TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Petrovičtí nám dali lekci z produktivity

Sobotní slunečné počasí přivítalo návštěvníky utkání fotbalistů Bašky a Interu Petrovice, dvou sousedů v tabulce. Domácí po dvou vyhraných zápasech věřili, že toto utkání zvládnou a případné vítězství Bašce pomůže se dostat do klidnějších vod tabulky.

Oba týmy se od začátku snažily držet míč na svých kopačkách a vyčkávat na případné chyby v obraně.Utkání se rozjíždělo opatrně, přesto první nebezpečnější situaci musel řešit Kimla v domácí brance. Poté se o slovo přihlásili domácí, především Dobiáš, který po dlouhém nákopu Horňáka perfektně zpracoval na hranici velkého vápna, ale střela mu nesedla. Ve 20 minutě po faulu na Křenka zahrával za hranici 16 přímý kop Michálek, centrovaný míč skončil na hlavě Dobiáše, ale míč putoval těsně kolem tyče mimo branku. Hra se poté přelévala mezi šestnáctkami až do 31 minuty, kdy se k do nebezpečné situace dostal Matěj Křenek, ale rychlé zakončení skončilo nad brankou soupeře. O 3 minuty později po rohu, rovněž nad tři tyče, střílí Kocúr. Neproměněné šance mohly mrzet a ve 37 minutě se to potvrdilo. Rychlou rozehrávku petrovických po faulu u půle hřiště bašťané nezachytili, míč se dostal mezi obránce na hostujícího útočníka a ten chladnokrevnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Studená sprcha pro domácí hráče, vzpruha pro hosty, kteří těsně před poločasovým hvizdem zahrozili ještě jednou, na štěstí vedle domácí branky. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle domácí vstoupili s touhou zvrátit nepříznivý stav utkání. Hned v úvodu doslova vlétl do šestnáctky Kucúr, ale přestřelil branku. O tři minuty později ten samý hráč při zakončení trefil šťastně postaveného obránce. V 53 minutě měl Michálek možnost přímého kopu z hranice šestnáctky, ale těsně minul tři tyče hostující brány. O dvě minuty později se do vyložené šance dostal krásným uvolněním Dobiáš. Chladnokrevně vyšachoval obranu, ale tváří v tvář brankáři poslal míč přímo do něj. Toto měla být branka, která by zvrátila chod utkání, ale bohužel se tak nestalo. Baška proto musela dál bušili do zalezlé obrany soupeře. Opět Kocúr krásnou střelou protáhl petrovického gólmana, který vytáhl míč na roh. Petrovičtí „zalezli“ a urputným bráněním se snažili neinkasovat a vyčkávat na případné brejky. A dočkali se. Dlouhý nákop dopředu a sprinterský souboj lépe ustál hostující Brzóska, který v souboji posunul míč okolo Kimly do branky. Velká rána pro domácí, kterým zbývalo posledních 15 minut na to, aby se zápasem ještě něco udělali. Šance na vsítění branky byly, ale po většinou nepřesnou koncovkou se to prostě nedařilo urvat. Neujala se ani další šance Kocúra, ani hlavička Horňáka. Chvíli před koncem utkání se na druhé straně stihl ještě blýsknout Kimla, který zlikvidoval samostatný nájezd petrovického hráče. Baška se dočkala až v samotném závěru, kdy Klus doslova propasíroval míč do petrovické sítě. Snížení ale přišlo příliš pozdě. Pár minut dokonce a dobrá obrana hostujícího celku již nic víc nedovolila.

Tato porážka mrzí. Baška nepředvedla špatný výkon, snažila se, na míči byla kvalitní, ale hosté jí dali lekci z produktivity a kvalitním bráněním Bašku do vyloženějších šancí příliš nepouštěli. A když už se do nich Baška dostala, tak domácí hráči bohužel selhali. Snad budou mít bašťanští lépe nabito v Dětmarovicích, kam v sobotu zajíždějí.

Baška x Inter Petrovice 1:2 (0:1)

Branky: 90. A. Klus - 38. P. Czyž , 78. M. Brzóska

TJ Sokol Baška: F. Kimla - L. Vavřík , J. Křenek , T. Podžorný (46. P. Mroviec ) , A. Klus , R. Kocúr , L. Sloboda , J. Michálek (66. J. Pavlik ) , T. Horňák , M. Křenek , M. Dobiáš (66. P. Třeštík )

TJ Internacionál Petrovice: P. Chmelař - M. Petr (76. P. Pavlica ) , P. Czyž (90. D. Herman ) , R. Madecký , D. Chmelař , J. Martikán , M. Brzóska , J. Antolík , D. Volný , P. Lukosz , P. Fic

ŽK: 53. J. Martikán , 78. M. Brzóska .