TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Sedliště na umělé trávě vyhrály

Z CANIS 1.B třídy sk.C nám toho příliš nezbylo. Vinou počasí se odehrály pouze dvě utkání a jedním z nich bylo utkání mezi TJ BDSTAV Sedlištěmi a Sokolem Baškou. Utkání bylo přesunuto ze Sedliští na umělou trávu do nedalekého Frýdku-Místku, kde se nakonec radovali hráči Sedliště.

První půle vzájemného měření sil byla spíše vyrovnanou partií. Se specifiky umělé trávy v nevlídném počasí se oba celky vyrovnaly po svém. "Domácí" Sedliště hrály míče přes nejlepšího kanonýra soutěže Kovácse, který se bil hlava nehlava se stopery Bašky. Baška pro změnu volila kombinační hru po zemi, zejména zprava, kde operoval Horňák se Slobodou. Akce se střídaly na obou stranách. Za zmínku stojí například šance Nováka, jehož hlavičku vychytal domácí Majer, protože jeho hlavička postrádala razanci. První branky jsme se dočkali do sítě Bašky, a to zhruba po půlhodině hry, kdy došlo k těžkému zkratu levého beka Bašky, který ztratil míč po rozehrávce od brány a sedlišťští tohoto pressinku dokonale využili. Trefil se navrátilec z Krajského přeboru Krejčok Dominik, která úřišel v zimě z SK Brušperk. Baška mohla dvakrát odpovědět, ale ani jednou se jí to nepodařilo. Nejprve Horňák proběhl střílený centr, který proletěl šestnáctkou. A po něm se zastřeloval i Dobiáš, který trestuhodně přehodil Majerovu bránu. První poločas tedy zvládli lépe domácí.

Druhý poločas přináší zvýšenou aktivitu Bašky a s ní i druhou velkou šanci Nováka. Ten, niceméně přihrávku pod sebe opět nezvládá umístit za Majera. Ostřelování brány Sedliští pokračovalo a do třetice zde byl připraven Novák. Tentokrát jeho střelu "chytá" tyč. Dobrý zápas hrál i Horňák, který napodobuje Nováka a pro změnu zkouší pevnost frýdecko-místeckého břevna nad Majerovou hlavou. Vedení 0:2 na brankovou konstrukci hráčům Bašky nestačí a ke dvěma smolařům se připojuje i Křenek, který rovněž střílí do tyče. Aby toho nebylo málo, tak přichází trest. Sedliště rozehrávají volný přímý kop zhruba na polovině hřiště. Dlouhý míč našel kanonýra Kovácse, nutno dodat, že postavení sedlišťského střelce bylo minimálně hraniční. A ten následně dává na 2:0. Psala se 69.minuta utkání. Bašce zbývalo tedy na smazání dvoubrankového manka něco málo přes 20.minut. Z následných šancí se ujala, ale jen jediná, a to když se prosadil po centru ze strany střídající Pavlik, který využil centru Křenka.

Sedliště vs. Baška 2:1 (1:0)

TJ BDSTAV Sedliště: D. Majer - D. Krejčok (89. R. Krištof), J. Tesařík (67. D. Kaloč) , Z. Piekarczyk (86. M. Krejčok) , J. Kovács - R. Krpel, M. Ondračka, K. Jiříček, T. Sekanina (46. K. Šebesta) - M. Hammer (46. T. Hvolka) , T. Majer

TJ Sokol Baška: J. Řízek - M. Křenek, T. Horňák, P. Novák (80. F. Žilavý) , L. Sloboda - M. Dobiáš (75. P. Malchárek) , J. Škola (75. P. Třeštík) , M. Lys , R. Kocúr (80. J. Pavlik) - T. Podžorný, D. Baran

Branky: 34' D. Krejčok , 69' J. Kovács - 85' J. Pavlik

ŽK: 52. Z. Piekarczyk - 60. P. Novák

 

Převzato z https://fotbalunas.cz/zapas/387169/

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Odry : TJ Sokol Baška 7:4

Dorost | 2. kolo

SK Návsí : TJ Sokol Baška 0:2

Starší žáci | 1. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 10:1

Mladší žáci | 3. kolo

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška 2:2

 

příští kolo

Muži 23.03. | 15:00

TJ Sokol Baška : Odry

Dorost 01.05. | 10:00

TJ Sokol Baška : Písek/Bukovec

Starší žáci

 

Mladší žáci

 

St. přípravka A

 

St. přípravka B

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 31
2 Stachovice 28
3 Jistebník 26
4 Palkovice 25
5 Jeseník n. O. 25
6 Skotnice 20
7 Odry 20
8 Baška 18
9 Veřovice 17
10 Fryčovice 16
11 Trojanovice I 10
12 Klimkovice 10
13 Vlčovice 6
14 Spálov 2

 

DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist