Derby mezi Baškou a Dobrou vyznělo lépe pro hosty

Fotbalisté Bašky hostili na svém trávníku celek z Dobré. Baška letos působí o mnoho kompaktněji, než tomu bylo loni a dokáží trápit i celky z vyšších pater tabulky. Tam ostatně letos cílila i Dobrá, která se ovšem po sérii několika utkání propadla do nižších pater tabulky, a toto derby mělo být ideální příležitostí, jak začít náskok nejlepších stahovat.

V úvodu zápasu se hostující tým prezentoval řadou nepřesností, a to špatnými přihrávkami, horším prvním dotekem a pomalosti v kombinaci. Po jedné ze ztrát držení míče přišel od domácích už v 7’ minutě dlouhý míč za obranu, kdy se stoper Dobré vůbec nedohodl se svým brankářem a jejich nedorozumění dokonale využil nejlepší střelec Bašky Kocúr. Natáhnul se a perfektně vystřelil mezi dvěma hráči - 1:0. Hosté se nepoučili a po dalším z nákopů běžel sám na bránu znovu Kocúr. Brankář Hanke jej fantasticky vychytal a tím nastartoval povedený výkon Doberských. Od té doby to byl úplně jiný tým. Rychlý přechod do útoku podporovaný krásnými náběhy přinesl řadu šancí. Domácí přežívali šanci za šancí. V 32’ minutě nařídil rozhodčí pokutový kop za hru rukou. Míč si postavil kanonýr Zícha, ovšem domácí brankář vystihl stranu a nadále tak držel čisté konto. Před poločasovou přestávkou se hostům přeci jen podařilo vyrovnat. Po dalším závaru se míč dostal k Ondrovi Georgiovskému, který bezpečně uklidil míč do sítě.

Jak skončil první poločas, tak začal ten druhý. Aktivní napadání Doberských vyústilo v druhou penaltu. Tentokrát si postavil míč kapitán Petr Platoš a ranou k tyči otočil stav utkání. Kromě jednoho náběhu Kocúra za obranu si Baška už nic nevytvořila. Bylo to zřejmě ovlivněno absencí Křenka. Doberští měli několik možností dostat se do většího vedení, ale smůla v zakončení zapříčinila, že po 90 minutách skončil zápas 1:2.

TJ Sokol Baška - TJ Sokol Dobrá  1:2 (1:1)

Branky: 7. R. Kocúr  -  36. O. Georgiovský ; 50. P. Platoš (p.)

F. Kimla - D. Baran , R. Kocúr , L. Sloboda , J. Michálek - P. Mroviec (60. D. Recman ) , A. Klus , L. Vavřík , J. Škola (46. T. Podžorný ) , T. Horňák - J. Křenek -