TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Petrovice v Bašce vyhrály

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali v té době třetí tým tabulky, hráče Interu Petrovice. Papírově silnější tým budil respekt, ale začíná se od nuly. Bašťanští do zápasu vstoupili aktivně a již ve třetí minutě se Dobiášovi naskytla zajímavá příležitost, kterou ale na poslední chvíli hostující obránce odvrátil. Podobná situace se stejným výsledkem se pak o dvě minuty později opakovala i v našem brankovišti. Svižné tempo utkání pokračovalo, ale k zajímavějšímu momentu došlo až v 17 minutě, kdy po přímém kopu Bašky, vyskočil míč brankáři Petrovic z ruky a měl co dělat, aby jej před dotírajícími útočníky schoval do náruče. Ve dvacáté minutě dostal míč do běhu mezi obránce Sloboda a už pelášil na branku. Stopku mu vystavil poslední bránící hráč. I když se všichni v areálu divili, píšťalka pana rozhodčího zůstala němá. No nic, jedeme dále. Jen o 2 minuty později měl velkou šanci na kopačce Roman Kocúr. Jeho snaha přelobovat vyběhnutého hostujícího brankáře, skončila mimo tři tyče. Baška hrála s velkou chutí a její tlak na soupeře znamenal chyby v obraně. Z jedné hostujícím hráčům řádně zatrnulo. Nepřesnou střelu Matěje Křenka chtěl petrovický obránce razantně odkopnout do bezpečí. Nákop to byl slušný, jen ten míč asi chtěl odkopnout jinam než nad vlastní branku. Na ukazateli byla 34 minuta. Na polovině hřiště byl náš hráč faulován, přesto se míč odrazil do výhody našeho týmu. Po přihrávce pak dostal balón za obranu do náběhu Sloboda a mohl jít sám na brankáře. Mohl, ale nešel. Píšťalka k údivu všech akci zastavila a pan rozhodčí vrátil míč na polovinu, abychom mohli rozehrát ten po několika vteřinách odpískaný faul. No nenaštvalo by vás to? Zbylé minuty prvního poločasu se pak již odehrály bez vyložené šance. Průběh nám dával dost velkou naději na příjemný výsledek.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji. V 50 minutě po nepřesné rozehrávce se míč dostal k hostujícímu útočníkovi. Prudkou ránu z poza velkého čtverce ale brankář Řízek lapil. O minutu později se ke krásnému voleji dostal petrovický útočník. Rána mu sedla, jen postrádala správný směr. O další minutu později jsme pro změnu nevyužili obrovsou šanci my. Třetí dnešní náběh za obranu Lukáše Slobody skončil po dlouhé kličce brankáři mimo střelecký úhel a následná vracečka již pak našla jen dobíhající hostující obránce, kteří míč uklidili do bezpečí. 55 minuta. Bašťanský obránce fauloval v nebezpečném prostoru před naší šestnáctkou. Nepříjemná situace. O to nepříjemnější, když rozhodčí vytahuje žlutou kartu. Jenže ta nesměřuje k viníkovi faulu, ale Lukáši Vavříkovi, který tím viníkem nebyl. Nikdo v tu chvíli nechápe důvod a z úst rozhodčího přijde vysvětlení, že zvedl ruce a zcela bez emocí řekl, že to snad ani faul nebyl. Takže žlutá za kecy. Pro Lukáše druhá žlutá v zápase a tedy červená. Dost přísné vyloučení … a obrovský zásah do jinak zajímavého utkání. Velké poděkování patří našim hráčům za to, že i přes takto frustrující moment a následné oslabení chtěli dál hrát a porvat se o nějaký ten bod. Do 72 minuty nebylo příliš poznat, že hrajeme v 10, jenže rozhozená obrana v tu chvíli nezachytila rychlou rozehrávku z poloviny hřiště na rozběhnutého Chmelaře, který s naprostým přehledem uklidil k tyčce a dostal petrovické do vedení. Těžký okamžik jsme neustáli a jen o čtyři minuty později nás petrovičtí v obraně doslova rozebrali. Petrovický Horák nabíhal na zpětnou přihrávku a zvýšil vedení. Dvoubrankové vedení petrovických hráčů bylo pro bašťanské již těžkým soustem. Ne, že bychom se nesnažili ohrozit branku hostů, ale ani střela Petra Mroviece, ani střela Romana Kocúra, která skončila na spojnici tyčí se neujala. Hosté si vítězství uhlídali, i přes to že jim ve výhodě opět pan rozhodčí zbytečně zastavil hráče, který běžel sám na našeho brankáře pro obyčejný faul u pomezní čáry. Petrovické de facto snad může z tohoto zápasu mrzet jen ta zbytečná červená karta v poslední minutě utkání.

Co napsat na závěr. Všichni fotbalisté tu situaci znají. Situaci, kdy se proti papírovému favoritu snažíš a na hřišti rozhodně nejsi horším týmem. Situaci, kdy naděje na dobrý výsledek se změní v pocit frustrace. Troufám si říct, že přes přísné vyloučení jsme do obdržené branky byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Přiznám se. I po dvou dnech ve mě čpí z tohoto utkání pachuť a zloba. Zloba na člověka, který nejspíš nepochopil, že o něm by to setkání dvou týmů být nemělo. Přesto, fotbal se hraje na góly. Petrovičtí vstřelili dvě branky, které byly nádherné. My žádnou. Soupeři k vítězství gratulujeme.

Baška vs. Inter. Petrovice 0:2 (0:0)

 

Branky: 72’ Chmelař D. (0:1), 76’ Horák (0:2)

Karty: 10’ Ručka, 40’ a 55’ Vavřík, 75’ Baran Dav. - 35’ Sznapka, 50’ Brzóska, 69’ a 89’ Fic

Sestava Baška: Řízek - Klimunda (85’ Baran Dom.), Vavřík, Ručka (74’ Kautský), Baran Dav. - Lys, Kocúr, M. Křenek, Třeštík - Dobiáš (22’ Mroviec P.), Sloboda - Trenér: Josef Ručka

Sestava Inter Petrovice: Chmelař P - Fic, Šťastný, Sznapka, Lukosz - Kačinský (72’ Stemon), Martikán, Brzóska, Chmelař D. - Horák, Pavlica (52’ Varga) - Trenér: Vladimír Hanusděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 14. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Věřňovice 3:4

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 13.08. | 17:00

TJ Petřvald : TJ Sokol Baška

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
     
  Baška  
     

 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist