Baška ve Staříči vyhrála

V posledním venkovním utkání sezóny 2021/2022 čekalo Bašku derby proti FK Staříč, který bude chtít v utkání určitě přerušit sérii svých 5 proher v řadě. Naopak Bašce se květen celkem povedl, když z posledních 6 utkání 4 vyhrála. Dále také chtěla oplatit soupeři prohru z podzimu, kdy Staříč vyhrál v Bašce 2:1. Dva náhradníky doplnil na lavičce Bašky trenér Ručka.

Utkání začalo trochu opatrně a soupeři se navzájem testovali. Domácí spoléhali především na svého kanonýra Kaulince, který dnes v sestavě Staříče nechyběl. První minuty utkání přeci jen patřil víc hráčům Staříče. Bašťanská obrana chytala domácí hráče do ofsajdů. Většina míčů domácích hledala vpředu právě kanonýra Kaulince. Ten svou příležitost využil v 16. minutě, když dostal míč za vytaženou obranu Bašky a svůj samostatný průnik proměnil v úvodní gól utkání a Staříč se dostal do vedení. Baška si postupem času začala vytvářet své šance, když se do šestnáctky domácích dostávali především po pravé straně, kde útočil Kocúr spolu s Horňákem. První šanci Kocúra ovšem likviduje domácí brankář Smetana. Do další pěkné akce se za malou chvíli po narážečkách dostane Křenek, ale také on svou velkou příležitost nepromění. Domácí mají také příležitost, ale naštěstí domácí Trčka stříli nad branku. Pak přichází 30. minuta, kdy dochází k faulu Dobiáše na domácího kapitána Jukla, za který dostává Dobiáš žlutou kartu. Tento faul končí vážnějším zranění – zlomeninou nohy - kotníku. Utkání je tak přerušeno do příjezdu záchranné služby. Po přerušení se dohrává zbývajcích 15 minut první půle. Domácí hráči jsou po dané situaci značně otřeseni a iniciativu přebírá Baška. Domácím hráčům dělal problém především Kocúr, který svými výpady přes hráče Staříče se dostával do šestnáctky domácích. Dočkal se ve 42. minutě, kdy svůj průnik proměnil ve vyrovnávací gól Bašky. Poločas tak končí remízou 1:1.

Druhý poločas začali lépe domácí a od začátku druhého poločasu se snažili dostat vedení na svou stranu. Hráči Bašky v prvním minutách neplní své cíle a pokyny z kabiny a umožnují domácím si vytvořit několik šanci, které prozatím Staříč nepotrestá. To netrvá dlouho, neboť už v 50. minutě přichází rohový kop domácích, po kterém je odpískán pokutový kop za ruku bašťanského hráče k němuž se dostane centrovaný míč. Pokutového kopu se ujímá samozřejmě domácí kanonýr Kaulinec. Penaltu promění a domácí Staříč jde do vedení 2:1. Baška samozřejmě nechce odsud odjet s prázdnou, Své trestné kopy ovšem zahraje dost špatně, kdy 2x místo centru hráč střílí hodně mimo nebo nad branku domácích. Dostáváme se do 63. minuty, kdy Baška vyrovnává. Střelcem gólu je kdo jiný než dnes dobře útočně naladěn Kocúr, který se po svém slalomu dostal ke střele a nekompromisně pod břevno nedal domácímu Smetanovi šanci. Stav je opět vyrovnán, s čímž se nechtějí smířit na obou stranách a tak se obě mužstva snaží strhnout vítězství na svou stranu. Hra se prolíná ze strany na stranu. Domácí mají dvě velké příležitosti, když při jedné z nich po rohu hlavičkuje Kocián nad branku a při další míjí mič tyčku. A tak jak to tak bývá, nedáš – dostaneš. V 88. minutě zahraje Horňák dlouhou bekuli, která se dostane až ke Kocúrovi, ten míč přizvedne přes domácího obránce až na bašťanského Slobodu, který se dostane do šestnáctky domácích, kde ho marně stíhá domácí hráč. Sloboda nedá brankáři Smetanovi šanci a dostává Bašku do vedení 3:2. Svou radost běží oslavit po sundání dresu k rohovému praporku, za což je odměněn žlutou kartu. Ve zbývající pětiminutovce se už nic nestane a Baška si tak veze 3 body za výhru. Své poslední utkání jara hraje Baška na svém hřišti už v 15 h s Věřňovicemi a v případě vítězství a prohře Staříče v Sedlištích, by se Baška mohla v tabulce posunout před Staříč.

FK STAŘÍČ - TJ SOKOL BAŠKA 2:3 (1:1)

Branky: 16. L. Kaulinec , 50. L. Kaulinec (p.) - 42. R. Kocúr , 63. R. Kocúr , 88. L. Sloboda

FK Staříč: L. Smetana [-] - P. Jukl [-] (31. P. Király [-] ) , M. Míček [-] , L. Kaulinec [-] , P. Krpec [-] , P. Velička [-] , D. Kocián [-] , D. Kaps [-] (67. P. Klečka [-] ) , K. Trčka [-] , S. Matula [-] , T. Quitt [-]

TJ Sokol Baška: F. Kimla [-] - D. Baran [-] , P. Třeštík [-] , T. Podžorný [-] , M. Dobiáš [61.Mroviec P.] , J. Pavlik [-] (80. J. Ručka [-] ) , R. Kocúr [-] , L. Sloboda [-] , T. Horňák [-] , M. Křenek [-] , F. Žilavý [-] (30. M. Lys [-] )

ŽK: 31. L. Smetana , 69. T. Quitt , 76. P. Klečka , 85. D. Kocián - 31. M. Dobiáš , 57. M. Lys , 87. P. Třeštík , 88. D. Baran