TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Start letního turnaje Baška zvládla

Jsou to 3 měsíce, kdy skončila zimní příprava na vrchol sezóny. Turnaj o postup do 1.B třídy. Příprava trenéra Jana Šponiara byla kvalitní a i úspěšná. Leč stalo se to, co se stalo a všechna snaha přišla vniveč. Je začátek června a naši fotbalisté začínají přípravu na nový ročník. Jaký bude formát nového ročníku se definitivně dovíme na konci června. Z naší strany se stejným cílem. Porvat se o první příčky a bojovat o postup do 1.B třídy. Příprava odstartovala 4. 6. a na prvním tréninku se hlásilo 18 hráčů. K nim se připojil i nový hlavní trenér. Tím se stal Josef Ručka, který tak u mužů nahradil Jana Šponiara, jemuž za poctivě odvedenou práci děkujeme a přejemu mnoho štěstí v jeho dalších krocích.

Hned v sobotu 6.6.2020 přišel ostrý start do nové sezóny. Evidentně i jiným klubům chyběl fotbal, a tak se Fryčovice rozhodly uspořádat turnaj 4 mužstev. V zimním poháru jsme vypadli právě s týmem Fryčovic, ale možná dojem z naší hry upoutal vedení Fryčovic a ti nás pozvali do této čtveřice. Zbylé dva týmy jsou Stará Bělá a Ostrava-jih. Turnaj se hraje každý s každým na domácím i venkovním hřišti. To se u nás trochu zkomplikovalo neboť na našem hřišti je čilý stavební ruch a nemůžeme použít náš trávník. Po domluvách budeme hrát buď ve Fryčovicích nebo u soupeře. Našim prvním soupeřem bylo mužstvo Ostrava-jih. Použiji větu, kterou jsme často slyšeli z úst trenérů první české fotbalové ligy před startem dohrávky. "Nevíme jak na tom jsme, 2 měsíce jsme nehráli zápas". Většina hráčů se připravovala individuálně, později ve skupinkách. Jaký byl výsledek snažení? Horké skoro letní počasí s neznámým soupeřem. Hned po úvodním hvizdu se klasicky rozběhl Kocúr a z boku si to namířil na branku. Ve velké šanci nedal. O půl minuty později se hra dostala na naší polovinu a domácí kopali roh. Ideální centr na hranici malého vápna si našel volný hráč a hlavou pod břevno nedal Platošovi šanci 1:0. V deváté minutě se domácí dostali k dalšímu centru z boku. Opět volný hráč prudce hlavičkuje, ale tentokrát Platoš bravůrně chytá. O chvíli později si vybral slabší chvilku Klimunda a malou domů namazal domácímu forwardovi. Brejk však Platoš včasným vyběhnutím zmařil a umístěnou střelu vyráží pryč. O další chvíli domácí hráči rozebrali bašťanskou obranu a přihrávka před prázdnou branku nemohla skončit jinak než v síti 2:0. V 16. minutě se rozeběhl z vlastního pásma Horňák a sprintem po kraji hřiště utekl všem. Milimetrový přízemní pas si našel dobře postavený Kocúr a snižuje do prázdné na 2:1. Ve 26. minutě si neobratně počínal Baran a těsně v pokutovém území nechtěně podkopl protihráče. Nařízená a proměněná penalta zvyšuje skóre na domácí tabuli 3:1. Baška se však nechtěla dát a zhruba od této doby začínala přebírat otěže zápasu. V 31. minutě Lys se perfektně vyhnul ofsajdové pasti, v běhl z boku do 16-tky a mířenou střelou trefuje vzdálenější tyč. Dobíhající Michálek však skoro odkrytou branku těsně minul. V 35. minutě Sloboda zahrává roh a nachází na vzdálenější tyči Lyse. Zakončení ze zadních pozic prošlo celou šířkou malého vápna a zapadlo do branky. Baška snížila na 3:2. Ve 42. minutě si vyzkoušel svou oblíbenou disciplínu Sloboda. Nájezd na brankáře. Brankář však do poslední chvíle vyčkával a pokus o zakončení se mu podařilo lapit do rukavic. Ve 44. minutě pěkná kombinace Bašky. Ze středu za obranu do kraje, následné vběhnutí do 16-tky a prostrčení do druhé vlny. Nabíhající Michálek však opět nevyzrál nad brankářem a z penalty trefuje jen jeho prostor. Poločas tedy vyšel lépe domácím, kteří hned v první minutě skórovali. Baška od 30. minuty začala hrát svou hru a pomalu začala náskok snižovat.

Druhý poločas chtěli hosté co nejdříve vyrovnat. A to se taky podařilo. Ve 49. minutě Šponiar uloupil míč a proniknul do domácího pokutového území. Zkušeným okem ještě zahlédl z druhé vlny nabíhajícího Horňáka. Ten nekompromisně prostřeluje vše v cestě 3:3. V 51. minutě Baška strhla vedení na svou stranu. Křenek obelstil několik hráčů, navedl si na střed a z 20m trefuje přesně k tyči 3:4. Poté ještě zahrozili domácí brejkem a střelou mimo tři tyče, ale to bylo od Ostravy vše. Baška byla na koni, domácím odešly síly a prakticky se již hrálo na jednu branku. Kocúr si několikrát říkal o pas za obranu. Jednou se mu povedlo se dostat až před brankáře, ale střela minula tyč. Další obrovská šance vznikla po průniku Lyse po kraji a přesném centru do nebezpečného území. Překvapený Sloboda však ze tří metrů trefuje břevno. Další brejk Slobody na brankáře končí nepřesnou přihrávkou do lepšího prostoru. V 81. minutě si už zlepšuje náladu a po dalším brejku trefuje podél brankáře a Baška odskakuje na 3:5. Sloboda zřejmě při chuti si z domácí obrany dělá startující bloky. Za obranu se valí jeden pas za druhým a Sloboda buď trefuje tyčku nebo ho zastaví ofsajd nebo špatné zakončení. V 84. minutě se hra přenesla k rohovému praporku. prudký centr po zemi si našel Kocúr a patičkou zvyšuje na 3:6. V 86. minutě další brejk, tentokrát Kocúr unikl ofsajdové pasti a nájezd proměnil z přehledem. 3:7. V závěru se ještě dvakrát prosadil do prázdné Sloboda a stanovil konečný výsledek na 3:9 pro Bašku. Domácí od druhé půle prakticky vyklidili hřiště a nabídli Bašce možnost otočit zápas, ale i zastřílet si.

Vstup do turnaje je to určitě krásný, ale je třeba si přiznat, že tři góly jsme si vlastně dali sami. To se nemusí s jiným soupeřem vyplatit.

Ostrava-Jih vs. Baška 3 : 9 (3:2)

Branky Bašky: L. Sloboda 3 , R. Kocúr 3 , M. Lys 1 , T. Horňák 1 , J. Křenek 1

Hodnocení trenéra Josefa Ručky: "Jsem rád ,že nám vstup do turnaje vyšel jasnou výhrou. Věřím, že naše hra se bude s přibývajícími zápasy nedále zlepšovat."děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 25. kolo

TJ Sokol Dobrá : TJ Sokol Baška 0:1

Mladší žáci | 13. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Mosty 4:1

 

příští kolo

Muži 10.06. | 17:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Mladší žáci 07.06. | 16:00

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška

St. přípravka 07.06. | 16:30

TJ Sokol Ostravice : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka A 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Sedliště

Ml. přípravka B 07.06. | 18:00

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice

Aktuální umístění

Kompletní tabulka mužů ZDE

1 Petřvald 47
2 Oldřichovice 44
3 Věřňovice 43
4 Sedliště 41
5 Vendryně 41
6 Baška 38
7 Hnojník 36
8 Baník Orlová 33
9 Lískovec 32
10 Inter. Petrovice 32
11 Dobrá 31
12 Nýdek 27
13 Horní Žukov 22
14 Dětmarovice 14

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist