Raškovice potvrdily roli favorita

V sobotu jsme hostili aktuálního leadera tabulky z Raškovic a od první minuty to bylo na hřišti znát.

Hosté do utkání doslova vlétli s touhou vyhrát a my s jejich pohybem měli obrovské problémy, které ústily v nepříjemné situace před naší bránou. Rohy a přímé kopy se hostům množily stejně rychle jako počet chyb, které jsme kupili v základních fotbalových dovednostech. Špatné pokrytí hráčů, prohrané osobní souboje, zkažené přihrávky, neschopnost udržet míč. Byl celkem div, že se hosté poprvé “trefili” až v 26 minutě z nepohlídaného rohového kopu. Bohužel ani na inkasovanou branku jsme nebyli schopni zareagovat. Po dvou velkých šancích hostů přišel další gólový trest, kdy jsme neuhlídali raškovického útočníka, který výborně zpracoval dlouhý nákop z obrany a podél Kimly zvýšil na 2:0. Na chvíli se zdálo, že druhá branka konečně naše hráče nakopne, dokonce po výborném presingu přišla i velká šance Romana Kocúra, který doslova vletěl do šestnáctky a petelicí napálil míč do brankáře, od něhož se míč odrazil před bránu. Tam dobíhal Dobiáš, ale odražený míč byl tak prudký, že po nekontrolovatelném odrazu si míč našel cestu do náruče hostujícího brankáře. Snížení stavu se tak nekonalo, naopak. Po několika osobních chybách jsme se dostali pod obrovský tlak raškovických a po několika sražených dorážkách jsme inkasovali potřetí. A to mohlo být do konce půle ještě hůř. V poslední minutě jsme nezachytili krásnou průnikovou přihrávku za obranu a jen díky Kimly jsme neinkasovali počtvrté. Do kabin se šlo za stavu 0:3.

Bohužel ani přestávka našim hráčům nepomohla. Po pouhých 4 minutách jsme inkasovali počtvrté z kopačky hostujícího Tobiáše, který dostal krásnou přihrávku mezi obránce a v zakončení se nemýlil. Jen dalších 5 minut stačilo, aby si hosté zopakovali průnikovou přihrávku středem mezi obránce. Tentokrát výborným zákrokem Kimla obrovskou šanci chytil. Bohužel den otevřených dveří v naší obraně pokračoval a jedna obrovská šance střídala další. Nestihali jsme prakticky v ničem, což pramenilo k chybám a faulům. V 71 minutě, po jednom z nich, byla odpískaná penalta. Tu raškovický exekutor napálil do břevna, ale opět se projevila velká vůle hostujících hráčů, kteří byli u odraženého míče první a uklidili jej do branky. 5:0. Raškovičtí hráli dál s obrovskou chutí. Deset minut před koncem po hlavičce Prečiho s obtížemi Kimla chytl jejich další velkou šanci. Zmar našich hráčů tak korunuje v 83 vlastní branka a půltuctový příděl tak byl dokonán. Jak hodnotit tento zápas? Hosté nám předvedli kvalitu, na kterou jsme nebyli schopni nijak reagovat a naprosto zaslouženě vyhráli naštěstí “jen” šestigólovým rozdílem.

Baška vs. Raškovice 0:6 (0:3)

Sestava Baška: Kimla - Škola, Vavřík, Baran Dav. (46’ Baran Dom.), Horňák (73’ Klimunda) - Křenek M., Lys, Novák (73’ Pavlík), Kocúr - Sloboda (64’ Malchárek), Dobiáš (64’ Třeštík) - Trenér: Josef Ručka

Sestava Raškovice: Pešák, Birčák (84’ Parma), Žáček, Vojkovský, Koloničný, Preči, Tobiáš (79’ Ruml), Kožar, Kacíž, Janošec - Trenér: Zdeněk Skotnica

Branky: 26’ Škola vl.; 33’, 43’ Preči; 49’ Tobiáš, 72’ Papaj