TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Sedliště na umělé trávě vyhrály

Z CANIS 1.B třídy sk.C nám toho příliš nezbylo. Vinou počasí se odehrály pouze dvě utkání a jedním z nich bylo utkání mezi TJ BDSTAV Sedlištěmi a Sokolem Baškou. Utkání bylo přesunuto ze Sedliští na umělou trávu do nedalekého Frýdku-Místku, kde se nakonec radovali hráči Sedliště.

První půle vzájemného měření sil byla spíše vyrovnanou partií. Se specifiky umělé trávy v nevlídném počasí se oba celky vyrovnaly po svém. "Domácí" Sedliště hrály míče přes nejlepšího kanonýra soutěže Kovácse, který se bil hlava nehlava se stopery Bašky. Baška pro změnu volila kombinační hru po zemi, zejména zprava, kde operoval Horňák se Slobodou. Akce se střídaly na obou stranách. Za zmínku stojí například šance Nováka, jehož hlavičku vychytal domácí Majer, protože jeho hlavička postrádala razanci. První branky jsme se dočkali do sítě Bašky, a to zhruba po půlhodině hry, kdy došlo k těžkému zkratu levého beka Bašky, který ztratil míč po rozehrávce od brány a sedlišťští tohoto pressinku dokonale využili. Trefil se navrátilec z Krajského přeboru Krejčok Dominik, která úřišel v zimě z SK Brušperk. Baška mohla dvakrát odpovědět, ale ani jednou se jí to nepodařilo. Nejprve Horňák proběhl střílený centr, který proletěl šestnáctkou. A po něm se zastřeloval i Dobiáš, který trestuhodně přehodil Majerovu bránu. První poločas tedy zvládli lépe domácí.

Druhý poločas přináší zvýšenou aktivitu Bašky a s ní i druhou velkou šanci Nováka. Ten, niceméně přihrávku pod sebe opět nezvládá umístit za Majera. Ostřelování brány Sedliští pokračovalo a do třetice zde byl připraven Novák. Tentokrát jeho střelu "chytá" tyč. Dobrý zápas hrál i Horňák, který napodobuje Nováka a pro změnu zkouší pevnost frýdecko-místeckého břevna nad Majerovou hlavou. Vedení 0:2 na brankovou konstrukci hráčům Bašky nestačí a ke dvěma smolařům se připojuje i Křenek, který rovněž střílí do tyče. Aby toho nebylo málo, tak přichází trest. Sedliště rozehrávají volný přímý kop zhruba na polovině hřiště. Dlouhý míč našel kanonýra Kovácse, nutno dodat, že postavení sedlišťského střelce bylo minimálně hraniční. A ten následně dává na 2:0. Psala se 69.minuta utkání. Bašce zbývalo tedy na smazání dvoubrankového manka něco málo přes 20.minut. Z následných šancí se ujala, ale jen jediná, a to když se prosadil po centru ze strany střídající Pavlik, který využil centru Křenka.

Sedliště vs. Baška 2:1 (1:0)

TJ BDSTAV Sedliště: D. Majer - D. Krejčok (89. R. Krištof), J. Tesařík (67. D. Kaloč) , Z. Piekarczyk (86. M. Krejčok) , J. Kovács - R. Krpel, M. Ondračka, K. Jiříček, T. Sekanina (46. K. Šebesta) - M. Hammer (46. T. Hvolka) , T. Majer

TJ Sokol Baška: J. Řízek - M. Křenek, T. Horňák, P. Novák (80. F. Žilavý) , L. Sloboda - M. Dobiáš (75. P. Malchárek) , J. Škola (75. P. Třeštík) , M. Lys , R. Kocúr (80. J. Pavlik) - T. Podžorný, D. Baran

Branky: 34' D. Krejčok , 69' J. Kovács - 85' J. Pavlik

ŽK: 52. Z. Piekarczyk - 60. P. Novák

 

Převzato z https://fotbalunas.cz/zapas/387169/

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist