Baška x Orlová 5:2

V sobotním duelu jsme na domácí půdě přivítali hráče Baníku Orlová. Souseda z nižšího patra tabulky, který si v minulém kole vyšlápnul na vedoucí Oldřichovice. Možná že právě toto varování pomohlo bašťanskému týmu orlovské nepodcenit.

První krásný okamžik sobotního odpoledne předvedl hostující záložník, když perfektním halfvolejem poslal krásnou ránu na Kimlovu branku. Domácí brankář vytáhl povedený zákrok. O chvíli později se Matěj Křenek drze protáhl mezi obranou soupeře, šel sám na brankáře, který jej při blafáku lehce rozhodil. Matěj souboj ustál, ale ztratil rychlost a toho využil dobíhající obránce a uklidil míč do bezpečí. O první branku Bašky se zasloužil výborně hrající Matej. Ten využil své rychlosti, předskočil orlovského obránce při souboji o míč, ten pak místo balonu setnul Matěje a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Toho se ujal Horňák, který poslal míč na opačnou stranu, než skočil brankář. Hosté se z úvodní branky třepali rychle. Opět se nám nepodařilo uhlídat roh, míč se odrazil v malém vápně snad od všeho, co v něm stálo, aby skončil v naší brance. Vyrovnáno 1:1. Naštěstí brzké vyrovnání domácí nesrazilo. O osm minut později si přebral mít Roman Kocúr na vlastní půli, pustil se do bránící přesily a naprosto s přehledem vrátil Bašce vedení. O 2 minuty však mohlo být srovnáno, když po špatné rozehrávce zachraňoval brankář Kimla. Nedáš, dostaneš. Z rozehrávky míč doputoval ke Kubovi Křenkovi, který lehce prodloužil na nabíhajícího Kocúra, který chladnokrevně uklidil míč podél brankáře do branky a zvýšil na 3:1. Baška byla v laufu. Jen o minutu později vlétl Kocúr do velkého vápna, zpětnou patou našel Horňáka, který vystřelil a jen výborný zákrok orlovského brankáře zachránil hosty od další branky. Ve 38 minutě se domácí dočkali. Po faulu na Slobodu se pískala druhá penalta, ke které se postavil Michálek a k tyči zvýšil na 4:1. V zápase druhé nedáš, dostaneš, jen v opačném gardu, viděli diváci krátce před koncem prvního poločasu. Na jedné straně Roman Kocúr ze čtyř metrů trefil hostujícího brankáře, na druhé straně opět neuhlídaný roh a naprosto osamocený hostující Karkoška snížil na poločasový stav 4:2.

Zbytečná komplikace před druhým poločasem přinášela lehkou nervozitu, nicméně úvod druhé půle si bašťanští pohlídali a trpělivou hrou jsme hrozili z rychlých protiútoků. V 57 minutě natáhl krok po čáře Horňák. Obránci utekl, přihrávku nasměřoval před bránu na Kocúra, ale ten byl již moc blízko brankáře, kterého svým zakončením trefil. O tři minuty později Pepa Michálek luxusně uvolnil Romana, který však trefil břevno. Roman Kocúr se však svého hattricku dočkal. Roman Kocúr, klička a gól. V 67 minutě byl stav 5:2. Jen o pět minut později mohlo být v Bašce ještě veseleji. Pepa Michálek vrátil nádhernou narážečku Kubovi Křenkovi za obránce. Kuba pelášil sám na brankáře, který proti něj vyběhl, přišel lob, který však těsně minul branku. V 75 minutě mladší z Křenků trefil tyč a pět minut před koncem se do kolonky střelců ještě mohl zapsat mladý David Recman, který dobíhal nastřelený míč Dobiáše, ale s prudkou přihrávkou si neporadil. Utkání skončilo tak, jak začalo. Po ojedinělém propadu naší obrany šel hostující hráč sám na Kimlu, ten mu ale míč lapil od nohy a skóre tak zůstalo na konečných 5:2.

Bašce se podařilo potvrdit vítězství z Dětmarovic a v důležitém souboji o posun do klidnější části tabulky zaslouženě uspěla. Přejeme našim borcům, aby dál předváděli podobné výkony, které nám dělají radost. Již v sobotu zajíždíme do Nýdku, který je o bod před Baškou. Zveme všechny fanoušky na zápas.

Baška x Baník Orlová 5:2
(4:2)

Branky: 19. T. Horňák (p.) , 30. R. Kocúr , 34. R. Kocúr , 38. J. Michálek (p.) , 67. R. Kocúr - 22. T. Horňák (vl.) , 43. M. Karkoška