TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Důležité body s Žukovem

Po dvou venkovních utkáních čekalo Bašku domácí utkání proti Hornímu Žukovu. V případě výhry by se mohla Baška Žukovu v tabulce vzdálit a také se posunout výš. Naopak výhra Žukova by posunula Žukov v tabulce před Bašku. Horní Žukov začal utkání lépe a byl víc na polovině Bašky a svými výpady prověřovali obranu Bašky a pozornost brankáře Michálka v brance Bašky. V prvních třiceti minutách se Bašce nedařilo téměř nic, vázla kombinace, hráčům chyběl pohyb, což bylo po předchozí výhře ve Vendryni 4:0 pro fanoušky trochu zklamání. Přesto se Baška dostala do vedení, když se z levé strany dostal míč před šestnáctku, kde si převzal míč domácí kanonýr Kocúr a svou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.. Postupem času se mašina Bašky začínala rozjíždět na plné obrátky a začala převahu přenášet na svou stranu. Do poločasu měla Baška ještě dvě velké příležitosti k navýšení skóre, ale domácí hráči své šance nevyužili.

Ve druhém poločase už měla Baška utkání zcela ve své režii. Hostům postupně začaly docházet síly a museli čelit spoustě protiútokům. Baška zlepšila pohyb a podnikala jeden protiútok za druhým. Ke zvýšení skóre ve prospěch Bašky došlo v 59. minutě, když hostující brankář Rachman vyrazil střelu bašťanského hráče a tu následně umístil do branky Lukáš Sloboda. Do další šance se dostal Kocúr, ale mířil nepřesně. Vedení na 3:0 pro Bašku přinesla spolupráce Horňáka s Kocúrem, když si Horňák před šestnáctkou narazil s Kocúrem, pronikl do šestnáctky a následně uklidil svou střelu do branky Žukova. Fanouškům se hra ve druhém poločase Bašky musela líbit, když neustále Baška útočila, jen ta koncovka nebyla nejlepší. Konečnou podobu výsledku 4:0 pro Bašku dokončil opět aktivní Horňák, který svými průniky po pravé straně motal nohy hostujících hráčů. V 87. Minutě vyslal diagonálně míč doprava na rozběhnutého Horňáka Aleš Klus, ten vběhl do šestnáctky a angličanem na vzdálenější tyč vstřelil svou druhou branku v utkání a pečetil vítězství Bašky 4:0.

Soupeř mohl být nakonec rád, že si neodvezl díky nepřesnosti zakončení domácích hráčů větší porážku, naopak Bašce přes vlažnější vstup do utkání se podařilo uhrát druhé utkání v řadě bez obdržené branky. V tabulce se tak posunuli na deváté místo.

TJ SOKOL BAŠKA - HORNÍ ŽUKOV 4:0 (1:0)

Branky: 21. R. Kocúr , 59. L. Sloboda , 70. T. Horňák , 87. T. Horňák

Sestavy TJ Sokol Baška P. Michálek [-] - D. Adámek [-] , M. Lys [-] , L. Vavřík [-] (63. A. Klus [-] ) , J. Michálek [-] - J. Křenek [-] (85. O. Húšta [-] ) , T. Horňák [-] , L. Sloboda [-] (72. M. Dobiáš [-] ) , M. Křenek [-] - R. Kocúr [-] (72. T. Podžorný [-] ) , J. Pavlik [-] (63. D. Baran [-] )

Slovan Horní Žukov M. Rachman [-] - O. Sojka [-] , D. Podaný [-] - R. Rada [-] , J. Bolec [-] , L. Kondziolka [-] , O. Saleh [-] - D. Podaný [-] , M. Křupala [-] - J. Andres [-] (46. J. Kavicky [-] ) , R. Vašek [-]

ŽK: 50. M. Lys - 47. O. Sojka , 80. M. Křupala .

Rozhodčí: SIKORA Patrik - NĚMEC Jaroslav, GALÁSEK Michal.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist