Z Petřvadlu bez bodů

Ke čtvrtému jarnímu utkání zajížděla Baška na hřiště Petřvaldu. I když nebyla kompletní, tak chtěla prolomit smůlu a konečně bodovat. V zápase se musela Baška vyrovnat s neúčastí zraněného Slobody a také Kocúra, který se účastnil Mistrovství republiky v benchi, kde vybojoval stříbrnou medaili. Do sestavy se naopak vrátili Lys s Dobiášem, kteří chyběli v předešlém utkání proti Horní Suché.

Utkání začalo snahou Bašky vytvořit si převahu, ze které by si vytvářela šance ke vstřelení branky. Už ve 4. minutě se to mohlo povést, když nepovedený centr Horňáka se dostal na šestnáctku k Novákovi, který střelou zprvé protáhl domácího gólmana Janču, který střelu k tyči konečky prstů vyráží na roh. Následně mají domácí možnost dvou rohových kopů, které nic nepřinesly. Stejně tak trestný kop, který skončil ofsajdem domácího útočníka. Na druhé straně se mohla dostat do vedení Baška, když si domácí hráči dali málem vlastní gól, míč se nakonec stočil vedle pravé tyče a byl z toho pouze roh Bašky. Obraně Bašky zatápěl velmi agilní a s chutí hrající Novotný, jenž do týmu Petřvaldu přišel z Dolný Lutyně. Bylo těžké jej odstavit od míče a tak vzniklo i několik faulů. Po trestném kopu v 17 min se dostal do šance tým Petřvaldu, ovšem nabíhající útočník zakončuje centr střelou vedle tyče. Ve 20 minutě průnik Novotného hasí Kimla, když se mu vrhá pod nohy a sebere mu míč. Baška si vytvoří další možnost po pěkné akci, kdy se postupným útokem a narážečce dostává do zakončení kapitán Škola, ale i jeho muška je nepřesná a trefuje zpoza šestnáctky boční síť. Největší možnost ke vstřelení branky a otevření skóre má bašťanský Novák, který po rohovém kopu hlavičkoval zcela osamocen nad branku domácího Janči. A tak když to nespadne na jedné straně, tak přijde pro Bašku trest na straně druhé. Do průniku se dostane domácí Kostka, který dostal přihrávku do běhu na pravé straně. Po zatáhnutí míče následuje centr na zadní tyč, kde se probije domácí útočník Novotný a posílá míč do sítě. Domácí tak jdou ve 35 minutě do vedení 1:0. Chvílí poté ještě Kimla včasným vyběhnutím likviduje příležitost domácích. První poločas tak končí výhrou domácích 1:0.

Ve druhé půli hrála Baška proti větru, přesto se nevzdávala. Domácí však pečlivě brání a tak se do šancí moc nedostává. Hra se kouskuje, je plná nepřesností a také domácí začínají tvrdit muziku svými zákroky, které ne všechny byly oceněny žlutou kartou. Čas ubíhal čím dál rychleji a vyrovnání nepřichází, naopak do otevřenější obrany Bašky se dostávají častěji do průniku domácí hráči, kterým zabrání vstřelení branky Kimla. Ovšem i ten si v zápase vybral slabou chvílí a při zachycení protiútoku domácích svou špatnou přihrávkou namaže domácímu Sobkovi, který pak střílí a navyšuje vedení Petřvaldu do prázdné branky Bašky. To chybělo do konce utkání 6 minut, takže Baška se smiřuje s další prohrou v řadě. Doufejme, že v příštím utkání na domácím hřišti proti Nýdku se konečně dočkáme vítězství!

Tým, který nedá za 90 minut gól nemůže vyhrát, i když si šance hráči Bašky vytvoří, tak je nedokáží proměnit. Jako by pro ně byly branky soupeřů zakleté. Dokud své šance nebude Baška proměňovat a nedokáže se vyvarovat hrubých chyb, jak tomu bylo prozatím v každém zápase, čímž umožnila soupeři lehce skórovat, tak nebude bodovat.

Petřvald : Baška 2:0 (1:0)

Autoři branek: R. Novotný 32' (1:0) M. Sobek 84' (2:0)

TJ Petřvald: J. Janča - R. Lachman (46. M. Fismol, D. Knor, T. Fismol, T. Budina (79. J. Sklepek) - F. Marek, O. Kostka (79. J. Sztymon, J. Uher, V. Zajíček (52. D. Kršák) - A. Durczok, R. Novotný (63. M. Sobek)

TJ Sokol Baška: F. Kimla - F. Žilavý (73. J. Pavlik ) , L. Vavřík (46. P. Třeštík ), J. Škola, M. Křenek - T. Horňák, P. Novák, M. Lys - D. Baran, T. Podžorný, M. Dobiáš

ŽK: 44. F. Marek , 69. J. Uher , 73. O. Kostka - 56. P. Třeštík

Video z utkání najdete na: fotbalunas.cz