TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Důležité body s Žukovem

Po dvou venkovních utkáních čekalo Bašku domácí utkání proti Hornímu Žukovu. V případě výhry by se mohla Baška Žukovu v tabulce vzdálit a také se posunout výš. Naopak výhra Žukova by posunula Žukov v tabulce před Bašku. Horní Žukov začal utkání lépe a byl víc na polovině Bašky a svými výpady prověřovali obranu Bašky a pozornost brankáře Michálka v brance Bašky. V prvních třiceti minutách se Bašce nedařilo téměř nic, vázla kombinace, hráčům chyběl pohyb, což bylo po předchozí výhře ve Vendryni 4:0 pro fanoušky trochu zklamání. Přesto se Baška dostala do vedení, když se z levé strany dostal míč před šestnáctku, kde si převzal míč domácí kanonýr Kocúr a svou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.. Postupem času se mašina Bašky začínala rozjíždět na plné obrátky a začala převahu přenášet na svou stranu. Do poločasu měla Baška ještě dvě velké příležitosti k navýšení skóre, ale domácí hráči své šance nevyužili.

Ve druhém poločase už měla Baška utkání zcela ve své režii. Hostům postupně začaly docházet síly a museli čelit spoustě protiútokům. Baška zlepšila pohyb a podnikala jeden protiútok za druhým. Ke zvýšení skóre ve prospěch Bašky došlo v 59. minutě, když hostující brankář Rachman vyrazil střelu bašťanského hráče a tu následně umístil do branky Lukáš Sloboda. Do další šance se dostal Kocúr, ale mířil nepřesně. Vedení na 3:0 pro Bašku přinesla spolupráce Horňáka s Kocúrem, když si Horňák před šestnáctkou narazil s Kocúrem, pronikl do šestnáctky a následně uklidil svou střelu do branky Žukova. Fanouškům se hra ve druhém poločase Bašky musela líbit, když neustále Baška útočila, jen ta koncovka nebyla nejlepší. Konečnou podobu výsledku 4:0 pro Bašku dokončil opět aktivní Horňák, který svými průniky po pravé straně motal nohy hostujících hráčů. V 87. Minutě vyslal diagonálně míč doprava na rozběhnutého Horňáka Aleš Klus, ten vběhl do šestnáctky a angličanem na vzdálenější tyč vstřelil svou druhou branku v utkání a pečetil vítězství Bašky 4:0.

Soupeř mohl být nakonec rád, že si neodvezl díky nepřesnosti zakončení domácích hráčů větší porážku, naopak Bašce přes vlažnější vstup do utkání se podařilo uhrát druhé utkání v řadě bez obdržené branky. V tabulce se tak posunuli na deváté místo.

TJ SOKOL BAŠKA - HORNÍ ŽUKOV 4:0 (1:0)

Branky: 21. R. Kocúr , 59. L. Sloboda , 70. T. Horňák , 87. T. Horňák

Sestavy TJ Sokol Baška P. Michálek [-] - D. Adámek [-] , M. Lys [-] , L. Vavřík [-] (63. A. Klus [-] ) , J. Michálek [-] - J. Křenek [-] (85. O. Húšta [-] ) , T. Horňák [-] , L. Sloboda [-] (72. M. Dobiáš [-] ) , M. Křenek [-] - R. Kocúr [-] (72. T. Podžorný [-] ) , J. Pavlik [-] (63. D. Baran [-] )

Slovan Horní Žukov M. Rachman [-] - O. Sojka [-] , D. Podaný [-] - R. Rada [-] , J. Bolec [-] , L. Kondziolka [-] , O. Saleh [-] - D. Podaný [-] , M. Křupala [-] - J. Andres [-] (46. J. Kavicky [-] ) , R. Vašek [-]

ŽK: 50. M. Lys - 47. O. Sojka , 80. M. Křupala .

Rozhodčí: SIKORA Patrik - NĚMEC Jaroslav, GALÁSEK Michal.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist