Domácí přestřelku vyhrál Lískovec

Ve čtvrtém podzimním kole I.B třídy sk. C přivítala Baška na svém hřišti v derby tým Lískovce. Domácí hráči chtěli konečně bodovat a zapsat si první body nové sezóny. Nečekal je ovšem lehký soupeř, neboť tým Lískovce se před utkáním posílil o Petra Soukupa, který přišel z Frýdlantu n. O. a rozšířil tak osu zkušených hráčů Lískovce. Baška pozměnila sestavu a na soupeře vyrukovala pouze s jedním útočníkem. Do role hrotového útočníka poslal trenér Ručka Romana Kocúra. Baška tak víc zhustila obrannou a záložní řadu, aby měl soupeř míň prostoru pro přechod po stranách. A domácí budou vyrážet do rychlých protiútoků. Baška nevstřelila v předchozích dvou utkáních gól, i když měla spoustu šancí. Takže i tuto skutečnost chtěli domácí hráči změnit.

Na první branku nemuseli fanoušci čekat dlouho. Do vedení šli hráči Bašky, Kocúr zatáhl míč po levé straně, když se dostal do šestnáctky, našel na jedenáctce volného Matěje Křenka, ten udělal kličku brankáři a posílá domácí tým do vedení. Baška tak proměňuje v dnešním utkání hned svou první velkou příležitost. Radost Bašky netrvá příliš dlouho, neboť už za dvě minuty Lískovec vyrovnává. Po centru zleva se k zakončení dostává hostující Soukup, jeho střelu ještě domácí brankář Kimla kryje, míč se dostává na jedenáctku, kde je osamocen Cabák, který nekompromisně střílí k pravé tyči. Týmy tedy začínají znovu bojovat o dosažení branky a strhnutí vítězství na svou stranu. Lískovec si musí dát pozor především na Matěje Křenka a Romana Kocúra, domácí zase naopak hlídat Soukupa, kterého z druhé řady doplňovali Cabák, Pánek, případně Vojvodík. Z obranných řad podnikl také dva průniky domácí Sloboda. K další změně skóre došlo ve 24.minutě, když krásnou nahrávkou za obranu našel Vavřík Kocúra, ten si v šestnáctce míč zpracoval a následně zakončil do branky hostů. Baška jde do vedení 2:1. Jenže to by nebyli hráči Bašky, aby si nenechali do dvou minut dostat gól. Hosté zahrávali rohový kop, míč prolétl mezi hráči až na vzdálenější tyč, kde byl zcela osamocen, nikým nehlídán Hlavatík. Pro něj už nebylo těžké poslat míč do prázdné branky. To domácí trochu zaskočilo, když dvakrát během krátké chvíli přišli o své vedení. Lískovec tak přebírá iniciativu a má pár standartek. Po dalším rohu v 38. minutě na vzdálenější tyč vrací na pětku míč hlavou lískovecký hráč, míč poskakuje mezi hráči, v chumlu se nejlépe zorientuje Cabák a prostřelí míč do branky. Hosté se tak ujímají vedení 3:2. To co se podařilo Lískovci, že dokázal vzápětí vyrovnat se nyní podařilo i Bašce. Matěj Křenek zatáhl míč přes celou polovinu, dostal se až k brankové čáře, odkud kolem brankáře stačil ještě poslat míč před branku, kde našel Kocúra, který už neměl problém dostat míč do branky. Bohužel tento průnik Matěje Křenka skončil zraněním a musel střídat. To bylo pro Bašku velmi citelné oslabení, které bylo v druhém poločase znát. První poločas tak přinesl šest gólů, takže diváci museli být spokojeni, méně už zřejmě trenéři.

Druhý poločas přebral iniciativu hostující Lískovec, domácím chyběl aktivní kapitán Matěj Křenek, který odstoupil pro zranění. Navíc do hry posílá Lískovec v 62. minutě dalšího zkušeného hráče Kořínka. Lískovec si vytváří příležitosti, ale jejich koncovka je nepřesná. Při dvou si domácí dosti odechli. Po přežití těchto šanci měla Baška přenést hru dopředu a tam podržet míč. Baška však rozehrává vzadu, kde ztratí míč za šestnactkou domácí obránce. Lískovečtí hráči se tak jednoduše prokombinuji do šestnáctky domácích, míč se dostane ke Kořínkovi, který už ví co dělat a dostává Lískovec do vedení. Baška se na nějaký velký odpor, který by přinesl vyrovnání nezmůže. Naopak si ještě nechá dát vstřelit zbytečně pátý gól. Tímto gólem završí hostující Cabák svůj hattrick, když projde přes 3 domácí hráče, kteří působili jako kuželky a svým sólem uzavře konečné skóre utkání na 3:5 ve prospěch Lískovce. Baška tak nadále čeká na své vítězství.

TJ Sokol Baška - TJ Sokol Lískovec 3:5 (3:3)

Branky: 9. M. Křenek , 24. R. Kocúr , 40. R. Kocúr - 11. S. Cabák , 25. F. Hlavatík , 38. S. Cabák , 70. K. Kořínek , 83. S. Cabák

TJ Sokol Baška: F. Kimla - J. Křenek (86. O. Húšta ) , D. Baran , T. Podžorný , R. Kocúr , L. Sloboda , M. Křenek (43. F. Žilavý ) , J. Škola (72. J. Pavlik ) , L. Vavřík , A. Klus , P. Mroviec (72. P. Třeštík )

TJ Sokol Lískovec: A. Bocián - D. Pánek (86. J. Brantal ) , S. Cabák , P. Soukup (80. D. Kaloč ) , J. Ursíni , D. Vojvodík , M. Šostý , J. Karpíšek (46. P. Vokoun ) , T. Kubáň (62. K. Kořínek ) , F. Klimeš , F. Hlavatík [-]