TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Zasloužená výhra ve Vendryni

Po nepodařeném utkání v Lískovci zajížděli hráči Bašky opět k venkovnímu utkání. Čekala je cesta do Vendryně. K zápasu měl tentokrát trenér Ručka k dispozici pouze 12 hráčů, což jinak nepoznamenalo výkon Bašky, naopak možná i trochu prospělo, tím, že se mezi hráče vrátila větší soudržnost a týmovost oproti dvěma předchozím utkáním, ve kterých Baška nebodovala.

Utkání nemohlo pro Bašku začít lépe, protože už ve 2. minutě se dočkala vedení. Hráči zaútočí po levé straně, když po levé lajně vyslal Kocúr ulici dopředu Pavlíka, který míč převezme, potáhne míč na roh šestnáctky a následně předloží míč do šestnáctky, kde nabíhá z pravé strany Šnyta a míč uklízí do domácí branky. V utkání se musí hráči také vyrovnat s nerovným terénem, který moc neprospívá kombinační hře, možná i proto domácí zkoušeli chodit do útoku nakopávanými míči na domácího útočníka Bena Kluse. Ten byl ovšem dostatečně pokryt bašťanskou obranou ve složení Lys, Adámek, Vavřík a Michálek Josef. Když už se míč dostal až za obránce, tak vše spolehlivě řešil brankář Michálek Petr. Hra se odehrává mezi šestnáctkami obou mužstev, s tím, že Baška má míč o něco víc ve svém držení a je víc nebezpečnější než soupeř. Do další velké příležitosti se dostal opět Šnyta po velmi pěkné kolmici Pavlíka zpoza půlky, domácí obránce hasí v poslední chvíli tuto šanci Bašky a odkopává míč na roh. Těch měla Baška několik v první půli, ale žádný nevedl ke vstřelení branky. Té se hráči Bašky dočkali ve 25. minutě, když se k míči dostal bašťanský kanonýr Roman Kocúr, klička a gól, máme tady vedení 2:0. Střelou z 22 metrů nachytal domácího brankáře Kolarczyka, kterému míč propadl mezi nohama a rukama. Po zbytek prvního poločasu si Baška hlídala vítězství, poctivě bránila a nadále se snažila chodit do protiútoků. Domácí měli možnost několika standartních situací a rohů, ale ze žádné vážněji neohrozili branku Bašky, takže první poločas Baška vyhrává 2:0.

Druhý poločas začala lépe opět Baška a hned ve 49 minutě si domácí odechli po střele Kocúra, který si opět navedl míč na šestnáctku a jeho střela míří vedle pravého horního rohu domácí branky. Vendryně poslala do druhé půle Adama Lasotu, který je jediným střelcem Vendryně na jaře v odehraných utkáních. Po čtvrthodině ovšem hřiště opouští díky zranění, tak ofenzíva domácích oslabuje. Další pěknou akci Bašky zakládá v 56. minutě Vavřík, když kolmo po pravé straně vyšle Šnytu, ten po zatažení přetáhne censt až na druhou stranu hřiště, kde se k míči dostal Sloboda. Při jeho průniku zpátky k domácí brance je faulován před šestnáctkou. Trestného kopu se ujme Josef Michálek. jenž pošle míč na přední tyč, kde došlo možná k teči domácími hráči a míč se dostává do branky. Baška se tak ujímá vedení 3:0. Baška je nadále při chutí a to zejména Kocúr, když v 62. Minutě jeho střelu domácí obránci zblokují na roh. Po rohovém kopu je před domácí brankou menší závar, který končí další střelou Kocúra, která je opět zblokovaná na roh. Při rohovém kopu se míč dostává na hlavu Šnyty, ovšem jeho hlavička na zadní tyč míří vedle. V 72. minutě se dostává na hřiště jediný náhradník Bašky pro tento zápas Dobiáš, jenž střídá Vavříka. Na postu stopera zaskočí za Vavříka univerzál Michálek Josef, Sloboda se stáhne na levého obránce a kanonýr Kocúr se přesune na levou zálohu, kde ho neopouští střelecký apetit a jeho střela z voleje končí opět rohem. Své vítězství završí Baška čtvrtou brankou, když se do šestnáctky domácích probojuje Kocúr a předloží míč jako na podnose střídajícímu Dobiášovi, který nemá problém poslat míč do nekryté branky domácích.

Utkání tak končí zaslouženým vítězstvím Bašky, která si v tomto utkání šla cíleně a zodpovědně pro tři body, po předešlých dvou nepovedených utkáních, kdy dostali deset gólů. Dnes naopak vycházeli ze zabezpečené obrany, což jim přineslo výhru bez obdržené branky a hráči byli také produktivní při proměňování šancí. Je potřeba body z venku potvrdit nyní v domácím utkání proti Hornímu Žukovu.

TJ Vendryně - TJ Sokol Baška 0:4 (0:2)

Branky: 2. M. Šnyta , 25. R. Kocúr , 56. J. Michálek , 87. M. Dobiáš

Sestavy TJ Vendryně: T. Kolarczyk [-] - B. Klus [-] , A. Safak [-] (60. D. Sikora [-] ) , J. Szarzec [-] (81. F. Farny [-] ) , M. Hulboj [-] , J. Wawreczka [-] , D. Neuman [-] (46. F. Kisza [-] ) , Z. Walek [-] , M. Safak [-] , J. Jochymek [-] , R. Ťupa [-] (46. A. Lasota [-] )

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - D. Adámek [-] , M. Lys [-] , L. Vavřík [-] (72. M. Dobiáš [-] ) , L. Sloboda [-] - J. Křenek [-] , M. Křenek [-] , J. Michálek [-] - J. Pavlik [-] , R. Kocúr [-] , M. Šnyta [-]

ŽK: 66. J. Szarzec - 41. M. Křenek , 52. L. Vavřík

Počet diváků: 67

Rozhodčí: JANTOŠ Pavol - CHMIEL Marek, KASZPER David.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist