TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Z Petřvaldu bez bodů

Prvním soupeřem Bašky v nové sezóně bylo mužstvo Petřvaldu, které v minulém ročníku nad Baškou dvakrát zvítězilo. To chtěli hráči Bašky změnit a vstoupit do nové sezóny vítězně. A to i přesto, že k utkání bylo k dispozici pouze 13 hráčů. V generálce na sezónu zvítězila Baška v Palkovicích 5:4, takže se čekalo, že branky bude střílet i do té petřvaldské. Kromě potrestaného Dobiáše (trest DK), chyběl týmu Bašky především Jakub Křenek, který se do týmu vrátil z Lučiny a může si tak zahrát v Bašce se svým bratrem Matějem. A že jim to spolu šlo mohli vidět fanoušci v utkání v Palkovicích.

Utkání začalo pozvolna, domácí kombinovali na své půlce a Baška bránila od půlky. Soupeři se tak prvních deset minut oťukávali a čekali s čím soupeř vyrukuje. Baška zhruba od desáté minuty, převzala iniciativu a během následující desetiminutovky si vytvořila dvě velké příležitosti. Nejprve se dostal za domácí obranu Sloboda a směřoval sám na domácího gólmana Janču. Svou šanci však zahazuje střelou do vybíhajícího brankáře. Následovaly rohové kopy, ale Baška je zahrávala dosti nepřesně. Další šanci hostů zlikvidoval bravurním zákrokem domácí gólman Janča, když jen konečny prstů vytlačil nad břevno pěknou střelu Kocúra, který se protáhl z pravé strany až na šestnáctku, odkud vystřelil. Velká škoda pro další průběh utkání. Neboť po těchto šancích Bašky patřila další pětiminutovka hlavnímu rozhodčímu Čecháčkovi. Ten nejprve průnik Křenka, jehož zastavili domácí hráči faulem před vlastní šestnáctkou, faul neodpískal a domácí poté přešli do rychlého brejku, který nakonec zakončili do odkryté branky. Minutu na to, se domácí dostávají opět po levé straně k brance Bašky, míč se dostává k domácímu hráči, který byl v ofsajdu, což avizoval zvednutým praporkem pomezní Kolarský, hlavní rozhodčí na to nereaguje a nechá domácí pokračovat ve hře a vstřelit gól. Baška je vývojem otřesena a domácí tak mají třetí desetiminutovku ve své režii. Aby toho nebylo málo, tak Baška dostane třetí branku, které pomohl hostující brankář Kimla. Nepřesným odkopem po vyběhnutí za šestnáctku, se podaří domácímu Kostkovi nakopnout míč do opuštěné branky. Přesto se hráči Bašky nechtěli vzdát, a tak ještě před přestávkou mají možnost skóre ještě zkorigovat, když po dalším průniku Kocúra do šestnáctky domácích, mají možnost pokutového kopu. K penaltě se moc nikdo neměl, míč dostává Sloboda, aby oslavil gólem narození syna Tobiáše. Jeho penaltu ovšem domácí brankář Janča chytá. Zabránil tak 3x Bašce ke vstřelení gólu v prvním poločase, který skončil vítězstvím domácích 3:0.

Do druhé půle, už Janča nenastoupil, musel si zřejmě při těch výborných zákrocích přivést zranění. Domácím se povedl nástup do druhé půle, kdy dorazili míč do branky po vyrážení centru Kimlou. Následně začalo pršet, a déšť jakoby oživil bašťanské hráče, kteří tak začali stíhací jízdu k srovnání skóre. Jako první na zteč zavelel nově příchozí hráč do Bašky Aleš Klus, který se trefil stejně jako v Palkovicích střelou zpoza šestnáctky, to běžela 62. minuta. Baška získala převahu a snažila se dál ke vstřelení branku, tu druhou přidal opět Klus svou pohotovou střelou k tyči. Za další 5 minut se prosazuje i Kocúr, který po svém zastřelování konečně trefil domácí branku a střelou na přední tyč snižuje na 3:4 v neprospěch Bašky. Čas se krátí, domácí samozřejmě nikam nespěchají, tak až po několikátém zdržení je napomenut domácí gólman žlutou kartou. Hlavní rozhodčí utkání končí za stavu 4:3 pro domácí Petřvald.

TJ PETŘVALD - TJ SOKOL BAŠKA 4:3 (3:0)

Branky: 21. R. Novotný , 22. V. Matějek , 32. O. Kostka , 51. M. Gorovič - 62. A. Klus , 78. A. Klus , 83. R. Kocúr

TJ Petřvald: J. Janča (46. D. Pokorný ) - R. Novotný , D. Knor (13. A. Durczok ) , T. Budina , M. Gorovič (68. M. Sobek ) , P. Cina , O. Kostka (76. D. Kršák ) , J. Sztymon , F. Marek , O. Cudrák , V. Matějek

TJ Sokol Baška: F. Kimla - D. Baran , T. Podžorný , J. Pavlik , R. Kocúr , L. Sloboda , T. Horňák , M. Křenek (90. O. Húšta ) , A. Klus , L. Vavřík , J. Škola

ŽK: 43. O. Kostka , 45. F. Marek , 58. O. Cudrák , 81. R. Novotný , 89. V. Matějek - 49. D. Baran , 61. A. Klus