TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Horní Suchá v Bašce dominovala

V sobotu 9. dubna jsme na domácím hřišti přivítali hráče Horní Suché. Aktuálně první teamu tabulky. Kvalita slezského týmu se velice brzy projevila.

Pravda, celkem hodně jsme úvodnímu tlaku pomohli vinou série zbytečných chyb. První minuta, zbytečná ztráta míče na polovině a hostující hráč doslova vlétl do našeho pokutového území a po jeho sražené střele se zatřáslo dřevno naší branky. Druhá minuta a díky špatným odkopům se hosté nadvakrát dostali k nebezpečným střelám, které lapil brankář Řízek. Ve čtvrté minutě pelášil útočník Horní Suché sám na Řízka, který házenkářským způsobem vykopává míč do bezpečí. Hostům to vyšlo v 10’ minutě, kdy jsme špatně zahraným ofsajd systémem pustili hned čtveřici hráčů za obranu. Útočník Nový nic nevymýšlel a přízemní střelou obstřelil našeho brankáře. Hned dvaktá v následujících deseti minutách se osamocený hostující útočník dostal za naší obranou. První pokud Řezník vyrazil, druhá pak skončil nepřesnou střelou. Druhou branku jsme dostali v 28 minutě po štiplavé střele z přímého kopu, která Řízkovi vypadla přímo na hlavu dobíhajícího hostujícícho hráče, která nemá problém míč doklepnout do prázdné brány. Po relativně oddychové pasáži pak závěr poločasu oět patřil hostům. 39’ přinesla okulahodící podívanou. Přímý kop z hranice pokutového území hostující hráče krásně točil pod dřevno naší branky a Řízek vytáhl hezký zákrok. V poslední minutě jsme si mohli oddechnout. Po našem rohu míč propadl a na posledního Školu se hrnuli tři hostující hráči. Domácímu stoperovi se povedlo akci zbrzdit a výslednou ránu z 16 Řízek lapil. Do kabiny se tedy šlo za stavu 0:2 a upřímně řečeno, hosté hráli, narozdíl od nás, v naprosté pohodě.

Ta pohoda se hostům přenesla i do druhého poločasu. První čtvrthodinku lehce ubrali plyn a tlak před naší brankou polevil. Dokonce se Baška konečně dostala do hry a na chvíli byla schopná zatlačit soupeře před svou jejich bránu. Zajímavá situace přišla po hodině hry, kdy Kocúr vlétl do šestnáctky, napřáhl, ale jeho dělovku stihl hostující obránce zblokovat. V 69 se předvedl Řízek, když bravůrním zákrokem vytáhl krásný přímý kop hostujícícho hráče. V 78 minutě bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto po nádherné dalekonosné ráně k tyči Tomáše Wojtyny. Jen o minutu později se naše obrana opět rozestoupila a pustila hostujícího hráče na Řízka, kterému nedal žádnou šanci a hostující Kux zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. V 88 bylo dokonáno i výsledkově. Pátá branka vzešla z důrazu hostujících hráčů v našem brankovišti, kteří šli po míči, který vypadnul Řízkovi z rukou s takovou vervou, že naší obránci vůbec nestihli zareagovat.

Tento zápas vyhrál lepší, o dost lepší, hostující tým.

Baška - Horní Suchá 0:5 (0:2)

Autoři branek: 10. T. Nový , 28. J. Pietrasz , 78. T. Wojtyna , 79. F. Kux , 88. B. Kotula

TJ Sokol Baška: J. Řízek - D. Baran, P. Třeštík (71. J. Pavlik) , T. Podžorný (71. F. Žilavý) , R. Kocúr, L. Sloboda, P. Novák (77. P. Malchárek) , T. Horňák, M. Křenek, J. Škola, L. Vavřík

Sportovní klub Horní Suchá: T. Herdzina - T. Nový (75. F. Kulich) , F. Přichystal (60. B. Kotula) , A. Stuchlík, J. Janovský (85. V. Michailidis), T. Wojtyna, J. Rychtařík, D. Pastušek (46. F. Kux) , J. Pietrasz, R. Kubját, J. Lukáš