Důležité utkání v Horním Žukově jsme zvládli

V sobotu Bašťané vyjížděli k třetímu venkovnímu zápasu. V minulých dvou žádný bod nevybojovali. Posílení první domácí výhrou chtěli naši borci tento stav změnit. A zvlášť když se hrálo tzv o 6 bodů. V nepříliš teplém a přívětivém počasí očekávali diváci, jak se s hráči poperou s těmito podmínkami? A výsledek byl takový, že Baška se doslova zakousla od prvních minut do soupeře a ždímala obranu ze všech stran.

Hned v úvodu si nachystal Jakub Křenek míč na 20-ti metrech a krásnou ránou zaměřil spodní stranu branky. Golman si však hned v úvodu zapsal do statistik skvělý skok a vyražení na roh. O pár minut později přilétl vavříkův střílený centr na malý čtverec, který prolétl celým územím, leč žádného Bašťana nenašel. V 10. minutě už má hezká souhra Bašky gólové parametry. Sympatická rozehrávka ze zadních řad na volného Horňáka, který si posune míč po lajně, přesným pasem za obranu vyšle Kocúra. Ten si v rychlosti míč naveze k rohu 16-tky a i pomocí malé teče obránce, míč zapadl na vzdálenější tyč 0:1. O dvě minuty později Matěj Křenek svým důrazem vybojuje míč na polovině. Přesně nachází mezi stopery Kocúra. Počká si na správný moment a za obranu vyšle pas na Matěje Křenka. Obrana domácích nezachytila jeho pohyb, zaveze míč do velkého vápna. Křižnou přihrávkou zpátky na Kocúra ještě vyšperkuje nádhernou souhru. Kocúr osamocen střílí do prázdné branky 0:2. V úvodu Baška hrající při chuti ještě neměla dost. Třetí branka padla o další dvě minuty později. Jakub Křenek si uprostřed pohrál se třemi soupeři, v pravý čas poslal za obranu na Slobodu, který z prvé obloučkem obhodí posledního hráče na nabíhajícího Křenka J. V dobré pozici si však všimne ještě lépe postaveného Kocúra. Z malého čtverce do prázdné branky již nebyl problém zkompletovat hattrick 0:3. Až po této smršti se v 15. minutě osmělili domácí. Kdy individuální akci po kraji zakončil žukovský hráč střelou do boční sítě. Poté tempo hry trochu opadlo a oba týmy čekaly, co udělá ten druhý. Ve 25. minutě si převzal Horňák přihrávku, uprchl všem obráncům a sám běží na domácího brankáře. Na podmáčeném terénu však volí zakončení v podobě střely. Ta mu nesedla a míč končí nad břevnem. Co se však nestalo? Hned z rozehrávky se dostal míč na pravou stranu domácích. Rychlý brejk po straně si domácí hráč navedl k velkému vápnu. Zpětnou přihrávkou k oblouku nachází volného spoluhráče. Útočník z první obstřelil obránce ve skluzu i našeho brankáře 1:3. V 32. minutě mohlo být pro domácí ještě veseleji. Jenže naneštěstí pro ně, to co se povedlo dvakrát Bašce, žukovští trestuhodně zahodili. Bašťanská obrana si vybrala chvilkovou pauzu a vyrobila při rozehrávce chybu. Rychlý protiútok se valí na kraj pokutového území. Křižný pozemní centr na malý čtverec a úplně osamocený domácí snajpr přestřelil Kimlovu branku. Velké varování pro Bašku. O 3 minuty později borci v bašťanské obranné linii vytvořili další kix. Podcenění situace a špatné zpracování vyústilo ve ztrátu míče a osamocený nájezd domácího hráče na Kimlu. Jen dobrým vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu zneškodnil střelecký pokus a zachránil Bašku před druhým gólem. Tato situace zřejmě probudila Bašťany a začala zase hrát svůj fotbal. Povedená akce u kraje hřiště se přesunula až k brankové čáře, přichází prudká nahrávka pod sebe na volného Horňáka. Ze značky pokutového kopu však trefuje přesouvajícího se brankáře. Ve 42. minutě to zkouší opět zkraje Kocúr, kdy navede míč do 16-tky a dává pod sebe. Hostující útočník se uvolní ze skrumáže avšak i jeho střela končí na dobře postaveném brankáři. Jeho vyražený míč na hranici velkého vápna si přisvojil Křenek J. rychlou kličkou si nachystal na střelu a s pomocí teče střela zapadla již za bezmocného domácího strážce svatyně 1:4. Gól do šatny měl domácí zlomit a Bašku uklidnit. Jenže tento plán se trošku nepodařil.

Hned v úvodu druhé půle Baška vytvořila chybu uprostřed hřiště, přenechala míč domácím. Ti rozehráli do kraje hřiště a to co se jim nepovedlo v první půli, tentokrát zužitkovali skvěle. Přesný centr do míst mezi malý čtverec a penaltu. Nikým neobsazený hráč z prvé trefuje prázdnou branku 2:4. Hned z rozehrávky z půli hřiště se míč dostal ke Kocúrovi, zavezl si ho blíže k rohovému praporku. Prudkým centrem našel volného Michálka. Rána z prvé však jen orazítkovala břevno. V 57. minutě domácí nakopli míč daleko do bašťanského území. Hráči Bašky tuto rozehrávku jakoby nezaznamenali a tak domácí hráč si vyzkouší nájezd na Kimlu. Opět výborným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu Kimla chytá střelecký pokus a zachraňuje Bašku před kontaktním gólem. Dlouhé minuty se pak nic nedělo. Až v 72. minutě Horňák si navezl míč k 16-tce a zřejmě nechtěným centrem zmátl brankáře a o pár centimetrů minul jeho tyčku. V 75. minutě přichází uklidnění do řad Bašky. Kocúr vybojoval na středu hřiště míč, lehkým posunutím za obranu vyzval Dobiáše. Osamocený nájezd zakončil prostřelením vyběhnutého brankáře 2:5. Deset minut před koncem zápasu si Dobiáš připsal druhou branku. Kdy si naběhl za obranu na milimetrový centr od Michálka a hlavou zamířil na vzdálenější tyč 2:6. V 89. minutě ještě domácí nechali vyniknout Kimlu. Další centr mezi malý čtverec a penaltu. Žukovský snajpr však trefuje dobře postaveného Kimlu.

Z pohledu skóre by zápas vypadal jednoznačně , avšak výhra se nerodila úplně bez komplikací. Diváci se určitě nenudili, viděli 8 branek, krásné góly, hezké akce, výborné zákroky brankářů. Příští zápas čeká Bašku doma další utkání o tzv 6 bodů. Soupeřem bude Inter. Petrovice. Držme palce.....

Slovan Horní Žukov x TJ Sokol Baška 2:6 (1:4)

Branky: 27. S. Chlebek , 50. J. Bolec - 10. R. Kocúr , 12. R. Kocúr , 14. R. Kocúr , 43. J. Křenek , 75. M. Dobiáš , 84. M. Dobiáš

Slovan Horní Žukov: D. Kulig (46. M. Rachman ) - J. Bolec , O. Saleh - S. Chlebek (46. K. Hromada ) , D. Podaný , O. Sojka (46. J. Kavicky ) , A. Kawulok (83. J. Andres ) , J. Hlávka (74. N. Polaino ) , J. Pokorný , J. Jelínek , D. Podaný

TJ Sokol Baška: F. Kimla - J. Křenek (46. M. Dobiáš ) , T. Podžorný , R. Kocúr (86. O. Húšta ) , L. Sloboda (70. F. Žilavý ) , T. Horňák , M. Křenek , J. Škola , L. Vavřík (46. J. Pavlik ) , A. Klus , P. Mroviec (46. J. Michálek )

ŽK: 40. S. Chlebek , 72. J. Kavicky - 48. M. Křenek , 89. M. Dobiáš