TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Potřebné body zůstaly doma

V předposledním domácím utkání soutěžního ročníku 2021/2022 hostila Baška tým Oldřichovic. Na podzim s tímto soupeřem přišla Baška o body až v 91. minutě, když dostala gól až v nastavení a prohrála 1:0. K utkání opět neměl trenér Ručka k dispozici několik hráčů a tak musel povolat na lavičku hráče z dorostu. Přesto hráči věřili, že urvou další body potřebné k záchraně.

Utkání začalo opět ve svižném tempu a hráči Oldřichovic se od začátku vrhali do útoku a také napadali domácí hráče už na jejich polovině. Začátek utkání patřil hostujícímu týmu, který se ovšem chytal do ofsajdových pastí domácích. V některých situacích domácí zaskočil presink hostů a dopouštěli se chyb, které musel hasit včasnými výběhy domácí brankář Kimla. Až postupem času se také Baška začala dostávat k brance Oldřichovic, při svých útocích po křídlech. Změna skóre přišla ve 20. minutě, když Sloboda vyslal dopředu Dobiáše, ten se s míčem na levé straně dostal do šestnáctky skoro k brankové čáře. Následně vyslal míč na branku, kde každý čekal centr. Míč ovšem zapadl pod břevno na zadní tyč a hostující brankář Czemek se po něm natahoval marně a lovil tak míč z branky. Netrvalo dlouho a hosté byli potrestáni o minutu později, to když domácí využili chybné rozehrávky v obraně hostů, míč vybojoval dnes hrající vpravo Roman Kocúr, dostane se za posledního bránícího hráče hostů a zvyšuje na 2:0 pro Bašku. Fandové jsou spokojeni, domácí hráči také a snaží se nadále, aby si udrželi čisté konto. Hosté nadále mají snahu útočit a nepříznivý stav změnit. To mohli po několika šancích, tou největší byla asi ta ze 41. minuty, kdy se po rohu hostů dostal k hlavičce nekrytý oldřichovický hráč, ale z pětky hlavičkuje nad domácí branku. A tak přichází v poslední minutě první půle trest v podobě třetího gólu Bašky. Ten stříli opět Dobiáš, který po rohovém kopu na rozdíl od hostů hlavičkuje k pravé tyči, kde se natahuje hostující brankář, ale míč chytá až za brankovou čárou. Baška tak vyhrává první poločas 3:0 a všichni věří, že body zůstanou doma.

Do druhého poločasu jdou hosté s cílem nepříznivý výsledek odvrátit, mají míč více na svých kopačkách, ale domácí pozorně brání a snaží se ohrozit hosty rychlými protiútoky. S přibývajícím časem ubývají domácím síly a tak domácí trenér střídá a posílá do hry postupně dorostence nabrat zkušenosti. V brance Bašky nadále dobře chytá a maří šance hostů Kimla. Minuty běží a skóre se neměnní. Změna skóre přijde až v závěru utkání, když v 86. minutě je dnes dobře chytající Kimla překonán přímo z rohu hostujícím Janečkem. To mu trochu pokazilo výborný výkon. Baška tak vyhrává 3:1 a získává tolik potřebné 3 body do tabulky 1B třídy.

Oproti předešlým utkáním dnes stálo při Bašce i trochu štěstí, neboť měla méně šancí a příležitostí než hosté z Oldřichovic, ovšem ty co se ji naskytly dokázala zúročit a proměnit. Byla tak dnes produktivní a body získala. V předešlých utkáních, ve kterých Baška prohrála si vytvořila naopak více šancí než protivník, ale ty neproměnila na rozdíl od soupeře a zůstala bez bodů. Věříme, že už za týden ve Staříči si Baška připíše další 3 body do tabulky, čímž na toto utkání zveme fanoušky Bašky podpořit hráče.

TJ SOKOL BAŠKA – TJ OLDŘICHOVICE 3:1 (3:0)

Branky 20. M. Dobiáš , 21. R. Kocúr , 45. M. Dobiáš - 86. R. Janeček

TJ Sokol Baška F. Kimla [-] - D. Baran [-] , T. Podžorný [-] , M. Dobiáš [-] (70. P. Szalbot [-] ) , J. Pavlik [-] (62. V. Černý [-] ) , R. Kocúr [-] , L. Sloboda [-] , T. Horňák [-] , M. Křenek [-] , P. Mroviec [-] (62. P. Třeštík [-] ) , F. Žilavý [-] (82. A. Cisovský [-] )

TJ Oldřichovice T. Czernek [-] - T. Trombík [-] , M. Samek [-] (24. M. Godfryd [-] ) , O. Zoubek [-] , R. Janeček [-] , T. Kisza [-] , M. Niemiec [-] , M. Machala [-] , J. Cienciala [-] (74. P. Bašanda [-] ) , M. Huťka [-] , T. Vlachovič [-]

ŽK: 53. D. Baran - 39. T. Trombík , 53. R. Janeček , 73. J. Cienciala , 90. O. Zoubekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist