Plichta v Sedlištích

V předposledních utkání podzimní části 1B třídy sk. C zajížděla Baška k derby proti Sedlištím. Jak hráči, tak trenér uvítali především návrat Matěje Křenka do sestavy po odpykání trestu za vyloučení v Nýdku. Jeho přítomnost v sestavě byla určitě znát, neboťpatřil k nejlepším hráčům utkání.

Začátek utkání se Bašce nepovedl, protože už ve 3 minutě se domácí dostávají do vedení. Po špatném odkopu bašťanského hráče od rohového praporku se Sedliště dostanou k míči a následný centr proměňuje ve vedoucí gól hlavou domácí Vlček. První čtvrthodinka patří domácímu týmu, které ještě 2 x ohrozil branku Bašky. Následně se hráči Bašky začínají probouzet a přebírat iniciativu. První příležitost vypracuje Matěj Křenek, když vybojuje míč, který vyveze až na polovinu domácích, následně předloží míč do běhu Kocúrovi, který svou první příležitost zakončí nepřesně, když jeho střelu likviduje domácí brankář Šokala. V další šanci se po centru Michálka ocitá Klus, ale jeho hlavička koníčkem končí vedle branky. Asi největší šanci první půle měl bašťanský Sloboda, který svůj samostatný průnik zakončil jen do domácího brankáře, stejně tak následnou dorážku. Nadále se musí domácí tým bránit a čelit příležitostem Bašky. Ta nezakončí přesně ani trestný kop ve 20 minutě z dobré vzdálenosti 19 m. Za dalších pět minut domácí Šokala vyráží střelu Jakuba Křenka, následně odražený míč překopne Sloboda nad domácí branku. Domácí Sedliště měli v první půli už jen jednu šanci ve 36.minutě, když po rohu hlavičkuje vedle branky domácí Krpel. A když ani trestný kop Michálka, který skončí ve zdi domácích nedovede Bašku k vyrovnání odchází hráči do kabin za nepříznivého stavu 0:1 pro Bašku.

Do druhé půle provedl trenér Ručka jednu změnu, když Vavříka nahrazuje Horňák. Baška po prvním poločase cítí šanci nepříznivý stav otočit. A za tímto cílem jde hned od samotného začátku druhého poločasu. Hned ve 47 minutě o sobě dá vědět nejlepší střelec soutěže Kocúr, když si navede míč od pravé lajny a zpoza šestnáctky pošle domácímu brankáři Šokalovi krásnou střelu, kterou stačí domácí brankář vytlačit konečky prstů na roh. Domácí hráči dosti přitvrdili, neboť pohyb Matěje Křenka a Romana Kocúra jim dělá značné problémy a zastavují je často jen fauly. Další příležitost k vyrovnání má opět bašťanský Sloboda, ale opět míří nepřesně a jeho střela končí vedle domácí branky. Prapor tak musel pozvednout bašťanský kanonýr Kocúr. Ten opět pronikne z křídla do šestnáctky domácích a svou střelou na přední tyč nedá domácímu Šokalovi v brance šanci. Je vyrovnáno 1:1 a Baška nadále hrozí. Uběhnou asi 3 minuty a Baška se dostává do vedení, když po rohovém kopu trefuje hlavou Horňak vedení 2:1 pro Bašku. Pěkná kombinační akce Michálek – Klus – Michálek, když se narážečkami dostane Michálek až do šestnáctky končí rohem. Baška namlsaná vývojem hry začíná víc útočit i z obranných řad, což se ji vymstilo v 78 minutě. Když po ztrátě balónu nedokáží zbylí obránci hru na polovině přerušit, domácí hráči jdou do rychlého protiútoku. Centr zleva zakončuje domácí Vlček před vybíhajícím \Kimlou střelou, která od břevna skončí v brance Bašky. Sedliště tedy vyrovnávají na 2:2. Oba týmy se ve zbývajících deseti minutách snaží strhnout vedení na svou stranu. Víc příležitostí má Baška, ale jak hlavička Pavlíka, tak především osamoceného Kluse končí vedle domácí brány. Domácí zahrozili také hlavou po trestném kopu v 88. minutě, ale hlavička směřuje také vedle branky. Utkání tak končí remízou 2:2, což může hráče Bašky mrzet, neboť měli v utkání víc šancí.

Do tabulky si tedy připisují pouze bod za remízu (Baška neremizovala snad 2 roky), což znamená propad v tabulce. Doufáme, že v posledním utkání podzimu, které hrajeme v Hnojníku budeme bodovat za 3 body a ve vyrovnané tabulce se posuneme.

FK Sedliště - TJ Sokol Baška 2:2 (1:0)

Branky: 3. R. Vlček , 78. R. Vlček - 59. R. Kocúr , 62. T. Horňák Sestavy

FK Sedliště: O. Šokala [-] - R. Krpel [-] (56. K. Šebesta [-] ) , T. Hammer [-] , M. Hammer [-] , Z. Piekarczyk [-] , R. Krischke [-] , R. Vlček [-] (90. R. Košt´ál [-] ) , R. Papřok [-] , T. Sekanina [-] (56. M. Krejčok [-] ) , K. Jiříček [-] , M. Merta [-]

TJ Sokol Baška: F. Kimla [-] - J. Křenek [-] , D. Baran [-] , P. Třeštík [-] , T. Podžorný [-] , R. Kocúr [-] , L. Sloboda [-] (73. J. Pavlik [-] ) , J. Michálek [-] , M. Křenek [-] , L. Vavřík [-] (46. T. Horňák [-] ) , A. Klus [-]

ŽK: 64. M. Hammer , 69. Z. Piekarczyk - 80. D. Baran