Turnajová prohra s Fryčovicemi

V sobotu sehrála Baška předposlední utkání v rámci turnaje Bustan Cupu proti celku Fryčovic. Domácímu mladému týmu z Fryčovic patřil začátek utkání, kdy měli víc na svých kopačkách a zkoušeli bašťanskou obranu. Zadní formace Bašky, hrála opět v jiném složení (absence Barana, Vavříka), takže trenér Ručka si mohl vyzkoušet další hráče na postech stoperů. Domácí měli v 5. minutě první příležitost, kdy kopali rohový kop. K míči se dostal volný fryčovický hráč, ale jeho hlavička neměla razanci a šla mimo branku. Další příležitost měly Fryčovice v 8. minutě, když domácí hráč vystihl malou domů, naštěstí byl vytěsněn brankářem Prášilem mimo střelecký úhel. Baška nadále hrála nepřesně a kazila přihrávky. Po rozehrání z pětky na střed hřiště, se míč vrátil zpět do šestnáctky Bašky, kde domácího hráče neuváženě a zbytečně fauluje Kaňák a rozhodčí Galásek píská penaltu. To běží 11 minuta a domácí se dostávají do vedení 1:0. Chvíli na to domácí ještě zahrozí po rohu Bašky, když se dostanou do rychlého protiútoku, který končí střelou do boční sítě. Baška se pomalu probouzí a začíná víc kombinovat a ohrožovat domácího brankáře. V řadě za sebou přihází dvě možnosti Bašky v průběhu dvou minut, nejprve průnik Quitta a jeho zpětnou nahrávku zakončuje Mroviec vedle. Následně získá míč Křenek, pošle kolmici na Lyse, který se dostane do šestnáctky a krásně vystřelí. Domácí gólman ovšem střelu vyráží na roh. Tato pasáž prvního poločasu patří Bašce, která má další příležitosti – Křenek vyzkouší pozornost domácí brankáře střelou zpoza šestnáctky a za další dvě minuty po průniku Lyse a jeho přihrávce na Křenka, končí míč z kopaček Křenka z boku na tyči domácí branky. Odměna za zlepšenou hru a úsilí přijde ve 27. minutě, kdy se Baška kombinačně dostane pár metrů před šestnáctku domácích, kteří se dopustí faulu. Baška rychle rozehraje na rozběhnutého Horňáka, který po vniknutí do šestnáctky předloží přihrávkou pod sebe míč na Mroviece, kterému se podaří prostřelit blokující domácí včetně brankáře. Je vyrovnáno 1:1. Baška nadále pokračuje ve své hře a drží míč víc na svých kopačkách. Do šance se při postupném útoku dostal z pozice krajního obránce Michálek, ovšem jeho střelu opět vyráží domácí gólman na roh. Fryčovice mají svou možnost ve 34. minutě, ale končí také rohovým kopem. Bašce se nepodařilo navýšit svůj náskok ani z následujících možností Křenka a po rohu nakrátko střelu Kocúra fryčovický gólman vyráží a následnou dorážku Lys přestřeluje. A tak jak to tak bývá, nedáš – dostaneš, platí i nyní. Fryčovice nabídnutou příležitost využijí, střední záložník domácích projde přes dva bašťanské a pěknou kolmici vyšle do šestnáctky svého útočníka, který střelou po zemi na vzdálenější tyč kolem vybíhajícího brankáře Prášila posílá domácí tým Fryčovic opět do vedení 2:1. V závěru první půle ještě střílí Kocúr z boku po jeho průniku po lajně a Horňák hlavičkuje mimo po trestném kopu Bašky.

Začátek druhého poločasu zase patřil domácím Fryčovicím, kdy měli několik závarů v šestnáctce Bašky. Naštěstí neměli také střelecké kopačky a své možnosti neproměnili. V 52.minutě měli možnost opět pokutového kopu, který byl znovu po zbytečném faulu Bašky. Tentokrát jej neproměnili a domácí hráč netrefuje vůbec branku a posílá míč mimo ní. Nadále pokračuje trochu chaotická hra Bašky v zadních řadách, nedokážou udržet míč vpředu. A tak přichází trest a Fryčovice zvyšují na 3:1. Přece jenom pak se už i Baška dostane k domácí brance. Asi 15 min před koncem to trochu zdramatizuje Šponiar, který krásnou střelou k tyči zpoza šestnáctky sníží na 3:2. Baška se pokusí ještě s výsledkem něco udělat a přechází na hru s 3 obránci a 3 útočníky. Všechnu snahu, ale zhatí domácí hráči, když využijí rohový kop 3 minuty před koncem. Takže utkání končí výhrou Fryčovic 4:2. Baška dnes měla špatné začátky v obou poločasech, kdy je domácí přehrávali a až s postupem času se Baška dostala do utkání. To by měla zlepšit. V posledních utkání turnaje budeme hrát s vítězem turnaje Starou Bělou hrající I.A třídu.

FRYČOVICE vs. BAŠKA 4:2 (2:1)

Branky: 27. Mroviec, 74. Šponiar

Sestava: Prášil – Horňák, Kaňák, Žilavý, Michálek – Lys, Mroviec, Šponiar, Kocúr – Quitt, Křenek

Střídali: Klimunda, Kautský, Sloboda, Třeštík

Trenér: J. Ručka