TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Domácí prohra s Petřvaldem

V druhém zápase jsme na domácím hřišti přivítali hráče TJ Petřvald. Tým, se kterým jsme letos v rámci přípravných utkání vyhráli 4:1 předvedl, že se na soutěžní utkání umí dobře připravit a jarní domácí prohru nám vrátil.

Začátek utkání se nesl ve svižném tempu. Tak svižném, že již v šesté minutě jsme lovili míč ze sítě. To, když po rohu naši obránci nechali neatakovaného petřvaldského Budinu hlavičkovat k tyči. Vsítěná branka hostující hráče uklidnila a před námi bylo opět dotahování a útočení do plných. Ne, že by to nešlo. Slobodova rána z poza 16 byla parádně nachystána, ale teč obránce míč hodně zbrzdila. Ve 24 minutě se Kocúr krásně protáhl středem hřiště. Vybídnul nabíhajícího Slobodu, který ale na míč o pověstný chlup nedosáhl. V opačném případě mohl jít sám na brankáře. Pro Bašku velká škoda. Jen o minutu později to vzal na sebe Kocúr, ale jeho petelici golman chytl. Asi největší šanci na srovnání měl mladý Adam Kautský. Po přímém kopu se různými odrazy před něj dokutálel míč, který bohužel v náběhu napálil jen do boční sítě petřvaldské branky. Na bašťanských byla chuť po vyrovnání patrná. Ve 31 minutě Sloboda doběhl dlouhý nákop za obranu. Protáhl se k šestnáctce, ale rána mířící na vzdálenou tyč postrádala přesnost. O další tři minuty později pak mohl po pěkném zpracování a obtočení se s míčem vystřelit nováček v týmu Michal Dobiáš. Jeho ránu ze vzdálenosti pokutového kopu ale obrana zblokovala. Domácí tlak rozčísl rychlým brejkem hostující hráč, který prošel přes půl hřiště. Odcentroval před bašťanskou bránu, kde přesně našel svého útočníka. Ten však halfvolejem netrefil bránu. A o chvíli později jsme čelili další velké šanci. Hostující útočník doslova vlétl do naší rozhozené obrany a prudkou ránou jen těsně minul šibenici. Do třetice nám zatrnulo při hlavičce hostující útočníka ve 40 minutě. To se divákům předvedl krásným zákrokem další nováček v týmu, brankář Jakub Řízek. Štěstí v neštěstí jsme pak měli krátce před ukončením poločasu. Baran poslal nechtěně nakopnutý míč na břevno vlastní brány. Všem zatrnulo o to více, když se míč odrazil na hlavu dobíhající hostujícího hráče. Následná hlavička šla ale mimo naše tři tyče. První půli jsme tedy prohráli 0:1.

Do druhé půle Baška doslova vlétla na soupeře. Snaha o vyrovnání byla obrovská a otevřený styl hry sednul i hostujícímu týmu. Šance ke vstřelení branky tak byly vidět na obou stranách, ale tu největší měl na kopačce domácí Malchárek. Bohužel svůj samostatný náběh na petřvaldského brankáře nezvládl a míč poslal vedle tyčky. Tak se opět potvrdilo zlaté pravidlo. Nedáš - dostaneš. V 58 minutě jsme nechali hostující útočníky doslova vlétnout do pokutového území. Od brankové čáry pak přišla krásná zpětná přihrávka na dobíhajícího petřvaldského Kostku a ten nikým neatakován chladnokrevně zavěsil. Druhý gól do naší sítě se ukázal být pro naše šance zvrátit zápas konečnou. Od té doby pak již hráli a hrozili jen hosté. Jakékoli naše snahy končily před šestnáctkou soupeře. Naopak jsme mohli být rádi, že soupeř nepřidal další branky. A šance na to hostující hráči měli. Jen špatnou kvalitou zakončení petřvaldských hráčů tak skočil zápas nakonec dvougólovým rozdílem.

V dalším zápase zajíždějí naši hráči do Nýdku, který je v tabulce se ziskem dvou bodů na 11 místě.

Baška vs. Petřvald 0:2 (0:1)

Sestava Baška: Řízek - Vavřík, Baran, Podžorný (70’ Ručka), Žilavý, Horňák - Kautský (46’ Malchárek), Třeštík, Kocúr, Sloboda (63’ Černý), Dobiáš

ŽK: Žilavý - Cudrák, Marek, Budina

Branky: 6’ Budina (0:1), 58' Kostka (0:2)

Trenér: Josef Ručka

Vedoucí družstva: Tomáš Kautskýděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist