TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Roli favorita jsme v Kunčicích zvládli

Další kolo zajížděla Baška do Kunčič pod Ondřejníkem, kde jeli potvrdit své postavení v tabulce a navýšit bodový stav. Počasí hráčům přálo v podobně slunečného dne babího léta, horší už to bylo s hřištěm, jehož terén nebyl nejrovnější a tak byla ztížena kombinační hra. Další menší nepříjemnosti bylo, že Baška neměla k dispozici na utkání brankáře. Ale role se velmi dobře chopil Tomáš Boháč jako univerzálně zastupující hráč a utkání dokončil bez obdržené branky!

Na začátku utkání se Baška seznamovala s terénem, jak již bylo psáno a tak první příležitost měli domácí, kteří hned v 2.minutě po centru z boku překopli bašťanskou branku. Hra byla zpočátku nepřesná v první čtvrthodině, která skončila hrubkou domácí obrany. Tuto nepřesnost využil Tomáš Quitt a jako správný kapitán otevírá skóre utkání a posílá Bašku do vedení. Ta nadále začíná více ohrožovat branku domácích. Chvíli po vedoucím gólu je střela Křenka blokována na roh, za další 2 minuty už se Křenek nemýlí a střelou k tyči ze 17 m navyšuje skóre na 2:0. V další příležitosti likviduje průnik Quitta domácí bek ve spolupráci s brankářem. Netrvá příliš dlouho a Baška své vedení navyšuje, když Josef Michálek krásnou střelou k tyči proměňuje trestný kop z 18 m. Domácím možnost snížení skóre z trestného kopu vyráží Tomáš Boháč na roh. Chvíli před poločasem ještě Baška své vedení navýší, když po autu přizvedne míč na rozběhnutého Romana Kocúra do šestnáctky domácích Tomáš Quitt. Bašťanské torpedo Kocúr se dostává před obránce Kunčic a křížnou střelou pod břevno uzavírá skóre prvního poločasu na 4:0 pro Bašku.

Druhý poločas začal opět šancemi Bašky, nejprve střílí vedle Quitt a po dalších čtyřech minutách přestřeluje Michálek. Domácí mají příležitost snížit z dalšího přímého kopu z 23 metrů, ale opět neúspěšně. Baška své průniky zbytečně komplikuje a chce dovézt míč až do branky, místo toho aby některý z hráčů vystřelil. Tyto přihrávky navíc, pak končí na kopačkách domácích, kteří přecházejí do rychlých brejků, ale mají smůlu, neboť Tomáš Boháč dnes svou branku „zamknul“ a likviduje domácí šance. Baška své akce začala efektivně proměňovat a zúročovat až po půlhodině druhé půle. Velmi pěkná akce předcházela páté brance, to se po lajně rozběhl Horňák, narazil si s Křenkem a utíká domácích po lajně až do šestnáctky Kunčic, kde svou střelu uklidí ke vzdálenější tyči. Šancí přibývá, domácí už nejsou moc schopni odolávat nebo nějak ohrožovat branku Bašky. A tak další akci Bašky likviduje domácí brankář Vitásek, když se po kombinační akci dostal do zakončení Quitt. Následuje trestný kop, kterého se ujal Šponiar A., ale přestřeluje, stejně jako o malou chvíli Křenek. V 83. minutě se další pěknou akci Bašky navyšuje skóre, když opět po straně pronikl do šestnáctky Horňák, zpětnou nahrávkou nachází volného Michálka na šestnáctce, který si předá míč z pravé na levou a umístěnou střelou k tyči nedává kunčickému brankáři šanci. V další minutě ještě byl v brejku Křenek, ovšem v rozhodujícím momentě uklouzl. Takže skóre utkání uzavírá bašťanský kapitán Quitt, který dnešní skóre otvíral.

Baška si v tomto zápase vylepšila skóre a posunula se na druhé místo tabulky za Hukvaldy, na které ztrácí jediný bod. Děkujeme fanouškům, kteří za námi přijeli i na hřiště soupeře. Věříme, že jim uděláme radost i v následujícím utkání na domácí půdě s Chlebovicemi.

KUNČICE vs. BAŠKA 0:7 (0:4)

Sestava: Boháč T. - Horňák, Baran, Klimunda (57' Kaňák), Vavřík (61' Bílek), Lys (65' Šponiar A.), Třeštík, Michálek J., Kocúr – Quitt, Křenek

Branky: 14' a 86' Quitt, 24' a 83' Michálek J., 17' Křenek, 43' Kocúr, 77' Horňák

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 21. kolo

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Baška 2:1

Dorost | 11. kolo

Nebory/Smilovice : TJ Sokol Baška 0:0

Starší žáci | 19. kolo

TJ Sokol Hukvaldy : TJ Sokol Baška 5:2

Mladší žáci | 18. kolo

SK Beskyd Čeladná : TJ Sokol Baška 2:0

 

příští kolo

Muži 18.05. | 17:00

TJ Sokol Baška : Veřovice

Dorost 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : SK Beskyd Čeladná

Starší žáci 17.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

Mladší žáci 18.05. | 14:30

TJ Sokol Baška : Finstal Lučina

St. přípravka A 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1.BFK Frýdlant n O.

St. přípravka B 29.05. | 16:30

TJ Sokol Baška : 1. BFK Frýdlant n. O. "B"

Ml. přípravka A 22.05. | 16:00

Finstal Lučina : TJ Sokol Baška

Ml. přípravka B 22.05. | 16:00

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška

Aktuální umístění

MUŽI: Kompletní tabulka

1 Ostravice 44
2 Palkovice 43
3 Stachovice 42
4 Jeseník n. O. 40
5 Jistebník 38
6 Skotnice 32
7 Veřovice 30
8 Odry 30
9 Fryčovice 21
10 Trojanovice I 19
11 Baška 18
12 Vlčovice 13
13 Klimkovice 13
14 Spálov 10

 


DOROST: Kompletní tabulka

STARŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka

MLADŠÍ ŽÁCI: Kompletní tabulka 

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist