Věřňovice si odvezly všechny body

V prvním domácím utkání čekal Bašku tým, se kterým Baška ukončovala na svém hřišti předchozí sezónu, a to tým Věřňovic. Bašce přibyli na soupisce oproti minulému kolu 2 hráči, ale pro změnu chyběl brankář. Nelehkého úkolu se chopil Tomáš Boháč, který v minulosti hrával v obranných řadách Bašky, takže brankářem nikdy nebyl. Čekal se útočný zápas na obou stranách, zvláště když v prvním kole dala 3 branky a Věřňovice 4 branky.

Baška vstoupila do utkání dobře, od začátku udávala tempo a vytvářela si brankové příležitosti. Jenže jako by si hráči vzpomněli na minulou sezónu, kdy měli v řadě utkání spoustu příležitosti, ale gól nedali. Do jedné se dostal i stoper Baran, který se vytáhl, ovšem jeho křižná střela míjí pravou tyč. Dvě šance byli hodně gólové, ale ani ty Baška neproměnila, v prvním případě zastoupil už překonaného brankáře hostů na brankové čáře hostující obránce a ve druhé příležitosti hráč přestřelí branku hostů. A tak jak to tak bývá, přichází takzvané nedáš – dostaneš. Bašce patřilo prvních dvacet minut, pak přichází ke slovu soupeř, který přecházel do rychlých brejků, ze kterých domácím pěkně zatápěl. První rychlý protiútok po pravé straně a následné přihrávce před branku, skončil ofsajdem a tak se mohli hráči Věřňovic radovat z gólu až o malou chvíli později, když už svůj brejk zakončili. Za necelých deset minut přidali svůj druhý gól, když se po standartce dostal míč k zcela volnému neobsazenému Kubišovi, který zvyžuje na 2:0. Hostům vcelku vyhovuje vytažena obrana Bašky je to voda na mlýn pro rychlé hostující hráče, kteří dostávají přihrávky za obranu. Baška se snaží stav zkorigovat, ale není ji přáno. Záložnici Bašky se snaží vzít situace moc na sebe a drží míč příliš dlouho, místo aby si to narazili mezi sebou, tak se vydají na zteč sami, ale po obejíti dvou hráčů pak většinou o míč přijdou. Poločas tak končí 0:2 pro hosty.

Do druhé půle provede trenér Ručka dvě střídání a přeskupí sestavu Bašky. Ve středové řadě rozdělí bratry Křenky, kteří nastoupili spolu poprvé v mistrovském utkání za Bašku. Starší Jakub se přesunuje na levý kraj zálohy a mladší Matěj se posunuje trochu víc do útoku. První příležitost Bašky si vypracuje v druhé půli Jakub Křenek, který po svém průniku zakončuje střelou na vzdálenou tyč, míč ovšem míjí branku a hostující brankář si může oddechnout. Další ohrožení branky hostů může přijít z trestného kopu asi z 20 m, ale střela Kluse konči nad břevnem. Poté přichází standartní situace hostí, kteří svou možnost využijí a hostující Chalkidis prostřelí střelou pod břevno domácího ne brankáře Boháče, který si jinak v utkání vedl velmi dobře a zneškodnil i nějaké příležitostí hostů. Branka hostů byla pro domácí dnes zakletá, neboť i po průniku Matěje Křenka, který udělal kličku i vyběhnutému gólmanovi Ferencovi, míč do branky nedoputoval a skončil na boční sítí. V průběhu dalších minut se hra rozkouskovala a další změna skóre se už nekonala. Baška tak prohrává své domácí utkání trochu krutě 0:3, neboť stejným skórem mohla vést po 15 minutách, ovšem své šance neproměnila a tak přichází o body.

TJ Sokol Baška vs. TJ Sokol Dolní Lutyně - Věřňovice 0:3 (0:2)

Branky: 19. J. Čerešňa , 28. M. Kubiš , 55. N. Chalkidis

Sestava TJ Sokol Baška: T. Boháč - D. Baran, T. Podžorný (74. F. Žilavý) , L. Vavřík, R. Kocúr - A. Klus, M. Křenek, T. Horňák, L. Sloboda (46. J. Pavlik) - J. Škola (43. P. Mroviec) , J. Křenek (90. O. Húšta)

Sestava TJ Sokol Dolní Lutyně - Věřňovice: V. Ferenc - J. Kubiš, J. Ganobčík, R. Lobodinský, N. Chalkidis, K. Lubojacki, J. Čerešňa (24. M. Kubiš) , F. Hruška (65. D. Pisarčík) , J. Vlček, J. Vondrák, D. Čopík

ŽK: 52. D. Baran , 61. J. Pavlik , 69. L. Vavřík - 29. J. Ganobčík , 34. F. Hruška , 34. J. Kubiš .

ČK: 80. L. Vavřík