Baška Hnojníku oplatila podzimní porážku

Baška posilněna vítězným utkáním v Mostech u Jablunkova hostila fotbalisty z Hnojníku. Domácí celek byl odhodlán, potvrdit cenné a víceméně povinné tři body z venku. Proti Hnojníku, který se minulé kolo herně (nikoli výsledkově) zvedl proti Věřňovicím je nečekalo nic jednoduchého. Vždyť domácí na podzim v Hnojníku inkasovali debakl 6:1.

Ze sestavy Hnojníka vypadli zranění nebo nemocní Lamoš, Lachowicz, Pieszka, které nahradili brankář Kreželok, Grochal a Walica. Na lavičku usedl kanonýr Maceček a Jantoš Tomáš. Domácímu trenéru Ručkovi scházela opora zadních řad a bývalý hráč Hnojníku Jiří Škola, který v Bašce v letošní sezoně zastává dokonce funkci kapitána. Nabuzení hosté měli už ve čtvrté minutě stoprocentní gólovou šanci, ale Bolek s Brzuchanskim to vyřešili špatně a golman Kimla nemusel ani zasahovat, míč z malého čtverce skončil nad břevnem. Ve 13.minutě Klus z hranice „16“ vystřelil přesně, ale brankář Kimla vytěsnil střelu na roh. V 15.minutě se ještě skóre z pohledu domácích neměnilo, ale po té přišla desetiminutovka hrůzy pro svěřence trenéra Blahuty, ve 21.minutě chyboval Grochal a trestal Dobiáš 1:0, ve 26.minutě Pavlík zvyšuje na 2:0 pro Bašku a ve 32.minutě upravuje znova Dobiáš na 3:0. Po třetí inkasované brance přichází na hřiště Maceček, ale do kabin se jde za zcela zaslouženého stavu 3:0 a v kabině Hnojníka je dusno.

Trefy Macečka utkání jen kosmeticky upravily Hostům pohovor v kabině asi moc nepomohl, protože už ve 48 minutě odmítl hattrick Dobiáš. V 51 minutě sice Bauman z trestného kopu chytře obestřelil zeď,ale brankář Bašky byl pozorný. Kanonýr Dobiáš se gólově neprosadil ani v 53 minutě a tak naději hostům dal v 57 minutě Bauman z penalty 3:1. Jenže další chyby v obraně a v 63 minutě svítí na tabuli hrozivých 5:1, to se trefil podruhé v zápase Pavlík a Kocúr. Hosté už hráli za stavu 5:1 vabank a Maceček dvěmi brankami ještě oživil naději. I přes další šance v závěru na obou stranách se skóre 5:3 už nezměnilo.

Baška vs. Hnojník 5:3 (3:0)

Branky: 21. M. Dobiáš , 26. J. Pavlik , 32. M. Dobiáš , 61. J. Pavlik , 63. R. Kocúr - 57. M. Bauman (p.) , 70. K. Maceček , 76. K. Maceček

TJ Sokol Baška: F. Kimla - T. Podžorný, M. Dobiáš (59. F. Žilavý) , D. Fišer (46. L. Sloboda) , J. Pavlik (70. J. Mroviec ) - M. Křenek, T. Horňák, R. Kocúr, M. Lys - P. Mroviec (63. P. Třeštík), D. Baran

TJ Sokol Hnojník: E. Oborný - B. Kreželok, L. Brzuchanski, M. Bauman, J. Kozel - J. Hradil (67. T. Jantoš) , Š. Grochal (32. K. Maceček), V. Zábelka, M. Walica, A. Klus - D. Bolek