Sedm z Lískovce

Po nepodařeném domácím utkání s Oldřichovicemi, čekal Bašku další těžký soupeř a to Lískovec. Ten přes zimu doplnil kádr o dalšího zkušeného borce Fromeliuse, který na podzim hrával MSFL ve Frýdlantu.

Do utkání s Baškou nastoupil Lískovec v plné síle a chtěl vrátit Bašce porážku z okresního poháru, kde Baška vyhrála 3:0. Už začátek utkání napověděl o vývoji, když ve 3.minutě neproměnil svůj průnik bašťanský Sloboda, když jeho střela z boku skončila na tyči za vybíhajícím brankářem Řehou. Naproti tomu o dvě minuty svou příležitost domácí střelec Soukup proměnil. Bašťanské obraně dělala značné problémy domácí útočná dvojice Soukup, Fromelius (v minulosti hrající MSFL), kterou doplňovali rychlí záložnici Pánek se Strouhalem. Lískovec útočil zejména po pravé straně, v 18. minutě utekl Fromelius, který přihrávkou pod sebe na šestnástce našel Pánka a ten poslal Lískovec do dvoubrankového vedení. Sedm minut nato své vedení Lískovec navýšil už na 3:0, když dostal před branku Bašky nahrávku Soukup a z pětky svou petelici od břevna dal třetí gól. Baška byla bezradná, nedařil se ji přechod do útoku. V domácí obraně vynikal Hlavatík, který vyhrával souboje s bašťanskými hráči. Bašce chyběl pohyb, přesnost, zaostávala oproti domácím hráčům ve všech dovednostech. A tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro Lískovec.

Druhý poločas nezačal pro Bašku špatně, když v 51.minutě se do míče opřel Jakub Pavlík a jeho nechytatelná střela skončila v pravém horním rohu domácí branky. Jenže za pět minut dokončil svůj hattrick Soukup, který se dostal za obranu Bašky a překonal vybíhajícího Michálka. Pro Bašku svitlo v utkání ještě jednou, když se po pravé straně prosadil Tomáš Horňák a střelou k tyči snížil na 2:4. To běžela 75.minuta. O dalších pět minut musel hasit šanci Bašky domácí gólman Řeha, který při vyběhnutí na hranici šestnactky fauloval při střetu bašťanského hráče. Zřejmě díky tomu, že se při tomto zákroku zranil a musel střídat, nezapískal rozhodčí penaltu, o kterou byla Baška připravena. Závěr utkání hráči Bašky nezvládli stejně jako při utkání s Oldřichovicemi, když se hráči hrnuli jen dopředu a nemysleli na obranu. To byla voda na mlýn pro zkušeného Kamila Kořínka, který přišel na hřiště v druhém poločase a díky tomu potrestal hráče Bašky ještě 3 góly během 7 minut. Baška si tak zbytečně pokazila skóre a přijatelný výsledek zápasu.

V příštích utkáních musí Baška zapracovat na obranné činnosti, vycházet ze zabezpečené obrany, s tím, že nějakou branku vždy dají. V posledních dvou utkáních bylo posledních 10 minut zápasu ze strany Bašky hodně špatné, neboť dostala s Oldřichovicemi dva a s Lískovcem tři góly, to se nemůže stávat.

TJ Sokol Lískovec - TJ Sokol Baška 7:2 (3:0)

Branky: 5. P. Soukup , 18. D. Pánek , 25. P. Soukup , 56. P. Soukup , 88. K. Kořínek , 91. K. Kořínek , 95. K. Kořínek - 51. J. Pavlik , 75. T. Horňák

Sestavy TJ Sokol Lískovec: R. Řeha [-] (82. D. Hill [-] ) - D. Fromelius [-] , P. Soukup [-] (59. P. Vokoun [-] ) , D. Pánek [-] , D. Vojvodík [-] , S. Cabák [-] (67. K. Kořínek [-] ) , J. Strouhal [-] , J. Ursíni [-] (59. T. Žurovec [-] ) , M. Šostý [-] , J. Hrdlička [-] , F. Hlavatík [-]

TJ Sokol Baška: P. Michálek [-] - D. Adámek [-] , M. Lys [-] (75. M. Dobiáš [-] ) , T. Podžorný [-] (29. J. Pavlik [-] ) , L. Sloboda [-] - J. Křenek [-] , M. Křenek [-] , J. Michálek [-] , T. Horňák [-] - R. Kocúr [-] (75. P. Hrabovský [-] ) , M. Šnyta [-] (59. P. Třeštík [-] ) ŽK: 49. D. Vojvodík - 49. M. Lys .