fanoušci dočkají ve 13 minutě když se vytáhne z pozice beka Baran, narazí si s Třeštíkem, vnikne do šestnáctky a svou střelou na zadní tyč posílá Bašku do vedení. Své vedení mohla Baška navýšit o několik málo minut. A to především Pavlík, který nepřekoná hostujícího brankáře Dočekala ani v 18.minutě, kdy mu nahraje opět Křenek, ale místo branky, trefuje opět hostujícího brankáře. Stejně konči i další příležitost, kdy mu předloží míč tentokrát zleva Sloboda. A když nepromění ani samostatný nájezd na hostujícího brankáře, tak přijde pro Bašku trest. Místo aby po půlhodině vedla tři nebo čtyři nula a zápas byl rozhodnut, tak hosté ve 29.minutě Skácelíkem vyrovnávají, když využije centr zleva před branku domácích, dostane se mezi obránce a míč pošle do branky. Baška měla do konce první půle ještě dvě slibné příležitosti, ale ty neproměnila a do kabin se šlo za stavu 1:1

Druhý poločas už nepřinesl moc pohledné utkání, hosté nikam nespěchali, domácí hráči kazili přihrávky, kombinace vázla a tak snaha o zvrácení výsledku ve výhru byla jalová. Domácím hráčům chyběl pohyb, větší vůle a snaha po vítězství. Protiútoky už takové obrovské příležitosti, které měli v prvním poločase nepřinesly a byla to křeč od domácích hráčů. Je to škoda, neboť se v tabulce Baška mohla posunout opět výš.

TJ SOKOL BAŠKA - SK DĚTMAROVICE 1:1 (1:1)

Branky 13. D. Baran - 29. M. Skácelík Sestavy TJ Sokol Baška P. Michálek [-] - D. Adámek [-] , L. Vavřík [-] , D. Baran [-] , T. Podžorný [-] - J. Křenek [-] (12. P. Třeštík [-] ) , T. Horňák [-] , A. Klus [-] , M. Křenek [-] , L. Sloboda [-] - J. Pavlik [-] (46. M. Dobiáš [-] )

SK Dětmarovice D. Dočekal [-] - M. Skácelík [-] , D. Gill [-] , T. Mleziva [-] - P. Pěgřim [-] , A. Kotrla [-] (61. S. Kasander [-] ) - S. Lepka [-] , M. Ristovský [-] , P. Zahatlan [-] - L. Zavacký [-] , P. Czyž [-] (71. J. Rajnoch [-] )

ŽK: 38. D. Baran , 47. P. Třeštík - 38. P. Zahatlan . Počet diváků: 120.

Rozhodčí: BANOT Vojtěch - ŠERUDA Dominik, REVAJ Jakub.