TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Oldřichovice Bašku přehrály

Třetí zápas jarní části sezóny k nám přivedl vedoucí tým tabulky z Oldřichovic. Slezský tým získal v úvodních svou utáních pouze bod, za to Baška dvakrát naplno bodovala. Na hřišti ale aktuální bodové zisky vidět nebyly. Co bylo vidět, tak byly dva týmy z odlišných pater tabulky, resp. zbytečný respekt bašťanských hráčů vůči týmu, který chtěl vyhrát.

Hned od úvodu měli hosté více ze hry. Drželi míč na svých kopačkách, hledali kvalitní a rychlá řešení a domácím tento styl prostě neseděl. První vážnou situaci si hosté připravili v 11 minutě, kdy po zbytečné ztrátě míče při rozehrávce se míč dostal za naší obranu a nejdříve u něj byl hostující útočník. Snahu o blafák domácí brankář Petr Michálek ustál a míč lapil z pod noh dorážejícího útočníka. Jen o minutu později přišlo druhé varování po rychlé akci kolem autové čáry, přízemní střelou ale hostujícíc hráč trefil boční síť. Do třetice jsme si neuhlídali rychlou kombinaci slezského týmu, krásnou střelu zastavila tyčka a před následnou dorážkou jsme stihli míč odkopnout do bezpečí. Domácím se v tu chvíli nedařilo vůbec nic. Vázla rozehrávka, nepodrželi jsme míč dál od branky a neustále hrozil tlak na Michálkovu bránu. První branka utkání padla ve 24 minutě, když po krásné dalekonosné střele hostující hráč orazítkoval nejprve tyčku a odražený míč doslova přistál na noze dobíhajícho Walka, který zachoval klid a míč poslal do prázdné branky, když se Michálek nestihl vrátit na pozici. První poločas i po obdržené střele dál plynul v podobném stylu. Baška marně hledala klíč k oldřichovické brance a hosté trpělivě Bašku nepouštěli k míči. O první pozdravy domácích hostujícícmu brankáři se až po půlhodině hry postarali Kocúr s Baranem. Obě krásné rány z 20 metrů však golmana Bašandu jen protáhly. Po 4é minutách hry se opět hosté krásnou souhrou protáhli až před Michálka, který vytáhl další bravurní zákroky k likvidaci nebezpečné situace. Do kabin Baška šla s jednobrankovým mankem.

Vstup do druhé půle měl velice podobný ráz jako úvodní část. Hosté drželi míč a trpělivě čekali na rychlé průniky. A ty přišly a Baška si oddechla, protože střelecké pokusy prolétly těsně kolem tyče. V 57 minutě přilétla první vlaštovka Bašky. Po dlouhém nákopu se k míči prodral Horňák a překvapivou střelou jen těsně minul hostujícíc branku. O dvě minuty později hostující útočník letmým dotekem tečoval přímý kop svého spoluhráče a Baška si velice oddechla. Bašce sedla následná destiminutovka. V 71 minutě se protáhl Roman Kocúr hostující obranou, ale na místo střely zvolil kličku, kterou u hostující obrana vystihla a míč odkopla do bezpečí. Jen o minutu později se opět Kocúr  prodral k míči v 16 soupeře, jenže petelici orazítkoval strukturu míče o stehno bránícího hráče. Největší šanci na srovnání měl Roman jen o 2 minuty později, kdy jej překrásné vystrčil kapitán Matěj Křenek do sólového úniku, který zakončil přízemní střelou, kterou ale netrefil branku. Destiminutový tlak ale postupně upadal a korunu snaze o vyrovnání jsme nasadili v 85 minutě, ve chvíli, kdy jsme rozehrávali autové vhazování na naší polovině, míč předáme soupeři a ještě jej necháme proběhnout obranným valem až před Michálka, který se již mohl jen ohlédnout za míčem zapadlým do sítě. A hostům vstřelená branka prospěla. Bašce už míč nepůjčili a navíc přidali třetí branku po okulahodícím ťukesu v naší 16. První střelu na branku ještě Michálek reflexivně vyrazil, ale na následnou dorážku už neměl nárok. 0:3.

Oldřichovičtí ukázali v Bašce svou kvalitu a větší chuť zápas vyhrát. Ne, že by se Baška nesnažila, ale možná zbytečný respekt vůči soupeři ji dlouhé minuty svazoval nohy. Hosté si první tříbodový zisk zasloužili.

Baška x Oldřichovice 0:3 (0:1)

Branky: 24. M. Walek , 85. L. Mendrok , 90. O. Plevko

Sestavy

TJ Sokol Baška: P. Michálek - L. Sloboda , D. Baran (66. L. Vavřík ) , M. Lys (66. T. Podžorný ) , D. Adámek - J. Křenek (77. M. Dobiáš ) , M. Křenek , J. Michálek (46. A. Klus ) , T. Horňák - R. Kocúr , M. Šnyta (66. P. Třeštík )

TJ Oldřichovice: P. Bašanda - J. Cienciala , L. Mendrok (89. O. Plevko ) , M. Samek , T. Vlachovič , J. Walek , T. Kisza , J. Kajfosz (73. J. Gallitzdörfer ) , M. Walek (68. F. Fryda ) , M. Machala , L. Rakowski (68. R. Janeček )

ŽK: 53. L. Sloboda , 58. P. Michálek , 58. M. Lys - 57. J. Kajfosz , 60. J. Cienciala , 64. M. Machala , 83. J. Gallitzdörfer .

Počet diváků: 100. Rozhodčí: CHMIEL Marek - SVOBODA Marian, PASTERČÁK Jozef.děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist