S Vendryní jsme přestřelku zvládli

Ke svému dalšímu mistrovskému utkání nastoupila Baška opět na domácím hřišti. Před zahájením utkání proběhla gratulace ke 40 cátinám Jirky Školy a následně mohlo utkání začít.

Baška začala utkání ve stejném rozestavení jako proti Lískovci, jen se do obranných řad vrátil Horňák. Do utkání vstoupili domácí s chutí, netrvalo dlouho a Baška se dostala do vedení po akci, „já na bráchu, brácha na mě“. Jakub Křenek dostal míč do lajny vpravo. Míč dostihl a svým centrem našel na pětce bratra Matěje, který poslal Bašku do vedení. Běžela zhruba 6. minuta utkání. Všichni byli zvědavi zda domácí své vedení navýší anebo zase dostanou gól a budou bojovat znovu o vedení. Nadále Baška působila vcelku aktivně dostávala se k brance hostů po stranách, případně prostředkem. Při jednom průniku Horňáka po pravé straně mohlo dojít k navýšení skóre, ale jeho zakončení nebylo přesně, a tak jeho střelu nestihl doběhnout domácí hráč, aby tak míč doklepl do branky. Začala se osmělovat i Vendryně a domácí obrana byla místy překonána. Při jedné akci, kdy se hosté probili přes pravou stranu a míč se dostal až na osamělého hostujícího útočníka, nebyl gól uznán pro ofsajd. Netrvalo, ale příliš dlouho a hostě opět zahrozili z pravé strany. Tentokrát se hostující Pilch dostal k míči dřív než domácí obránce a hosté tak vyrovnali na 1:1. Obě mužstva se pak snažila strhnout na svou stranu vedení, ale v koncovce byli nepřesní. Domácí měli několik rohových kopů, které ovšem nevyužili k vážnějšímu ohrožení hostující branky. Hosté také své standartní situace nezakončili přesně. Pomalu se blížil konce prvního poločasu, domácí hráči kombinačně přehráli hosty a Kocúr se dostává do šestnáctky, následně střílí a jeho rána končí v sítí hostujícího týmu. Baška jde do kabin s jednobrankovým vedením 2:1.

Druhý poločas vyšlo lépe Vendryni, které se podařilo vyrovnat stav na 2:2. Podobně jako v minulém utkání s Lískovcem, prošel skrze celou pětkou po rohu míč, aniž by ho domácí hráči odkopli. Nejlépe se zorientoval hostující Neuman a vyrovnal. Domácí tak musí znovu bojovat o první body. Do protiútoků vyráží několikrát po levé straně Sloboda nebo Křenek Jakub, ze středu zase aktivní Křenek Matěj, případně vepředu hrající Kocúr. Vedení se znovu překlopilo na stranu Bašky, když v 66. minutě dostal do šestnáctky za hostujícího obránce míč Kocúr, míč si zpracoval a i když měl míč víc od nohy, přesto dokázal vystřelit a míč skončíl v sítí. Také na tuto branku dokázali hosté zareagoval a za deset minut bylo skóre opět srovnáno. To po rohovém kopu domácí nedokázali míč dostatečně odkopnout a ten se vrátil zpět do šestnáctky na hlavu Plisky, který srovnal na 3:3. Do konce utkání zbývalo zhruba 15 minut. Baška nechtěla o body přijít a tak se dál snažila strhnout vítězství na svou stranu. To se také povedlo díky hattricku domácího Kocúra. V 80. minutě si mohli bašťanští fanoušci zazpívat „Roman Kocúr, klička a góóóól, ty vole to je akcička“, kdy zcela nekompromisně zakončil svůj průnik a obstřelil hostujícího brankáře Kolarczyka. Za další 3 minuty krásně vběhl do pětky před branku hostí Horňák a centr Pavlíka zakončil přímo z jedné. Baška tak vedla 5:3. Chvíli na to se Horňák dostal téměř do totožné šance, tentokrát ovšem zakončil nepřesně. Do konce chybělo 5 minut a domácí si ještě nechtěně zápas zkomplikovali vlastním gólem, když po výkopu hostů hlavičkoval domácí obránce nešťastně do vlastní sítě. Zbývající minuty Baška ubránila a připsala si konečně 3 body. Stejně jako v utkání s Lískovcem viděli fanoušci spoustu branek, tentokrát se šťastným koncem pro domácí tým Bašky.

TJ Sokol Baška vs. TJ Vendryně 5:4 (2:1)

Branky: 7. M. Křenek, 44. R. Kocúr , 66. R. Kocúr , 80. R. Kocúr , 83. T. Horňák - 16. J. Pilch , 52. D. Neuman , 76. R. Pliska , 88. L. Sloboda (vl.)

Sestavy:
TJ Sokol Baška: F. Kimla - J. Křenek (87. P. Třeštík ) , D. Baran (81. J. Pavlik ) , R. Kocúr , L. Sloboda , T. Horňák (87. F. Žilavý ) , M. Křenek , J. Škola , L. Vavřík (59. T. Podžorný ) , A. Klus , P. Mroviec (81. J. Michálek )

TJ Vendryně: T. Kolarczyk - D. Neuman (81.) , R. Pliska , J. Pilch (46. J. Lysek ) , J. Wawreczka , V. Divina , M. Hulboj , M. Kiedroň (74. .  ) , F. Lukosz , M. Safak , J. Jochymek (85.)

ŽK: 21. L. Vavřík