Když se nedaří ... Nýdek

Ve třetím domácím zápase jsme za slunečného počasí přivítali na domácím hřišti fotbalisty slezského Nýdku s touhou zlomit sérii zápasu bez vítězství.

No a když opomeneme úvodní zaváhání obrany, které napravil skvěle vyběhnuvší Kimla, tak se do soupeře Baška pustila celkem s vervou. Po pěti minutách poprvé vyzkoušel skákavou střelou brankáře hostí Podžorný, ale nejvíce viditelným mužem první půle byl zejména Michal Dobiáš. Ten nejprve v 8 minutě pumelicí z otočky orazítkoval tyč, aby o deset minut později šel po chybě nýdecké obrany sám na brankáře. Hostujícího brankáře se snažil přelobovat, ale brankář míč ze vzduchu dostal pod kontrolu. Ihned z protiútoku opět Kimla vytahuje hezký zákrok, když vyráží nepříjemnou střelu hostujícího útočníka. Slabší pasáž našich hráčů pak ještě jednou uklidnil Kimla, který lapil ráno z blízka. Na druhé straně Dobiáš se ve 23 minutě opřel do míče z šestnáctky, ale jeho pumelici stihli obránci nýdku zblokovat. Ve 27 minutě pak kocúr rozehrával přímý kop z 18 metrů po faulu na Podžorného. Jeho pumelice ale postrádala správný směr a šla nad bránu. Ve 33 minutě Dobiáš nahrál prudkou přízemní střelou před bránu nabíhajícímu Podžornému, ale ten nestihl v té rychlosti míč správně nasměrovat. A aktivní hra domácích nepolevovala. O pět minut později se Roman Kocúr protáhl kolem obránce a křižnou střelou jen o kousek minul tyč. Do konce poločasu se o vstřelení domácí branky snažil ještě Pavlík z přímého kopu a Kocúr, ale ani jedna rána se nevešla mezi tři tyče. O to více nás mohla mrzet namazání do obrovské šance hostujícímu útočníkovi, kdy následnou střelu Kimla bravůrně vyrazil na roh. Do šaten se tak šlo do šaten nejen za nerozhodného stavu, ale troufám si tvrdit, že i s mírným optimismem s výhledem na poločas druhý.

Bohužel ten optimismus vydržel jen do úvodního hvizdu. Baška nepochopitelně vyklidila hřiště a především v prvních pěti minutých kupila chybu za chybou. Míč létal do naší šestnáctky jeden za druhým. Následovala série rohů a ten ze 49 minuty býl pro naše barvy bohužel gólový. Bašťanští se snažili z tohoto vstupu otřepat, ale předváděná hra postrádala kvalitu, drajv, nasazení, myšlenku. Pokud se nám podařilo na bránu vystřelit, tak to bylo z velké dálky a míč neměl potřebnou razanci, aby zaskočil v pohodě chytajícího hostujícího brankáře. Snad první vlaštovka přišla po nákupu Slobody, kdy se dostal k míči Horňák, který zavlnil sítí. Bohužel jen z venkovní strany. A tak netrvalo dlouho a udeřilo opět z kopaček hostů. To v 54 minutě hostující hráči jednoduše prošli naší obranou, vyhli se na milimetr ofsajdové pasti a nýdecký Hojdysz bez problémů doklepl míč do prázdné branky a zvýšil na 2:0. Baška se vzdát nechtěla. Nejprve v 61 minutě zkusil Sloboda zaskočit z přímého kopu brankáře, který s námahou vyškrábl míč nad brankovou konstrukci. O 3 minuty později se vydal na odvážnou výpravu přes půl hřiště, a snad 5 hostujících hráčů, bašťanský Kocúr. Ten poslední jej zastavil jen za cenu faulu a nařízeného pokutového kopu. Michal Dobiáš si s exekucí poradil bravůrně a naděje na body vysvitla. Ale ne na dlouho. Asi jsme ještě slavili, když přilétl dlouhý nákop k naší brance. Hostující útočník zpětnou hlavičkou našel k údivu všech naprosto volného dobíhajícího Szotkowskiho, který chladnokrevně dal svůj druhý gól zápasu a opět to bylo o dvě branky. Se zklopenou hlavou se špatně hraje a dost věcí se nedaří, přesto přišly v podání Bašky šance, dokonce gólové šance, ale nám prostě v tom zakončení chybí klid a kvalita. V 79 minutě Křenek výborným pressingem dostal pod tlak nýdecké, aby se po šprajcu míč odrazil k Pavlíkovi. Ten ale trefil obránce, jenž stál před již jinak prázdnou bránou. V 87 minutě se pak prokličkoval před brankáře Roman Kocúr, ale míč napálil jen do něj. No a když už se nedaří, tak se nedaří pořádně. Poslední branku utkání dostali nýdečtí jako dárek na rozloučenou. Jak jinak nazvat situaci, kdy jdou dva hráči na prázdnou branku.Konec zápasu. 1:4.

Baška : Nýdek 1:4 (0:0)

Autoři branek: 64’ (P) Dobiáš - 49’ a 65’ Szotkowski, 54’ Hojdysz, 88’ Puczok

TJ Sokol Baška: F. Kimla - L. Sloboda, P. Novák (30. J. Pavlik), M. Křenek, J. Škola, L. Vavřík (12. T. Horňák), F. Žilavý, M. Dobiáš (67. P. Mroviec), D. Baran , T. Podžorný (67. D. Fišer), R. Kocúr

TJ Sokol Nýdek: J. Kantor - V. Polok, F. Szotkowski, T. Lamacz (55. L. Mitrega), L. Cienciala (24. T. Hadrava), P. Turoň, P. Příborský, T. Spratek, M. Kluz, A. Puczok, M. Hojdysz (73. J. Šulák)

ŽK: 54. T. Horňák, 78. D. Baran - 37. M. Hojdysz, 62. A. Puczok, 69. T. Hadrava