TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Zahozené bašťanské šance petrovičtí potrestali

Po dvou vítězných utkáních chtěli hráči Bašky přidat další vítězství v zápase s Interem Petrovice a připsat další 3 body do tabulky. Do utkání nastoupili ve stejném složení jako při domácím utkání s Hnojníkem. Dva hráče do pole na lavici náhradníků doplnil z dorostu Patrik Szalbot. Baška začala dobře a domácí měli co dělat, aby neprohrávali po 5 minutách. Na levé straně zálohy domácím zatápěl hned od začátku bašťanský Kocúr. Hned ve 3 minutě se prokličkoval až do šestnáctky, kde při zakončení svou slabší nohou trefil vyběhnuvšího domácího brankáře Stevmona. Chvíli poté měli šanci i domácí, ale také svou příležitost nevyužili a netrefili branku hostů. Baška nadále domácí zlobila útoky po stranách především Kocúrem a také Fišerem na straně druhé. Ten se také dostal až do šestnáctky, kde zvolil místo střely přihrávku. Baška v prvním poločase byla lepší a měli míč víc na kopačkách, nemusela čelit nějakému tlaku domácího týmu. Hrálo se ve svižném tempu a přicházeli další šance. Největší příležitost Bašky měl Horňák, který se po trestném kopu ocitl v šestnáctce zcela sám nekrytý, ovšem střílí nad branku domácích. Domácí také občas vyzkoušeli pozornost brankáře Kimly, a to aktivně hrajícím Největší příležitost domácích měl kapitán Czyž, který se dostal za obranu Bašky a chtěl obstřelit vybíhajícího Kimlu. Jeho střela ovšem končí vedle pravé tyče.Pomalu se blíží závěr prvního poločasu. Ve 41. min při dalším rychlém protiútoku běží na domácí branku Fišer, který se dostal za obranu domácích. Petrovičtí beci ho stačí dostihnout před šestnáctkou, kde ho faulují, všichni čekají zda rozhodčí domácího hráče vyloučí, ale ten vytahuje jen žlutou kartu. Trestného kopu se ujme David Baran, ale jeho střela končí na zdi domácích. A tak určitě né nudný první poločas přes dostatečné množství šanci končí bezbrankovou remízou 0:0.

Do druhé půle posílá do útoku Bašky trenér Ručka Lukáše Slobodu, který vystřídal Jakuba Pavlíka. Baška chtěla nadále hrát v bezpečí od své branky s cílem nějakou vsítit. Jen opět ta koncovka. Další velká příležitost Bašky přišla hned v úvodu druhé půle, kdy ve 48. minutě po rohovém kopu končí hlavička Dobiáše na tyči domácí branky. A tak přišlo známé nedáš, dostaneš…. Domácí se dostali do protiútoku, když se dostali až k šestnáctce tam se k míči dostal domácí Chmelař, kopne do něj a ten zapadne do pravého rohu. Gól hráče Bašky trochu zaskočil, zvláště potom co neproměnili své příležitosti. A aby toho nebylo málo, tak i při druhém gólů domácích stojí štěstí. To když přizvedne hlavou nakopnutý míč za sebe Mroviec, míč se dostane na kopačky domácího hráče, který pak proniká z rohu šestnáctky a prostřeluje Kimlu k tyči. Domácí jsou tak na koni, navíc tři minuty po druhé brance je na straně Bašky vyloučen po druhé žluté kartě Lys, který zbytečným faulem oslabil svůj tým. I přesto se Baška nechce vzdát a nadále podniká výpady do petrovické obrany. V 60. minutě musí nuceně střídat Fišer, který si přivodil zranění kotníku, což není dobrá zpráva pro další utkání a rozšiřuje tak seznam zraněných hráčů. Domácí využijí své číselné převahy a rozhozenou obranu Bašky přehrají, čímž v 66. minutě zvyšuje domácí Brzóska na 3:0. Baška pak po zbytek zápasu domácím odolává a to i díky neúnavnému Křenkovi, který domácí hráče neustále atakoval a odběhal toho v utkání asi nejvíc. Baška mohla snížit na 3:1, to když se do brejku dostal Dobiáš, ale své sólo zakončil do vybíhajícího domácího brankáře. Gólu se nakonec Baška dočkala, když po pravé straně utekl Křenek a jeho prudký centr před branku zakončuje téměř do prázdné branky Dobiáš.

Bašku musí hodně mrzet neproměněné šance první půle, ve které hrála dobře. Na začátku druhé půle místo gólu jen tyč, pak přijdou dva hloupé góly domácích, vyloučení a je po naději. I když se podařilo i v deseti výsledek zkorigovat, body zůstaly u domácích. K tomu všemu zase díky zranění a vyloučení úbytek hráčů pro domácí utkání s Oldřichovicemi.

INTER PETROVICE - TJ SOKOL BAŠKA 3:1 (0:0)

Branky: 50. Denis Chmelař 1:0 57. Daniel Šťastný 2:0 66. Marek Brzóska 3:0 86. Michal Dobiáš 3:1

ŽK: 41. Ondřej Klaban, 47. Denis Chmelař, 69. Michal Konderla, 72. Daniel Šťastný – 33. Michal Lys

ČK: 63. Michal Lys

Lokomotiva Petrovice: Martin Siuda – Petr Láznička (66. Petr Václavík), Martin Kumpán (25. Jan Kuljovský), Jakub Kostura, Petr Žyla – Jakub Urban, Jaroslav Giňa (60. Michal Sikora), Marcel Škuláň (K), Daniel Hruška (66. Radim Kučera) – Glauco Molnári, Patrik Pavlát (46. Pavel Chwastek)

TJ Sokol Baška: F. Kimla – Tomáš Horňák, David Baran, Tomáš Podžorný, Michal Lys – Dan Fišer (60. Patrik Třeštík), Matěj Křenek (K), Petr Mroviec (68. Szalbot Patrik) Roman Kocúr – Jakub Pavlík (46. Lukáš Sloboda), Michal Dobiáš