Druhá půle rozhodla

Baška vs. LOKO Petrovice B  8:1 (1:1)

Bašku čekalo utkání pravdy, řada fanoušků byla zvědavých jak si poradí hráči Bašky s týmem Lok. Petrovice B, který je také bez bodu. Počasí fotbalu opět přálo, tak si to mohli všichni řádně užít. Mužstvo Bašky nebylo opět kompletní, tak jako v předchozím utkáních. Mrzí především dlouhodobá zranění středních záložníků Michálka a Mroviece J. Navíc nebyli k dispozici Sloboda, Klimunda, Baran David, Malchárek, Řízek. Trenér Ručka tak na lavičku náhradníků povolal dorostence Černého a Szabolta. I přes tyto ztráty chtěli hráči urvat první 3 body v 1.B třídě.

Na hřišti bylo rušno hned od začátku, neboť hned v úvodu mohl poslal hráče Bašky do vedení Michal Dobiáš, který přišel před sezónou posílil útočnou sílu Bašky. Svou šanci však neproměnil, a tak stejně jako v předchozích domácích utkáních Bašky, udeřilo na druhé straně a soupeř se po proměnění své první šance dostal do vedení. Centr z levé strany se přes obránce Bašky a brankáře Kimlu dostal až na hlavu hostujícího Šustera, který hlavičkuje na vzdálenější tyč a dostává hostující Petrovice do vedení. Takový úvod si nikdo z domácích nepřál a mužstvo bylo na chvíli vývojem zaskočeno. Spoustě bývalých hráčů v té době cukaly nohy a při sledování dalšího průběhu 1. poločasu, by nejraději vběhli na hřiště a změnili styl hry a především stav utkání. Baška do poločasu mohla skóre obrátit. Velkou příležitost změnit skóre měl domácí Horňák, který se rozběhl a utekl po právé straně, svou příležitost ovšem zaskočil jen střelou do břevna. Vyrovnání se Baška dočkala ve 21.minutě, když se Baška dostala do brejku po předešlém rohu Petrovic. Další velkou příležitost zahodil domácí kapitán Lys, který opět neproměnil svůj samostatný nájezd na hostujícího brankáře Valčíka.

Druhý poločas začal výborně pro domácí tým, když hned svou úvodní šanci Baška proměnila ve vedení. Po pravé straně zatáhl míč aktivně hrající Horňák a jeho centr na zadní tyč si zpracoval domácí Dobiáš, poté se zbavil hostujícího obránce a jeho střela skončila za zády hostujícího brankáře. Domácí tým byl nadále aktivní a neustále ohrožoval branku Petrovic. Za malou chvílí Baška navýšila své skóre na 3:1 – to se trefil poprvé během svého angažmá v Bašce Třeštík, který zakončil předchozí střelu Kocúra, kterou vyrazil hostující brankář Valčík. Hosté poté odešli celkem fyzicky a byli jako na kolotoči při dalších akcích Bašky, která své akce rozvíjela především přes krajní borce – Horňáka a Kocura. Ke slovu se v dalších minutách dostal především domácí kanonýr Dobiáš, který fanouškům předvedl ještě další své tři branky. Ať už zakončoval po brejku a samostatném průniku, anebo po chytrém obstřelení z šestnáctky. Fanouškům se musely jeho branky líbit a to zdaleka nebyl ještě konec. Svou druhou branku přidal Patrik Třeštík v 73. minutě, když zužitkoval zpětnou přihrávku pod sebe od Dobiáše. Baška vystřídala a na hřiště se dostali domácí dorostenci Černý a Szalbot. Prvně jmenovaný nahradil v útoku hrajícího Petra Mroviece a hned po svém nástupu se dostal do nadějných příležitostí. V 86. minutě se dostal k parádnímu zakončení také domácí Kocur, který pěkně proháněl své protihráče v průběhu druhé půle. Při jednom jeho průniku se po obejíti hostujících hráčů dostal do šestnáctky hostů a následně svůj průnik zakončil střelou pod břevno. Baška tak v 86.minutě vedla už 8:1. Namlsaní fanoušci začali skandovat pověstných „deset, deset“. K tomu nebylo domácí družstvo až tak daleko, neboť navýšit skóre mohl domácí Černý, který přízemní centr z levé strany přestřelil z bezprostřední blízkosti.

Baška tedy konečně, i když ne v kompletním složení dnes dokázala vyhrát a snad si tím navýšila trochu sebevědomí pro další utkání, které sehraje na půdě Vendryně, které patří 2.místo tabulky 1B třídy skupiny C.

Góly: 21. M. Dobiáš , 47. M. Dobiáš , 53. P. Třeštík , 61. M. Dobiáš , 67. M. Dobiáš , 73. P. Třeštík , 80. M. Dobiáš , 86. R. Kocúr - 6. P. Šuster

TJ Sokol Baška: F. Kimla - T. Podžorný, M. Dobiáš, M. Lys, R. Kocúr - F. Žilavý , P. Mroviec (69. V. Černý) , L. Vavřík , T. Horňák, A. Kautský (75. D. Baran) - P. Třeštík (75. P. Szalbot)

TJ Lokomotiva Petrovice B: L. Valčík - P. Láznička, M. Škuláň (63. R. Melichárek, R. Kučera, P. Bernatík - J. Giňa (86. D. Melichárek) , J. Samuhel , P. Niemiec (63. J. Voborník) , D. Krul (26. P. Mazurek) - F. Krajčík (73. D. Melichárek) , P. Šuster

ŽK: 52. M. Dobiáš , 75. V. Černý , 80. M. Lys - 56. P. Láznička .

Místo: Baška.