TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Výprask pod Javorovým

K dalšímu venkovnímu utkání zajížděl tým Bašky do Oldřichovic, kde ji čekal nelehký úkol. V Sestavě se musela vypořádat s absencí 3 hráčů z obrany z předchozího utkání. Povolán byl tedy Standa Galuszka, který už aktivně nehraje, ale v případě nouze zaskočí a týmu pomůže. Do obrany se přesunul také Sloboda, který na postu krajního beka odehrál i v zápasech jarní části.

Začátek utkání přinesl opět šance ze strany Bašky, ale ta jako by zapomněla střílet branky a své šance opět promarnila. Do velké příležitosti, se dostal Žilavý, kterému předložil pěknou přihrávku Kocúr v šestnáctce domácích, ale Žilavý zcela osamocen svou šanci promarnil. Za malou chvíli opět zakončuje nepřesně. A tak domácí Oldřichovice ukáží hostům, jak se v dané příležitosti chovat a zakončovat. Do vedení se dostanou v desáté minutě po trefě Mendroka. A aby toho nebylo málo, tak o čtyři minuty později navyšují své vedení, když se prosadí Očadlík. Baška tak dostává lekci v proměňování příležitosti. Ke vší smůle musí ještě střídat Galuszka, který si poranil koleno. Vedení domácích může korigovat Kocúr, který má v následujících minutách první půle také dvě příležitosti, nejprve se mu nepodaří přelobovat vyběhnutého domácího brankáře Bašandu a o pár minut později při svém průniku ze strany zakončuje trochu ukvapeně, Hra se přelévá z jedné strany na druhou, další branky už ale v prním poločase nepadnou.

Do druhého poločasu šli hráči Bašky s očekáváním a vírou, že se jim podaří špatný výsledek z první půle napravit. V 55 minutě se na hřiště dostává další z povolaných už neaktivních hráčů Vavrinec, který přišel pomoci oslabenému kádru Bašky. Ale ani jemu se nepodaří snížit nepřiznivé skóre. V 60 minutě zahrává Baška trestný kop, míč však končí na prvním hráči domácích a ti jdou do rychlého protiútoku po pravé straně. Svou akci zakončí třetím gólem. Domácí tak mají zápas pod kontrolou, hra a kombinace se kouskuje. Baška se k ničemu vážnějšímu už nedostane. Navíc ve snaze o změnu skóre otevře víc své obranné řady, čehož domácí dokážou využít a v závěru utkání si ještě zlepší skóre. Po špatném druhém poločase tak odjíždí Baška z Oldřichovic s porážkou 5:0. Doufáme, že své střelecké trápení, když nevstřelila gól už v druhém zápase, protrhne v derby proti Lískovci.

TJ OLDŘICHOVICE - TJ SOKOL BAŠKA 5:0 (2:0)

Branky: 9. Mendrok, 13. Očadlík, 60. Kisza, 85. a 89. Gallitzdorfer

ŽK: 56. Mendrok, 79. Walek, 87. Cienciala – 23. Galuszka, 37. Podžorný, 61. Křenek M., 87. Třeštík, 89. Hušta

Oldřichovice: Bašanda – Vlachovič, Huťka, Mendrok M. (61. Bujak), Ciencala, Rakowski (61. Godfryd), Kisza, Samek, Walek Jakub (79.Jakeš). Očadlík (82. Gallitzdorfer), Mendrok L. (79. Walek Jan)

Baška: Kimla – Sloboda, Baran, Galuszka (24. Podžorný), Klus – Kocúr, Mroviec (68. Hušta), Křenek M., Křenek J. – Pavlík (56. Vavrinec), Žilavý (46. Třeštík)

Počet diváků: 130

Rozhodčí: David KASZPER, LABA Tomáš, POVAŽAN Marekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist