TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Stará Bělá prokázala svou kvalitu

V posledním utkání turnaje – Bustan Cup nastoupilo družstvo Bašky proti vítězi a jasně nejlepšímu týmu turnaje Staré Bělé. Ta pod vedením trenéra Lišaníka předváděla po celou dobu turnaje kombinační a pěkný fotbal. Určitě by tento tým v nové sezóně neměl hrát o sestup v I. A třídě. Pro Bašku to byly určité cenné zápasy, aby si udělali představu o výkonnosti mužstev hrajících vyšší soutěže. Snad pomohly také získat další zkušenosti hráčům a také odhalení chyb, které dělali.

Začátek utkání vyšel lépe hostující Staré Bělé, která se dostala v 5. minutě utkání do vedení, když využila hrubky po špatné nahrávce v obraně Bašky. Hrálo se v celku svižném tempu a Bělá měla víc míč na svých kopačkách. Ale postupem času se i Baška dostávala k brance hostů. Sváděly se boje ve středu hřiště. Při vyhraných soubojích pak Bašce chyběla v některých momentech přesnější finální přihrávka. Ale přece jen se povedla jedna kolmice na rozběhnutého Kocúra, který svůj průnik z křídla dokázal proměnit na vzdálenější tyč a vyrovnat. S tímto stavem se hosté samozřejmě nechtěli smířit a tak opět vrhli všechny své síly do útoku. Jejich příležitostí ovšem zlikvidoval výbornými zákroky Platoš v brance Bašky. Hráči Bašky se snažili odpovídat rychlými protiútoky, měli možnost odpovědět, ale své příležitostí Křenek ani Šponiar nezakončili přesně. V další velké příležitostí na konci první půle se ocitl Mroviec, když dostal pěknou přihrávku pod sebe, ale svou střelu poslal vysoko nad bránu Staré Bělé. Hosté ze Staré Bělé měli v první půli více rohových kopů a ten poslední před odchodem do kabin se jim podařilo zužitkovat a prostřelit Platoše mezi nohama.

Druhý poločas začal jasně v režii Staré Bělé a brankář Platoš se pořádně zapotil. Ani řada jeho dobrých zákroků, však nedokázala odolat navýšení skóre ve prospěch hostujícího týmu. Baška opět jako v předešlém utkání neměla dobrý vstup do druhé půle. Hráči kupili chyby a působili místy bezradně. To se projevilo nárustem skóre ve prospěch Bělé až na 6:1. Bašce se podařilo ke konci utkání přeci jen vstřelit ještě 2 branky, ale na druhé straně také 2 branky inkasovat. Takže utkání skončilo výhrou Staré Bělé 8:3.

Baška tak skončila v turnaji na 3 místě za Starou Bělou a Fryčovicemi, před čtvrtou Ostravou-Jih. V turnaji vyhrála oba zápasy s Ostravou-Jíh (9:3; 7:3), s Fryčovicemi jednou výhrou na penalty po remíze 4:4, druhé utkání prohráli 2:4. A s vítězem turnaje Starou Bělou prohráli 1:4 a 3:8. Turnaj ukázal, že Baška branky střílet umí, ale také jich vcelku dost dostala. V zápasech neměli dobré nástupy do začátku, případně druhého poločasu. To by mělo být poučením před začátkem nové sezóny OP, který bude rozlosován 20.7.

BAŠKA vs Stará Bělá 3:8 (1:2)

Branky: Sloboda 2, Kocúr

Sestava: Platoš (75. Prášil) – Horňák, Vavřík, Kaňák, Michálek – Lys, Mroviec, Šponiar, Kocúr – Sloboda, Křenek

Střídali: Žilavý, Kautský, Třeštík

Trenér: Josef Ručka