TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Příprava na zajímavé jaro

Podzimní plán bašťanských fotbalistů splněn. Na jaře si zahrají o postup do I.B třídy. Nový systém v podobě takového „finálového turnaje“ slibuje tuhý boj o několikaleté přání mnoha našich fotbalistů. Od toho se také odvíjí zimní příprava pod vedením trenéra Jana Šponiara. Nepříliš oblíbený dril odstartoval již 18.1.2020. Do konce února budou mít hráči v nohách 15 tréninkových jednotek. Nepříliš zimní, bahnivé, počasí přeje disciplínám napomáhajícím nabírání svalové hmoty a následně fyzické kondice. Někdy klukům vůbec nezávidím, o to si více cením, že nikdo nic nevzdává a každý se snaží dát do toho maximum.

Nejen z běhání je fotbalista živ, důležitá je rovněž zápasová praxe. Po třech týdnech běhání a posilování nás konečně čekalo i vysněné přátelské utkání. V neděli 9. února jsme nastoupili proti Sedlištím, které jsou účastníkem I.B třídy. Bašťanští, evidentně natěšeni na balón, se hned v úvodu prosadili. V první minutě narazil Sloboda do 16-tky Kocúrovi a ten prostřelil brankáře soupeře. Baška vedla 1:0. Následně jsme dali sedlišťským možnost vyzkoušet si technickou disciplínu. Přímý kop z 18 metrů. Střelu mířící do šibenice výborně vytěsnil Platoš. O deset minut později se situace opakovala. Přímý kop ze stejné vzdálenosti opět Platoš skokem vyrazil mimo tři tyče naší branky. Po těchto dvou ohroženích převzala iniciativu opět Baška, která si vypracovala několik zajímavých příležitostí. Velice agilní Lukáš Sloboda ve velkém vápnu nahrával do lepší pozice spoluhráči, ale obrana soupeře na poslední chvíli zabránila zakončení. O chvíli později se probojoval štírek Kocúr do pokutového území, nesobecká nahrávka do náběhu spoluhráčům však byla zblokována, nicméně tak nebezpečně, že brankář tak tak vyškrábl míč mimo tři tyče. Ve 40. minutě to bylo již o dvě branky. Opět Kocúr nebojácně rozkmital nohy a projel vším co mu stálo v cestě. Střelou k tyči nedal podruhé brankáři šanci.

V druhém poločase poslal do hry nové hráče a musely se tak vystřídat některé posty. Tempo z první půle trochu opadlo, ale to bašťanům nevadilo. I nadále byli při chuti. V 73. minutě Michal Lys unikl ofsajdové pasti a nájezd na gólmana vyřešil střelou pod padajícího brankáře a zvýšil na 3:0. O minutu později si tu samou situaci pohlídal také Sloboda a odměnou mu byl osamocený nájezd na brankáře Sedlišť. Tentokrát řešením nebyla střela, ale blafák na penaltě a zakončení do prázdné. 4:0. V 75. minutě se připomněly i Sedliště. Oku lahodící souhra po lajně a následná kolmice na malé vápno. Nikým nehlídaný útočník však nepochopitelně přestřelil. Co se nepovedlo jednou, povede se příště. Podobná situace po lajně o pár chvil později již soupeři vyšla. Špatnou rozehrávku naší obrany vystihl soupeřův hráč, nabídl ukázkový pas před malý čtverec a v tu chvíli Baran v brance neměl šanci. 4:1. Bašku to však nepoložilo. V 80 minutě zaběhl za obranu opět Kocúr, zatáhl po lajně až do 16-tky a nahrávkou pod sebe vybídl Pepu Michálka ke skórování do prázdné soupeřovy svatyně. 5:1. O chvíli později minutě se po kombinaci před 16-tkou dostal k míči Quitt, který jej uklidil do prázdné branky totálně rozložené obrany soupeře. 6:1. Drtivá 15-ti minutovka v závěru rozhodla o vysoké výhře Bašky a to ještě nebyl konec. Před konečným hvizdem se stihl podruhé prosadit Michálek a svou konečný stav utkání uzavřel Adam Šponiar. 8:1.

Baška vs. Sedliště 8:1 (2:0)

hráči: Baran D., Boháč M., Horňák T., Kaňák J., Klimunda T., Kocúr R.(2x), Lys M.(1x), Michálek J.(2x), Platoš R., Quitt T.(1x), Sloboda L.(1x), Šponiar A.(1x), Vavřík L., Ručka J.

trenér: Šponiar Jan

vedoucí týmu: Boháč T.

 

Po tří týdenním běhání a nabírání kondice šla z týmu cítit enormní chuť zahrát si fotbal. Přejeme našim hráčům, aby je tato chuť neopouštěla ani v následující fázi přípravy. Aby zimní dril a odehraná přátelská a pohárová utkání splnil svůj účel a hlavně, aby se hráči dokázali poučit z chyb a všechno pozitivní si přenesli do jarní části soutěže, kdy budeme bojovat o postup. Sportu zdar a bašťanskému fotbalu zvláště.

 

HERNÍ PLÁN PŘÍPRAVY

9.2.2020 Baška vs. Sedliště: 8:1 (UT Stovky FM)
16.2.2020 Baška vs. Palkovice: 6:1 – pohárové utkání (UT Stovky FM)
22.2.2020 Baška vs. Kozlovice – 2:1 – pohárové utkání (UT Stovky FM)
1.3.2020 Baška vs. Fryčovice - 3:5 - pohárové utkání (UT Stovky FM)
7.3.2020 Baška vs. Nýdek – 16h – přátelské utkání (UT Stovky FM)děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist