TJ Sokol Baška

oddíl kopané

První nula a přesná střelba zajistila jasné vítězství

Po zbytečné ztrátě bodů z minulého kola v domácím prostředí jela Baška do Dětmarovic s cílem vyhrát, neboť soupeř se nacházel v tabulce pod ní a nechtěla, aby se na ni bodově dotáhl. K utkání trenér Ručka postrádal Podžorného a Michálka, ale přesto měl k dispozici na lavičce náhradníku dostatek hráčů.

Hráči se museli vyrovnat také s terénem, který byl celkem hrbolatý a měkký. Takže kombinace někdy trochu vázla. Baška nastoupila v rozestavení opět jen s Kocúrem na hrotu útoku. A hned na začátku se dostal do brejku, který ovšem skončil bez vážnější střely na branku. O chvíli později napřáhl ke střele Klus, ovšem jeho střela na vzdálenější tyč končí nad brankou domácích. Domácí hráči se dostávají do šestnáctky Bašky v 12. minutě kdy po rohu ohrozí brankáře Kimlu, ten míč vyráží a obránce Bašky míč uklízí na další domácí roh. Následně přebírá iniciativu opět Baška, v 15. minutě má možnost trestného kopu, kterého se ujme opět Klus, ovšem i tentokrát jeho střela míří nad břevno domácí branky. Převaha ovšem pokračuje a v 18. minutě se už hráči Bašky mohou radovat z prvního gólů, když se po rohu Kocúra dostane míč k volného Vavříkovi, který míč posílá do branky. Baška hru kontroluje a má nadále více ze hry. Ve 25. minutě dojde ke zvýšení skóre, když Kocúr dostává za obranu domácích krásnou přihrávku od Jakuba Křenka. Kocúr se s míčem dostává až do šestnáctky a ještě před brankovou čárou prostřelí domácího brankáře a obránce. Baška vede 2:0. Netrvá příliš dlouho a své vedení navyšuje na 3:0- Tentokrát po útočné akci z levé strany. Tam vybojuje míč Klus nahrává do šestnáctky na nabíhajícího Kocúra a ten se prosadí kolem domácího obránce a střelou v pádu posílá míč na vzdálenější tyč. Domácí hráči se téměř k žádné příležitosti v první poločase nedostali.

Do druhého poločasu udělal trenér Ručka dvě změny, když do pole posílá Dobiáše a Pavlíka, místo Školy a Vavříka. Domácí hráči na začátku druhé půle se přeci jen osmělili a chtěli s výsledkem něco udělat. Ocenit lze především hráče starších ročníků, kteří jako praví srdcaři pomáhají v nelehké situaci klubu po odstoupení z divize a budování nového týmu. Převaha domácích netrvá příliš dlouho, hráči Bašky si po slabší desetiminutovce začínají vytvářet příležitosti a ohrožují domácí branku. Po centru Pavlíka z levé strany hlavičkuje v těžké pozici Dobiáš vedle branky. O chvíli později naopak Pavlík probíhá centr v šestnáctce z pravé strany. Následuje rohový kop, po menší trmě vrmě se míč dostane k Dobiášovi, ovšem jeho střela končí v náručí brankáře Zavackého. Domácí Dětmarovice mají největší příležitost ke vstřelení branky v 63. minutě, kdy hlavičku domácího útočníka po centru zleva bravurně chytá bašťanský brankář Kimla. Potom mají domácí už jen jednu šanci, když po trestném kopu střela orazítkovala tyč z vnější strany. Chvíli poté jde Baška do rychlého protiútoku, Kocúr si pokopne míč a uteče domácím obráncům, když se dostane do šestnáctky tak se podívá a předloží jako na podnose přihrávku doleva na volného Pavlíka, který míč uklidí do prázdné branky. O další tři minuty se mění skóre popáté, Baška vybojuje míč vpravo vedle šestnáctky domácích, míč se dostane k Jakubovi Křenkovi, který zpoza šestnáctky střelou na vzdálenější tyč upravuje skóre na 5:0 pro Bašku. Skóre se mohlo ještě navýšit, když na branku domácích v následujících minutách měli samostatné nájezdy Křenek Matěj a poté i Roman Kocúr, který mohl vstřelit svůj třetí hattrick v sezóně. Ovšem oba své průniky nedotáhli tak, že by skončili gólem. Utkání tak končí vítězstvím Bašky 5:0.

Baška si veze povinné body do tabulky, konečně se ji také podařilo nedostat branku a spravila si trochu nepřiznivé skóre. To má, co se týká vstřelených branek pozitivní, neboť v počtu vstřelených branek je na tom Baška dobře, i přesto, že ve dvou utkáních nedali ani branku. Horší to je s brankami obdrženými, kde patří mezi nejhorší týmy. Snad se to po dnešku zlepší, kdy nedostali žádnou branku.

Dětmarovice - Baška 0:5 (0:3)

Branky: 18. L. Vavřík , 25. R. Kocúr , 28. R. Kocúr , 73. J. Pavlik , 76. J. Křenek

Sestavy:

SK Dětmarovice: L. Zavacký - L. Kretek (37. P. Czyž ) , J. Ligocký , P. Gír , J. Giňa , D. Gill , J. Samuhel (53. M. Čempel ) , F. Sáňka (80. F. Konesz ) , D. Stawicki , D. Hruška , P. Zahatlan

TJ Sokol Baška: F. Kimla - A. Klus , J. Křenek , D. Baran , P. Mroviec (65. P. Třeštík ) , L. Sloboda , T. Horňák (72. F. Žilavý ) , M. Křenek (82. O. Húšta ) , J. Škola (46. M. Dobiáš ) , L. Vavřík (46. J. Pavlik ) , R. Kocúr

ŽK: 62. P. Gír , 81. J. Ligocký - 38. M. Křenek

ČK: 75. P. Gír - 75. J. Pavlik