Obrat ve Věřňovicích přinesl důležité body

V druhém jarním kole zajížděla rozjetá Baška k nelehkému utkání do Věřňovic - týmu, který v dosavadním průběhu ročníku pouze jednou prohrál a v tabulce byl na druhém místě. Bašku nečekal lehký zápas, protože v sestavě ji chyběli pro nemoc bratři Křenkové a také zraněný Aleš Klus, takže téměř celá záložní řada. Příležitost tak mohli dostat další hráči a dokázat svou kvalitu. Tento zápas také přinesl souboj dvou nejlepších střelců soutěže této skupiny C 1.B třídy - vedoucího Romana Kocúra s 20 brankami a druhého Nicolase Chalkidise s 16 brankami.

V chladném počasí začaly oba týmy pozvolna. Domácí měli v 6. minutě standartku, kterou nezužitkovali. Baška vyzkoušela domácího brankáře poprvé ve 13. minutě střelou Kocúra, kterou domácí brankář Vykydal kryl. Domácí hráči se lépe pohybovali a měli míč více na svých kopačkách, bašťanská záložní řada nebyla v soubojích důrázná a hráči byli u míče později. Proto pak docházelo k faulům a domácí měli možnost několika standartních situací, které nakopávali do bašťanské šestnáctky, případně zahrávali rohové kopy. Bašce se moc přechod do protiútoků a šancí moc nedařil. Skóre se měnilo poprvé ve 33. Minutě, kdy po centru do šestnáctky zahrál údajně hráč Bašky rukou a tak se kopala penalta. Té se ujal, kdo jiný než domácí kanonýr Chalkidis, a brankáře Michálka překonává. Herní obraz se moc nemění, domácí dobývají bašťanskou šestnáctku a snaží se své vedení potvrdit. Do poločasu se jim to povede, protože bašťanský obránce vyváží míč, který dlouho držel a následně nepřesnou přihrávkou nabízí domácím snadný brejk do přečíslení. Věřňovický Mikšovič nahraje rozběhnutému Chalkidisovi, který se dostává do šestnáctky a zkušeně po zemi obstřeluje vybíhajícího Michálka k bližší tyči. Poločas tedy končí dvoubrankovým vedením domácího týmu.

Do druhého poločasu trenér Ručka přeskupuje řady na 4-4-2 a na hřiště posílá Slobodu, aby rozhýbal záložní řadu, které chyběl v prvním poločase pohyb. Baška se nechtěla vzdát své vítězné série a tak k tomu také přistoupila ve druhém poločase. A kdo jiný než kanonýr Kocúr měl zavelet na zteč. V 51. Minutě si navedl od pravé lajny míč k šestnáctce a pěknou střelou k tyči nachytal domácího golmana. Baška snižuje na 1:2. Hra se zrychlila na obou stranách a obě mužstva si vytváří šance. Nejprve mohli navýšit své vedení domácí, následně pak přízemní centr Horňáka přestřeluje vysoko nad Šnyta. Další příležitost domácích vyráží brankář Michálek nohou. Trenéru Ručkovi vychází i druhé střídání, když v 60. Minutě přichází na hřiště Pavlík, který byl u následujících branek. Domácím dělá starost svými úniky po pravé straně Horňak, který zásobuje centry své spoluhráče. Vyrovnání se Baška dočká v 73. Minutě, když domácí Chalkidis ztratí míč na půlce, Baške jde do proti)toku, míč se dostaně k Pavlíkovi, který nacentruje míč do šestnáctky na nabíhajícího Josefa Michálka, který hlavou posílá míč do protipohybu brankáře do branky. To běžela 73. minuta. Domácí hráči nepolevili a tak diváky čekala ještě zajímavá čtvrthodina utkání. Věřňovice měli možnost přímého kopu asi z 18 m po faulu bašťanské obrany. K míči se postavil Chalkidis a trefil břevno, následně dokázali hráči Bašky míč odkopnout. Poslední slovo měla v utkání Baška, když dokázala proměnit svou další přímočarou akcí. Adámek nakopává míč dopředu na Kocúta, který míč zptacuje, projde přes domácího hráče a nahraje dopředu volnému Pavlíkovi, který prostřelí vybíhjícího Vykydala a Baška tak obrací skóre na 3:2 ve svůj prospěch.

Pro nekompletní Bašku cenné body a prodloužení vítězné série. V dalším utkání se Baška střetne na domácím hřišti s vedoucím týmem s Oldřichovic, na které zveme všechny fanoušky bašťanské kopané!

TJ Sokol Dolní Lutyně - Věřňovice - TJ Sokol Baška 2 : 3 (2 : 0)

Branky: 33. N. Chalkidis (p.) , 39. N. Chalkidis - 51. R. Kocúr , 73. J. Michálek , 80. J. Pavlik